Виділення при імплантації ембріона

Ті жінки, для яких вагітність настає вперше, нерідко вважають, що після запліднення яйцеклітини можна з упевненістю говорити про те, що через 9 місяців на світ з’явиться малюк. Однак це не зовсім так: стверджувати про початок вагітності можна тільки після того, як плодове яйце прикрепится до стінки матки і почне потихеньку розвиватися. Це відбувається приблизно на 10 день після запліднення й називається імплантацією.

Що відбувається при імплантації ембріона?

Далеко не всі жінки дійсно здатні відзначити день, в який плодове яйце, нарешті, пройшло довгий шлях по маткових трубах і закріпилося у стінки. Нерідко які-небудь явні симптоми відсутні, і тому про свою вагітності майбутня мати дізнається тільки після проведення декількох тестів або УЗД у лікаря. Однак іноді з’являються піхвові виділення, яким супроводжує біль у нижній частині живота, нудота, що викликає побоювання з боку жінки. Чи варто хвилюватися?

  • Поява кров’янистих виділень при імплантації плідного яйця є природним процесом, оскільки для того, щоб воно змогло закріпитися на стінці матки, цілісність слизової останньої потрібно порушити. Саме ці шматочки слизової разом з кров’ю, що виникає внаслідок пошкодження, і з’являються на білизну.

Цей момент не повинен ставати причиною для хвилювань, якщо вагітність запланована, а самі виділення незначні за обсягами і не пов’язані з сильним погіршенням самопочуття. Імплантація ембріона — процес короткостроковий і практично безболісний. Однак якщо не було статевого акту в останні 7-10 днів, Ви відчуваєте слабкість, нудоту, часті приступи болю в області живота і попереку, і це не пов’язано з менструальним циклом, варто звернутися до лікаря.

Різновиди і причини піхвових виділень

Тривалість цього симптому варіюється в залежності від особливостей конкретного організму. У деяких жінок кров’янисті виділення, що мажуться, ледь помітні, разові, а у деяких можуть тривати протягом 5-7 днів, однак і в цій ситуації не рясні і зовсім не схожі на класичну менструацію. Для того щоб захистити білизна від них досить дуже тонкої щоденної прокладки. Але при цьому вони часто не класичного червоного відтінку.

  • Коричневі виділення при імплантації ембріона вважаються нормою, оскільки що здалася в малій кількості кров вже почала згортатися до моменту закінчення свого «подорожі» з матки. Субстанція при цьому не дуже рідка.
  • Світлі виділення, що мають жовтуватий або рожевуватий відтінок, можуть бути присутніми, якщо матка намагається заперечувати плодове яйце, проте ще не говорять про неможливість імплантації.
  • Червоні краплі, якщо вони у мінімальній кількості, також можуть з’являтися при тривалому процесі імплантації ембріона в маткові тканини.

Виділення будь-якого з цих відтінків можуть мати відношення до довгоочікуваної вагітності, проте у рівній мірі вони можуть сигналізувати про захворюваннях репродуктивної системи або навіть про викидень, якщо вони рясні, часом з’являються у вигляді згустків, що супроводжуються сильними болями, температурою і нудотою. При виникненні подібних симптомів звернетеся за консультацією до лікаря.

Залишити коментар