Вікова криза 30 років у жінок – як її розпізнати і що робити?

Безумовно, кожна жінка рано чи пізно починає шкодувати про що йде молодості. Дівчині здається, що вона багато чого не встигла зробити. Вона починає переживати про свої вчинки, а також про те, що вже ніколи не зможе домогтися успіху у житті. На жаль, перехід від безтурботної юності до зрілого віку неминучий, і ніхто не в силах змінити хід часу.

Дуже часто подібний стан напередодні тридцятирічного ювілею провокує вікової криза 30 років у жінок, який досить складно розпізнати і ще складніше пережити.

Від цієї психологічної проблеми не застрахована жодна дівчина, але особливо їй бувають схильні ті представниці прекрасної статі, які до цього віку не змогли реалізувати себе в кар’єрі, а також не мають сім’ї і дітей.

У даній статті ми розповімо вам про те, як розпізнати вікової криза 30 років, і як вести себе, щоб витягти з нього максимум користі для себе.

Симптоми кризи 30 років у жінок

Найбільш часто про виникненні вікового кризи 30 років у молодих дівчат свідчать наступні симптоми:

  • жінка починає приховувати свій вік. Більшість молодих дівчат до певного моменту миттєво відповідають на питання про свій вік, навіть не замислюючись. Проте з деякого часу деякі з них починають свідомо зменшувати цю цифру або ж просто йти від відповіді;
  • більшість представниць прекрасної статі починають порівнювати себе з іншими людьми – сестрою, подругами, власною мамою в цьому віці. У цей момент порівняння практично завжди йде не на вашу користь, адже всі ваші близькі до 30 років вже мали сім’ю, дітей, хорошу роботу і освіту, а ви поки що нічого цього не досягли. Перебуваючи на порозі тридцятиріччя, дівчина перестає помічати власні досягнення, вона бачить тільки промахи і невдачі. Саме з-за цього багато впадають в депресію і втрачають інтерес до життя;
  • нерідко у молодої жінки виникає бажання поміняти роботу. Навіть якщо вона – далеко не остання людина у своїй компанії, і до цього моменту від своєї роботи отримувала тільки задоволення, у період кризи 30 років таке бажання виникає дуже часто. Дівчині починає здаватися, що вона могла б заробляти набагато більше. А причиною її невдач в особистому житті є тільки те, що практично весь свій час вона проводить в офісі;
  • майже всі дівчата в цьому віці стають надмірно стурбовані своєю зовнішністю. Вони можуть годинами вдивлятися в своє відображення в дзеркалі в пошуках нових зморшок або сивого волосся;
  • намагаючись поєднувати роботу, навчання, турботу про дім і сім’ю жінка починає відчувати надзвичайну втому і симптоми численних захворювань;
  • нарешті, ще однією непрямою ознакою кризи тридцятиріччя можна вважати безсоння, порушення сну і виникнення нічних кошмарів.

Як не можна вести себе під час кризи 30 років?

Більшість молодих дівчат вибирає неправильну стратегію своєї поведінки. Багато починають приймати заспокійливі засоби та антидепресанти, які дійсно ненадовго приносять полегшення.

Між тим подібна лікарська терапія не позбавляє від проблем, а лише тимчасово від них відволікає. Крім того, до таких препаратів дуже швидко формується стійке звикання, і через деякий час ви просто не зможете жити без них.

Під впливом бурхливих в цей час емоцій жінки часто приймають рішення кардинально змінити своє життя – звільнитися, переїхати, піти від чоловіка і так далі. Через деякий час емоції вщухнуть, а повернути все на колишні місця може бути дуже складно або навіть неможливо.

Робити серйозні кроки можна тільки тоді, коли ви зважили всі «за» і «проти» і остаточно переконалися у правильності свого рішення.

Разом з тим терпіти все, що не подобається, і плакати ночами в подушку – теж не вихід. Сподіватися на те, що криза мине і все повернеться на круги своя просто нерозумно. Адже криза – це не хвороба, і від нього не можна одужати. Вікові зміни тепер назавжди залишаться з вами, і вам необхідно зробити з них правильні висновки.

Як пережити кризу 30 років?

У період кризи важливо правильно переоцінити цінності і сенс свого життя.

Якщо ви відчуваєте, що напередодні тридцятиріччя з вами відбувається щось не те, намагайтеся дотримуватися наступної лінії поведінки:

  • розділіть своє життя на складові її частини – робота, сім’я, друзі, хобі, ваша зовнішність. Постарайтеся дати об’єктивну оцінку кожному з цих чинників. При цьому не намагайтеся змінити те, що вас не влаштовує в цей період, краще просто перейдіть на щось інше. Якщо під час кризи ви відчуваєте серйозні труднощі у відносинах з чоловіком, проводите більше часу з друзями. Не влаштовує зовнішній вигляд – ненадовго приберіть з кімнати дзеркало і впритул займіться своєю улюбленою справою;
  • приділіть якомога більше часу приємним спогадам. Постарайтеся згадати свою першу любов, відпочинок на морі, весілля, народження дитини і багато іншого. Все те, що викликає у вас негативні почуття і емоції, безжально викреслюйте зі своєї пам’яті;
  • постарайтеся виробити стратегію свого подальшого поводження, однак, не поспішайте приступати до її виконання. Можливо, варто записувати мудрі думки, які приходять вам у голову, в спеціальний щоденник, щоб пізніше добре їх обдумати.

Найголовніше, про що ви повинні пам’ятати напередодні свого тридцятирічного ювілею, що щаслива жінка залишається щасливою абсолютно в будь-якому віці. Вона вміє цінувати свої кращі якості та викорінювати недоліки. До того ж вона повністю задоволена життям і дякує Богові за кожен прожитий день поряд з рідними і близькими.

Намагайтеся в усьому знаходити щось хороше, і ніякі прояви вікової кризи не страшні.

Залишити коментар