Видалення поліпів у носі – операція навколоносових пазух

Почати цю публікацію варто з того, що у сучасної медицини, немає жодного вагомого і обґрунтованого аргументи з приводу того, звідки і чому в один прекрасний день у людини виявляються доброякісні нарости у носі.

Про провокуючих факторів можна дізнатися тільки з сухої статистики, яка свідчить: більша частина пацієнтів з поліпами недавно перехворіли гайморитом, страждає алергією або важким спадковим захворюванням під назвою муковісцидоз. Самі ж нарости найчастіше утворюються біля навколоносових пазух, перешкоджаючи відтоку рідини з них, провокуючи запалення і застійні процеси. Виглядають вони як напівпрозорі новоутворення з розмірами, що дозволяють побачити навіть неозброєним поглядом.

Симптоматика

Обростання поліпами слизової оболонки носа малого розміру може залишатися непомітним до першого випадкового відвідування лора, тоді як великі нарости заподіюють незручності і змушують сходити до лікаря за власною ініціативою.

Лікування поліпів у носі залежить від симптомів.

Симптоми хвороби відрізняються залежно від того, в якій стадії вона знаходиться, але в цілому виглядають наступним чином:

  • схильність до простудних захворювань;
  • закладеність носа і як результат, гугнявість;
  • тупа і частий головний біль;
  • неспокійний сон;
  • ангіни, важко піддаються лікуванню;
  • затяжний тонзиліт;
  • аденоїди;
  • хропіння;
  • неприємні або навіть хворобливі відчуття в придаткових пазухах і носі в цілому;
  • втрата або зниження здатності розрізняти запахи;
  • помітні зміни в смакових відчуттях;
  • погіршення якості слуху;
  • звичка дихати ротом;
  • часті носові кровотечі і т. д.

Терапевтичні заходи

Лікування поліпів у носі без повноцінної операції з загальною анестезією відбувається з використанням протизапальної терапевтичної методики.

Вона передбачає вживання:

  • локальних і назальних кортикостероїдів, уповільнюють процеси росту невеликих новоутворень, і застосовуються після їх недавнього оперативного видалення;
  • протиалергічних медикаментів, покликаних знімати симптоми алергії, зменшувати набряк слизової і т. д.;
  • декогестантов, або судинозвужувальних крапель/спреїв, полегшують дихання;
  • кромогликатов.

Якщо є потреба, повноцінне носове дихання усувається з допомогою антибіотиків і препаратів, що стимулюють місцевий імунітет.

Оперативне втручання: коли воно виправдане?

Спочатку варто розуміти, що хірургічне видалення поліпів у носі – це не панацея, оскільки хвороба має властивість до частих рецидивів, запобігти які не в силах жодна лор або хірург. Звичайно, позитивний результат справи залежить від акуратності і професіоналізму лікаря, але спадковість і схильність теж грають свою роль.

Підготовка до операції більше передбачає формування позитивного настрою, оскільки сама процедура вже давно не вважається серйозним втручанням зі складними наслідками. Нині поліпоз викоріняться лазером або ендоскопічним шляхом, термічним впливом і шейвером – пристосуванням, руйнівним і буквально який висмоктує нарости.

Рішення про те, яке саме оперативне лікування потрібно проводити в кожному конкретному випадку, має приймати виключно лікар. Для цього він оцінює поточний стан носових ходів і пазух, можливо, призначає томограму і відповідну передопераційну діагностику. Справа в тому, що лазерне видалення, наприклад, не справляється з великим розростанням полипозной тканини або наростами у множині.

Альтернативні варіанти

Лікування поліпів у носі народними фіто-засобами ніколи не варто скидати з рахунків, як би скептично до нього не ставилися отоларингологи. Звичайно, домашні мазі та відвари для промивання не замінять промислові препарати, але складуть їм гідну компанію«.

Отже, лікування поліпів у носі може проводитися за допомогою таких засобів, приготованих в домашніх умовах:

  • Свіжовіджатий сік чистотілу, який в кількості 1-2 краплі закапати в кожну ніздрю по три рази за добу. Врахуйте, що така методика здатна спровокувати опіки слизової, а тому набагато безпечніше (хоч і довше) використовувати настоянку цієї трави. Готується воно з ст. л. вихідної сировини і склянки води, пропарених на водяній бані протягом 15 хв. Після остигання рідину слід застосовувати для промивань;
  • В домашніх умовах можна приготувати мазь на основі прополісу, що складається з 15 г продукту бджільництва, 10 г вазеліну і 25 г вершкового масла. Всі інгредієнти розплавляються на пару, добре змішуються, і використовуються для змащування ватних турундочек. Останні на 40 хв вставляються глибоко в ніздрі;
  • Припустимо проводити інгаляції на основі того ж прополісу, ромашки, чистотілу і трав, що володіють протизапальною і знезаражуючим властивістю.

У деяких випадках питання того, видаляти чи ні множинні поліпи в носі, навіть не обговорюється. Справа в тому, що в дитячому поліпоз призводить до неправильного формування черепа особи, оскільки дитина набуває звичку дихати ротом. Поступово вимальовується специфічний «аденоїдний» тип особи зі згладженими носогубними складками, неправильним прикусом, вічно відкритим ротом і випнутих вперед підборіддям.

У таких ситуаціях терапія народними, навіть самими випробуваними і «термоядерними» засобами не буде мати ніякого практичного сенсу, а лише допоможе ненадовго усунути закладеність і скоріше впоратися з хронічними тонзилітами.

Здоров’я вам і гарного самопочуття!

Залишити коментар