Виготовляємо рамку з картону своїми руками

Якщо ви шукайте рішення для сканворду відповідь на питання: «рамка з картону, слово з восьми літер», то знайте, це слово – паспарту. Цим французьким терміном називається картон для наклеювання зображення, або виготовлена з картону спеціальним чином рамка. Призначається для оформлення фотографій, малюнків, гравюр, декоративних робіт.

Паспарту або естамп виготовляються в спеціальних багетних майстерень. Ця робота нескладна, для її виконання своїми руками потрібно наявність почуття міри і гармонії, і максимальна акуратність. Спробуємо зробити об’ємну рамку з картону своїми руками.

Навіщо потрібно паспарту?

Заключний етап створення твору мистецтва, оформлення декоративної роботи або художньої фотографії – підбір та виготовлення рами. Рама є важливою частиною зображення, хоча покликана тільки декоративно його оформити.

Від того, наскільки добре підібрана рама, як відповідає її стиль твору, в неї укладеним, залежить, як буде виглядати экспонируемое. Рама – це одяг, картини, гравюри, фотографії. Як і людини, те, що ви хочете показати, зустрічають по одягу. Без належного оформлення твору бракує виразності, воно буде «голим».

Як і одяг, оформлення складається з декількох частин:

 • багет;
 • скло;
 • паспарту;
 • власне, те, що ми хочемо помістити в раму;
 • підкладка;
 • задник.

Призначення естампу – створення поля між рамою і зображенням. Це поле полегшує цілісність сприйняття роботи, підсилює естетичне дія твору. Монотонність картонній рами створює спокійну атмосферу навколо роботи, відокремлюючи її від декору рами, обробки стіни, і зосереджуючи увагу глядача на самій роботі. Об’ємне поле дає творові «повітря», додаткову глибину.

Щоб переконатися у важливості естампу, спробуйте поекспериментувати. Візьміть яке-небудь зображення невеликого формату – фотографію, дитячий малюнок, хоч ілюстрації з журналу, і повісьте його на стіну. Оцініть, яке враження справляє зображення на вас, як на глядача.

Потім візьміть аркуш білого паперу – звичайної, офісної, приклейте вашу «роботу» до аркуша, і повісьте ще раз в те ж місце. Подивіться ще раз – погодьтеся, зовсім інша справа.

Цей прийом допомагає правильно вибрати розмір полів естампу, колір картону, та інші моменти. Рамка паспарту з картону і паперу може мати різну фактуру – матова, глянцева, рисунок. Головне, щоб її колір і зовнішній вигляд не забивав оформлюваної роботи, а, навпаки, своєю нейтральністю підкреслюючи її достоїнства.

Допоміжний елемент або самостійна рама?

Паспарту не завжди використовується в оформленні твори мистецтва. Іноді декоративне оформлення складається тільки з рами. У деяких випадках багет рами має такий профіль, який імітує наявність паспарту.

Якщо все-таки рама має паспарту, як правило, таке оформлення більш виразно. Картонне обрамлення займає прикордонне положення: з одного боку, воно відноситься до оздоблення, а з іншого боку, починає сприйматися як частина зображення.

Сама рамка з картону може виступати як самостійне рамку для фотографій, невеликих гравюр або малюнків, вишивки та ін Зробити просту рамку з картону, як всім відомо, нескладно. Але зате таке доповнення не тільки прикрасить ваше улюблене фото, але і зробить його виразним.

Робимо раму: матеріали і інструменти

Давайте подивимося, майстер-клас з виготовлення рамки для особистого фото з картону своїми руками.

