Відвідування лазні при грудному годуванні: запобіжні заходи

Годуючі мами відносяться до категорії жінок, для яких зазвичай встановлюється безліч заборон і обмежень. Необхідно стежити за харчуванням, способом життя, а також походами в сауну.

Можна годуючій мамі паритися в лазні?

Якщо ви зважилися на відвідування сауни або парної, слід уважно поставитися до рекомендацій, що дозволяє звести до мінімуму шкоду для організму.

  • При грудному вигодовуванні не закривайте очі на основні правила поведінки в приміщенні. На голову обов’язково надіньте головний убір, а на ноги тапочки. Взагалі, ходити по сауні слід уважно, не роблячи різких рухів. Таким чином, ви адаптуєтеся до високої температури і вологості швидше.
  • Добре, якщо жінка годує грудьми, але має великий досвід відвідування паровий. В іншому випадку доведеться обмежити походи в лазню або взагалі відмовитися від неї, поки не прийдете в себе після пологів.
  • Чудово, якщо ви маєте свою лазню, в якій самі можете регулювати температуру. Починати слід з перебування в парній з невисокою температурою. Повторний похід після того, як у жінки народиться малюк, можна влаштувати відразу після закінчення пологових кровотеч.
  • З громадської лазнею краще почекати, особливо якщо ви давно не відвідували парну. Крім цього, в публічних комплексах жінки більше піддаються впливу різних інфекцій. Потрібно бути особливо обережними.
  • Після прийняття процедур одягайтеся тепло, щоб не охолодити груди. А краще починайте відвідувати сауну теплою весною, восени чи влітку, тоді ризик виникнення застудою значно знижується.

Можна годуючій мамі відвідувати лазню? Існує безліч думок щодо грудного вигодовування. Вони полягають у тому, що після відвідування сауни молоко в грудях може нагрітися до такої міри, що втратить корисні властивості. Насправді знайти спільну відповідь на це твердження не можна. Тому що критерій відповіді виходить з індивідуального стану здоров’я кожної матері.

Звичайно, грудне молоко не псується і не нагрівається тому, що ви паритеся. Інша справа, що на час спеки організм починає втрачати рідину, він просто зневоднюється. Для мами це може ускладнити ситуацію, знизити приплив молока. Можна без проблем вирішити виправити це становище.

Просто годуюча мама повинна під час і після відвідування парильні рясно вживати рідину:

  • негазовану воду;
  • зелений чай;
  • молочні напої;
  • сік;
  • морс.

В цьому випадку відвідування банних процедур ніяк не зашкодить грудного вигодовування.

Парилку, звичайно ж, варто обходити стороною в перші 4-6 тижнів після пологів, поки не зникнуть післяпологові виділення. Крім цього, не варто паритися годуючим жінкам, у яких під час носіння дитини були проблеми з серцем.

Навіть якщо ви відчуваєте себе здоровою, але під час перебування в парній ви помітили невелике запаморочення, стало важко дихати і почастішало серцебиття, вам слід відкласти своє хобі до тих пір, продовжуєте годувати дитину грудьми. Або зменшіть температуру в парилці і тривалість перебування в ній.

Можлива користь від походу годуючої матері в лазню?

Користь, яка надає відвідування лазні для годуючої матері, складно переоцінити, адже в ній у жінки покращується кровообіг, буквально оновлюється організм, нормалізується обмін речовин. У підсумку вона молодіє і відчуває себе більш розслабленою.

Що стосується годуючої матері, потрібно запам’ятати, що лазня відмінно зміцнює імунітет, який істотно знижується після вагітності і пологів. Це теж особливий момент, так як саме на материнські плечі лягають труднощі по догляду за дітьми.

Якщо з розумом підходити до питання відвідування сауни в період годування, то жодних проблем не виникне. Ви отримаєте тільки масу позитивних вражень у бані.

В яких випадках годуюча мама може митися в лазні, відвідуючи парну?

Якщо жінка раніше відвідувала баню до вагітності, її організм звик до парної, і вона може спокійно повернутися туди через 6 тижнів після пологів. Якщо ж раніше їй нечасто доводилося там бувати, то тут доведеться почекати, поки дитині виповниться 9 місяців. Це свого роду страховка. Якщо раптом відвідування призведе до зменшення молока, то дитина не залишиться голодним, бо він вже може харчуватися сам.

Також потрібно знати, що відвідування лазні викликає несильне підтікання молока якийсь час. Тому потрібно намагатися після відвідування лазні відразу ж втамовувати спрагу.

Годуючій мамі можна приступати до лазневих процедур, якщо вона до цього звикла, але необхідно знати почуття міри, і не варто відвідувати її частіше одного разу в тиждень.

Залишити коментар