Використання очних крапель від алергії: як вибирати і застосовувати препарат?

Алергія стала справжньою бідою сучасного суспільства, і страждають їй все більше людей, від мала до велика. Прояви даного порушення в організмі завжди є вкрай неприємними. Алергічна реакція на пил, шерсть або цвітіння майже завжди зачіпає очі.

Спочатку вони починають сильно свербіти, опухати і червоніти. Потім може проявитися печіння і сльозотеча.

Очні краплі від алергії на основі антигістамінних можуть допомогти впоратися з таким явищем і нейтралізувати його при контакті з потенційним подразником.

Вибирати подібні ліки краще під контролем лікаря. Та й саме лікування алергії необхідно проводити комплексно і причинно, а не симптоматично.

Але все ж, якщо ви алергік, у вас під рукою завжди повинні бути препарати, купирующие симптоматику реакції. Особливо якщо вам доводиться контактувати з тригерами. Як правильно поставитися до вибору очних крапель при алергії очей, і з якими лікарями консультуватися з приводу їх придбання?

Алергічний кон’юнктивіт

Анатомічні особливості будови людського ока такі, що даний орган особливо гостро реагує на вплив різних подразників. Серед них можуть бути шерсть, частинки епідермісу тварин, пил, пилок, цвіль, косметика, летючі хімічні речовини, пральні порошки та багато іншого. Якщо ви постійно відчуваєте свербіж і печіння, почервоніння і набряклість повік, але не можете зрозуміти, на що конкретно реагують подібним чином слизові очей, вам необхідно звернутися до алерголога та імунолога.

Фахівець призначить вам розгорнутий аналіз крові, який називається алергологічної панеллю. Такий тест допоможе йому точно визначити ваші тригери. Однак ви повинні зробити хоча б припущення щодо подразника. Наприклад, сказати лікаря про те, що подібні явища виникають у вас на тлі прання, прибирання, контакту з тваринами, або прийому певних продуктів харчування.

Вивчаючи списки очних крапель від алергії, дивіться не тільки на дію, але і на протипоказання. Не всі антигістамінні розчини однаково безпечні для застосування у кожного. Серед них є досить агресивні препарати, які слід застосовувати з великою обережністю. В ідеалі, ліки вам повинен призначити, знову ж таки, лікуючий або спостерігає лікар.

Використання очних крапель виправдано далеко не у всіх випадках. І ви ні в якому разі не повинні розцінювати їх як щось на зразок панацеї. Лікування, в першу чергу, полягає в нейтралізації та усунення тригерів. Тобто, в уникненні подразників, які провокують негативні реакції в організмі.

Які краплі можуть вам допомогти?

Антигістамінні препарати у вигляді крапель спрямовані на зняття симптомів алергії. Вони знімають свербіж і набряки, допомагають зупинити сльозотеча. Крім них, деякі лікарі рекомендують використовувати нестероїдні протизапальні розчини, а також судинозвужувальні препарати. Але все ж, в переважною більшості випадків можна обмежитися використанням антигістамінних крапель.

Їх список досить великий:

 • «Кромогексал». Використання очних крапель «Кромогексал» від алергії підходить практично в усіх випадках. Єдиним обмеженням є вагітність у жінок в першому триместрі – в цьому випадку, застосовувати даний препарат не слід, оскільки це може негативно позначитися на здоров’ї плоду і викликати у нього інтоксикацію. Також не слід використовувати дані краплі тим, у кого спостерігається їх індивідуальна непереносимість;
 • «Лекролін». Застосування очних крапель «Лекролін» від алергії актуально при алергічному кон’юнктивіті. Препарат допомагає позбутися неприємних і болісних симптомів, і в деякій мірі захищає від рецидивів, особливо якщо ви будете підходити до терапії комплексно. Ліки надає мембраностабілізуючу дію, і підходить для лікування будь-яких кон’юнктивітів, включаючи інфекційні та атопічні. Використовувати «Лекролін» не слід тим, у кого є підвищена чутливість до компонентів препарату. Також, на відміну від «Кромогексала», його не слід закапувати дітям. Точніше, це допускається, але застосування у лікуванні дітей віком до 4 років потрібно проводити з обережністю;
 • «Опатанол ® ». Цей препарат є найбільш дорогим з перелічених, і має мінімум протипоказань. Краплі дуже м’які і делікатні, але, разом з тим, дуже ефективні в терапії алергічних реакцій з боку очей і повік. Особливо добре «Опатанол ® » підходить тим, хто страждає неприйняттям пилку, пушкової шерсті тварин і звичайної побутової пилу;
 • «Аллергодил». Також входить в категорію відносно дорогих препаратів. Ці краплі відрізняються миттєвим настанням антигістамінного ефекту – вже через 3-5 хвилин після закапування в очі, людина відчуває суттєве полегшення. При цьому результат є фіксованим і пролонгованим, зберігаючись протягом 12 і більше годин, навіть при тісному контакті з подразником. Серед інших переваг препарату «Аллергодил» варто виділити безпеку. Використовувати його можна практично всім, хто не має підвищеної чутливості до компонентів самого розчину.

