Відійшла пробка — коли почнуться пологи при другій вагітності?

Майбутні матусі з хвилюванням стежать за своїм станом, відчуваючи наближення появи на світ малюка. Якщо відійшла пробка, вони намагаються з’ясувати, коли почнуться пологи, особливо під час другої або третьої вагітності. Адже побутує думка, що в такому випадку родова діяльність прискорюється. Відповідь на це питання дуже важливе, але неоднозначний.

З перших тижнів виношування плоду в цервікальному каналі шийки матки утворюється слизовий згусток. Поступово це освіта збільшується і надійно захищає розвивається малюка від проникнення інфекцій. Перед пологами в жіночому організмі починаються зміни гормонального фону, внаслідок чого канал матки поступово відкривається, і пробка виходить. Вона має желеподібну консистенцію, забарвлення варіюється від прозорої до коричневої.

Наскільки близький заповітний день?

Відходження пробки перед повторними пологами може статися як за лічені години до народження малюка, так і за кілька днів або навіть тижнів до щасливої події. Це залежить від індивідуальних особливостей організму і терміну вагітності. Щоб дізнатися, коли їхати в пологовий будинок за друге або третє пологах, потрібно розглянути основні ситуації.

Термін 36-38 тижнів

Якщо згусток вийшов в цей період, скоріше за все, до довгоочікуваної зустрічі з карапузом залишається близько місяця. Лікарі радять не вирушати в пологовий будинок, а поспостерігати за своїм самопочуттям, відвідати жіночу консультацію. Перед оглядом обов’язково повідомте гінеколога, що відійшла пробка під час другої або наступної вагітності, і запитайте, коли почнуться пологи. Фахівець визначить ступінь розкриття шийки матки і пояснить, скільки часу ще можна провести вдома. Слизуваті освіта може не утриматися на місці, якщо цервікальний канал відкритий на 3-4 див. В такому випадку жінки продовжують носити крихітку в протягом декількох тижнів.

Термін 38-42 тижні

На такому терміні медики вважають вагітність доношеною, тому процес розродження може початися в будь-який момент. Помітивши, що в цей проміжок відійшла пробка, наприклад, на 40 тижні, не варто пасивно чекати, коли пологи стануть очевидними, – поспішайте в пологовий будинок. Можливо, що до народження дитини залишилося кілька годин. Кваліфікована медична допомога у цей момент – запорука здоров’я довгоочікуваних спадкоємців та їх матерів. Згідно зі статистичними даними і відгуками більшості матусь, речовина, що нагадує желе, з’являється на нижньому білизна незадовго до повторних пологів.

Госпіталізація потрібна незалежно від строку

Якщо відійшла пробка у жінки, яка переживає другу або третю вагітність, іноді неважко зрозуміти, коли почнуться пологи, за симптомами, наступним за цим випадком. Необхідно терміново звернутися за лікарською допомогою після виходу слизу у разі виникнення таких ознак:

  • болі внизу живота;
  • напруга очеревини;
  • кров’янисті виділення.

Приєднання до цих симптомів відходження навколоплідних вод буде безперечним передвісником наступаючих пологів.

Крім того, потрібна термінова консультація лікаря у разі відходження пробки до 36 тижня, адже це може свідчити про патологію.

Якщо жінка, яка готується стати матір’ю не вперше, виявила відходження пробки до 38 тижня вагітності, панікувати не варто. Але обов’язково потрібно нанести візит лікарю, щоб отримати конкретну інформацію про свій стан. Вихід згустку, що супроводжується погіршенням самопочуття, або протягом більш пізнього періоду свідчить, що до пологів залишилося дуже мало часу. Пам’ятайте: кожна представниця прекрасної статі індивідуальна – не відкладайте відвідування лікаря!

Залишити коментар