Відчуття при імплантації ембріона в матку

Зародження людського життя по праву можна вважати самим дивним і неймовірним природним явищем. Багато жінок намагаються визначити вагітність ще до отримання заповітних двох смужок на тесті. Справа, скажемо прямо, не з простих. Але якщо знати, які відчуття при імплантації ембріона варто шукати, завдання значно спроститься.

Геній маскування, або як не пропустити перші ознаки вагітності?

Процес зачаття сам по собі дуже складний і незвичайний. На першому його етапі зустрічаються дві складові — чоловіча і жіноча, які при певних обставинах об’єднуються в субстанцію. Саме цей процес і можна вважати стартом вагітності.

Яйцеклітина в цьому процесі відіграє роль своєрідного транспортера чоловічих частинок в порожнину матки. Вона довгий час блукає по надр жіночих статевих органів, вишукуючи найкраще місце для подальшого розвитку ембріона. Найчастіше на це йде близько 6-10 днів, а сам процес прикріплення ембріона до стінок матки займає ще приблизно 40 годин. Отже, буквально через 10-12 діб з дня овуляції починається розвиток і зародження нового маленького життя.

Відчуття при імплантації ембріона в матку повністю відсутні, адже сам процес відбувається практично на клітинному рівні. Тільки через кілька днів, коли організм повністю усвідомлює, що сталося, особливо чутливі жінки можуть спостерігати у себе неявні перші ознаки вагітності. До речі кажучи, їх подає саме організм, а не сама дитина. Це можуть бути:

 • Несильне поколювання або спазми в лівій або правій частині живота. Все залежить від того, з якого боку матки прикріпилася яйцеклітина.
 • Необільние, як і на останні дні місячних, виділення зі згустками крові. До речі, такий ознака ні в якому разі не повинен лякати жінку.
 • Молочні залози теж негайно відреагують на таку подію. Попросту кажучи, вони почнуть набрякати, а соски стануть набагато чутливіші.
 • У роті, особливо вранці, деякі жінки можуть відчувати характерний металевий присмак.
 • Якщо до цього ви ретельно стежили за своєю базальною температурою, то знайте, що коли вона піднялася до позначки в 37-37,3 градуси і утримується на цьому рівні, імплантація пройшла успішно.

Звичайно, ці ознаки і відчуття при імплантації ембріона досить розмиті і можуть проявлятися не у всіх жінок. Особливо важко помітити такі симптоми ще жодного разу не народжували жінки. Ті ж мами, у кого є дитинка, відчувають нове зародження життя на підсвідомому рівні.

Здрастуй, мамо, це я!

Після того, як запліднена яйцеклітина щільно і надійно прикріпилася до стінок матки, там починає зароджуватися нове життя, на харчування якій йде велика частина ресурсів організму жінки. Ось тоді, а це через одну-два тижні після зачаття, можна теоретично припустити, що про своє існування за допомогою різних відчуттів матусі дає знати сам малюк.

В цілому більшість жінок через 2 тижня після імплантації ембріона описують свої відчуття так:

 • груди наливається і злегка збільшується в розмірі;
 • ареоли сосків набувають невизначені темні обриси;
 • крім того, що коле внизу живота, може почати тягти поперек;
 • часто турбують головні болі без причини;
 • спостерігається загальний психічний розлад: різкі сплески емоцій, образливість, вередливість;
 • швидше втомлюєшся, постійно хочеться спати, рухатися катастрофічно лінь;
 • змінюються смакові уподобання, наприклад, раніше жінка любила рибу, а тепер — м’ясо.

Однак найбільш точним і вірним ознакою вагітності є, звичайно ж, затримка менструації. Якщо місячні не прийшли в термін, буде резонно пройти тест на вагітність і побачити довгоочікувані дві смужки.

Корисні поради майбутнім мамам

Вже з перших днів зачаття жінка повинна кардинально змінити свій спосіб життя і ставитися до себе з турботою. Тепер ви відповідальні не тільки за себе, але і за маленьку крихітку у животику. Почніть з найпростішого:

 1. Категорично відмовтеся від шкідливих звичок. Якщо тихцем труїти свій організм вам заборонити ніхто не в силах, то тепер ви повинні знати, що алкоголь і куріння негативно позначаються на розвитку плоду.
 2. Якщо є необхідність в прийомі медичних препаратів, то з моменту зачаття всі вони повинні бути схвалені лікарем.
 3. Намагайтеся якомога більше підтримувати свій імунітет на належному рівні, адже тепер такі симптоми, як температура і кашель, абсолютно не потрібні. Пийте більше свіжих овочевих і фруктових соків, збагатите свій раціон фолієвою кислотою та іншими корисними для розвитку малюка мікроелементами.
 4. Всіляко уникайте зайвих моральних навантажень і потрясінь. Пам’ятайте, що ваші гарні емоції так само, як і погані, завжди відчуваються дитиною.

Настання довгоочікуваної вагітності – це завжди радість, і не дивно, що жінки прагнуть різними способами заздалегідь дізнатися, як проходить процес. Але навіть якщо ніяких відмітних ознак ви не відчуваєте і загальний стан не змінилося, це ще не привід для розладу. Пам’ятайте, що головне відчуття при імплантації ембріона – це радість зародження нового життя.

Залишити коментар