Звертаючись до лікування, очні краплі слід використовувати з обережністю, ні в якому разі не розцінюючи їх як панацею. Пам’ятайте про те, що в першу чергу ви повинні усунути тригери і подразники, щоб відчувати себе добре. А антигістаміни місцевої дії повинні застосовуватися вами хіба що у виняткових випадках. Не думайте, що подібні лікувальні маніпуляції здатні замінити вам терапію в цілому.

Правила застосування очних крапель з антигістамінним дією

Перше, що ви повинні врахувати в питанні застосування антигістамінних крапель – рекомендації лікаря. Зокрема, потрібно чітко дотримуватися дозування, прописаних їм. Не можна скасовувати терапію за власним бажанням, пропускати закапування і варіювати порції введених крапель.

У разі використання декількох видів антигістамінних очних крапель від алергії, слід дотримуватися чіткої інструкції по інтервалах між обробкою очей.

Зазвичай краплі для очей зберігають у холодильнику. Однак занадто сильно охолоджувати їх не слід – в іншому випадку, це може знизити їх засвоюваність очима. Тому, якщо ваші краплі охолоджені досить сильно, рекомендується на хвилину опустити флакон в теплу воду безпосередньо перед закапуванням.

Загрози та небезпеки

Самодіяльність у плані будь-якого лікування – річ небезпечна. І антигістамінні препарати тут не є виключенням з правил!

Якщо лікар прописав вам краплі, які ви не тягнете» фінансово, питання про більш дешевих аналогах доцільно ставити саме йому. Не варто заміняти краплі самостійно, навіть якщо вам здається, що вони схожі по своєму складу і дії. Практично по всіх розчинах подібного роду є особлива речовина, яке оптимально підходить саме вам, якщо вам призначили певний препарат. І хоча дія крапель майже однаково на ділі, вони мають суттєві відмінності в своєму складі, про які ні в якому разі не можна забувати.

Як правильно закапувати очі?

Фахівець, який призначає вам той або інший препарат, повинен детально ознайомити вас з усіма умовами його використання. Зазвичай дорослим призначають по одній краплі кілька разів на день. Також допускається застосування в екстрених випадках, коли алергія почалася раптово.

Застосування деяких очних крапель провокує печіння слизової. Зазвичай вона самоліквідується протягом декількох хвилин. Якщо ж подібний стан не проходить у вас протягом двох або трьох діб, потрібно терміново звернутися до лікаря.

Як правильно закапувати очі:

 • Перед тим, як приступити до маніпуляцій, ретельно вимийте руки з милом, або протріть їх антибактеріальним розчином;
 • Охолоджений флакон опустіть у теплу воду на хвилину;
 • Якщо ви носите контактні лінзи – зніміть їх і почекайте декілька хвилин;
 • Розкрийте флакон. Не торкайтеся до кінчика крапельниці руками;
 • Відтягніть нижню повіку і направте погляд вгору;
 • Піднесіть крапельницю до слизової, але ні в якому разі не торкайтеся нею до ока;
 • Закапайте препарат в кишеню нижньої повіки;
 • Закрийте флакон кришкою. Промивати або протирати крапельницю не слід;
 • Покладіть розчин назад у холодильник;
 • Контактні лінзи можна одягнути через 10-15 хвилин після процедури;
 • Вимийте руки для видалення з них залишків ліки.

Застосовуйте антигістамінні препарати акуратно, і тільки з призначення лікуючого алерголога. Будьте здорові!

Залишити коментар