Вам знадобиться:

 • Для самої рами і задника – підкладка відповідного розміру. Можна використовувати палітурний картон, або придбати зручний для вас. Його декоративність не має особливого значення, тому що вона буде мати декоративне покриття. Звичайно, не варто використовувати матеріал від старої коробки – адже задник ви все одно будете бачити;
 • Картон для естампу. В багетних майстерень і магазинах для творчості і художників продається спеціальний картон для паспарту. Можете вибрати його, або придбати будь-яку іншу декоративну папір, відповідного якості, і вас влаштовує зовнішнього вигляду. Щоб не помилитися з вибором кольору, візьміть з собою те, що ви плануєте оформити в цю раму;
 • Акриловий грунт білого кольору;
 • Акрилові фарби в баночках і у вигляді аерозолю або спрею. Колір фарб залежить від обраного кольору;
 • Структурна паста з акрилу;
 • Мереживо чи бинт;
 • Трафарет. Трафарет на плівці, готовий або вирізаний самостійно;
 • Клей. Клей підійде ПВА. Такі роботи буває зручно проводити з використанням двостороннього скотчу. Що буде зручніше вам, зрозумієте самі;
 • Макетний ніж, лінійка килимок для різання, шпателі і мастихіни, кисті, шкурка дрібна.

Як зробити раму

Вирізаємо саму рамку і задник. Вам доведеться підібрати розміри під вашу роботу. В цьому майстер—класі будемо робити рамку з розмірами 190х240 мм. Такі ж розміри у задника. Ширина поля обрана 30 мм. Значить, віконце всередині має розміри 130х180 мм

Робимо паспарту. В даному випадку ми будемо робити не зовсім даний паспарту. Вирізаємо з картону або паперу деталь, що має зовнішні розміри такі ж, як і у рами (190х240 мм). Розмір внутрішнього віконця – 90х140 мм В такому обрамленні буде добре виглядати зображення 100х150 мм

У цьому естампі по периметру віконця робиться фаска: картон підрізається і загинається всередину під кутом в 45°. Ми, для додання рамці необхідної об’ємності, виріжемо з білого паперу ще один шар, розмірами 190х240, а внутрішнє віконце – на2-3 мм менше, ніж у паспарту. В нашому випадку, це 87х137 мм.

Переходимо до декорування рами. Для початку її потрібно загрунтувати. Після того, як грунт повністю висохне, відрізаємо шматочки мережива або звичайного бинта (можна, як Вінні-Пуха, взяти і того, і іншого – в залежності від вашого бажання).

Розклавши відрізки так, як вам здається найбільш декоративно, покриємо грунтом декори. Наносити його краще з допомогою мастихіни, тонким шаром. Висушуємо. Коли заготовка висохне, обрізаємо стирчить бинт, обробляємо краю шкуркою.

Об’ємна картинка найкраще створюється за трафаретом. Для цього використовуємо структурну пасту. Накладіть трафарет, за допомогою мастихіна нанесіть пасту. Вирівнювати поверхню ідеально немає необхідності – нерівність додасть особливий шарм і привабливий зовнішній вигляд рами.

Знімаємо трафарет акуратно, намагаючись не зрушити малюнок. Додатково можна нанести пасту ще в кількох місцях на рамі, як фактурну штукатурку. Сушимо, шкіркою підрівнюємо краю і дефекти.

Офарблюємо рамку в залежності від своєї задумки. Можна додатково додати золотою або бронзової фарби, для додання вінтажній потертості.

За допомогою білої фарби можна додатково трохи пофарбувати і паспарту, щоб надати зістарений вигляд. Це зручно робити «сухою кистю» — набираєте фарбу на самий кінчик пензля, надлишки спочатку перете про непотрібний папір, а потім, коли фарби майже не залишиться, фарбуєте деталь.

Приступаємо до збірки рамки. Спочатку з’єднаємо деталі паспарту. З допомогою клею або двостороннього скотча приклеюємо з внутрішньої сторони деталь з білого паперу таким чином, щоб по краю віконця залишився кантик в 1,5 мм.

Потім по зовнішньому краю приклеюємо задник – таким чином, щоб під паспарту можна було вставити фотографію. Також акуратно приклеюємо рамку. Не забудьте зробити підвіс для рамки або підставку. Вінтажна рамка своїми руками зі звичайного картону готова!

Сподіваємося, наш майстер-клас допоможе вам освоїти створення оригінального оформлення для фотографій і картин. Приємного вам творчості і красивих інтер’єрів!

Залишити коментар