Від чого допомагає супрастин?

Щорічно на фармацевтичний ринок поповнюється новими препаратами від алергії. Їх вартість може відлякати покупця. У той же час на аптечних полицях залишаються перевірені часом, ефективні та недорогі лікарські засоби такого ж спектру, наприклад, Супрастин. Від чого допомагає Супрастин, наскільки він безпечний і як його приймати?

Ліки, яке не старіє

У часи наших бабусь Супрастин був найпопулярнішим ліками від алергії будь-якого походження. І сьогодні він продовжує залишатися досить затребуваним, так як демонструє високу ефективність, але не відрізняється захмарною ціною. Його активно прописують пацієнтам, починаючи з 3 років. Він заслужено вважається одним з кращих борців з патологічними станами, викликаними алергенами різної природи.

Супрастин – потужне антигістамінний засіб. Під дією цього препарату блокуються рецептори клітин, які демонструють чутливість до гістаміну. Підвищена концентрація цієї речовини призводить до появи висипань, набряків, свербіння, нежиті і інших «подарунків» алергії. Супрастин усуває або знижує всі ці прояви. Хоча він належить до препаратів першого покоління, ліки позбавлена їхнього головного недоліку – не викликає сильної сонливості.

Коли призначають або застосовують Супрастин?

Супрастин проводиться в ампулах і пігулках. У вигляді ін’єкцій це ліки використовується переважно в умовах стаціонарів, коли необхідно усунути важкі прояви алергії (при втраті свідомості, анафілактичному шоці). Тому для домашньої аптечки найчастіше набувають таблетки Супрастину. Від чого вони допомагають? Показаннями до їх прийому такі:

 • риніт і кон’юнктивіт алергічного походження;
 • контактний дерматит;
 • кропив’янка;
 • патологічна реакція на ліки, продукти, укус комахи, УФ-випромінювання.

Від чого ще допомагає Супрастин? Даний антигістамінний препарат допоможе усунути характерні ознаки алергії: свербіж, кашель, висип, набряклість, знижений АТ — іншими словами, позбавляє від самих болісних її симптомів.

Якщо вдома знайдеться Супрастин, то його доцільно використовувати при інфекційному ураженні ЛОР-органів, яке супроводжується отитом і сильним нежитем. Це ліки швидко зніме набряк в носі і відновить носове дихання.

Супрастин дають дітям після щеплення, а дорослим — після видалення зуба.

Також не варто забувати про те, що Супрастин слід давати разом з жарознижувальну при високій температурі. Цей препарат зменшує гіперреакцію організму на віруси і бактерії, яка і провокує жар. Це допоможе знизити добову дозу жарознижуючих.

Кому не слід лікуватися цим препаратом?

Ліки зазвичай переноситься добре, але деяким категоріям пацієнтів воно не підходить. Препарат продається без рецепта, але, так як це сильнодіючий засіб, перед його використанням необхідно враховувати протипоказання. До них відносяться:

 • непереносимість компонентів складу препарату (основного — хлорпирамина гідрохлориду та допоміжних – лактози, картопляного крохмалю, желатину, тальку, карбоксиметилкрахмала натрію, желатину, стеаринової кислоти);

 • глаукома;
 • збільшена передміхурова залоза;
 • інфаркт (у гострій стадії);
 • бронхоспазм;
 • збій серцевого ритму;
 • вагітність, лактація, дитячий вік молодше 3 років.

Відмовитися від прийому цих ліків (по причині того, що він уповільнює швидкість реакції і здатний викликати сонливість) повинні водії та особи, чия професійна діяльність вимагає граничної концентрації уваги та швидкості реакцій.

Проявляти підвищену обережність при прийомі препарату рекомендується літнім людям. Без попередньої консультації з лікарем не слід починати лікування Супрастином тим, у кого виявлені порушення в роботі печінки і нирок. Питання про прийняття даного ліки повинен вирішувати фахівець, якщо хворий вживає седативні засоби, анальгетики, транквілізатори, атропін, спазмолітики, так як він посилює їх дію.

Як пити Супрастин?

Стандартна доза – по 25 мг, від 2 до 3 разів на день під час прийому їжі; в добу не більше 100 мг. Пацієнтам до 14 років — по ? таблетки тричі на день.

Хоча сфера діяльності препарату досить різноманітна, найчастіше використовується Супрастин від алергії. Для профілактики таких станів достатньо 1 таблетки на добу. При виражених симптомах стандартна доза становить 4 таблетки на день (після їжі). Лікування зазвичай проводиться курсом від 5 до 7 днів. Якщо ознаки алергії не зникають, лікар може збільшити тривалість прийому Супрастину. Але необхідно пам’ятати про те, що він викликає звикання, і його ефективність поступово знижується.

Якщо потрібно швидко збити високу температуру, то готують літичну суміш, куди входить но-шпа, анальгін і супрастин або димедрол). Всі таблетки (їх беруть у співвідношенні 1:1:1) перетирають в порошок і приймають цю суміш перорально. Ефект виявляється через 20 хвилин.

Якщо вкусила оса або бджола, то для попередження алергічної реакції поряд з іншими заходами доцільно приймати Супрастину по 1-2 таблетки на добу.

Небажана дія антигістамінного препарату

Якими побічними ефектами здатний обдарувати Супрастин? Застосування цих ліків може спровокувати:

 • проблеми з боку НС – від сонливості, запаморочення та стомлюваності до тремору, почуття ейфорії і перезбудження;

 • диспепсичні розлади – нудота, блювання, порушення випорожнення, біль у животі;
 • порушення в роботі серця;
 • м’язову слабкість;
 • труднощі з сечовипусканням;
 • високу внутрішньоочний тиск.
 • Зазвичай ці ефекти зникають після того, як прийом ліків був припинений.

Супрастин виручає у багатьох ситуаціях. Тому його краще завжди тримати під рукою (вдома і на природі). Алергіки «зі стажем» вважають, що це хороший і старий препарат, і він точно не підведе. У той же час передозування Супрастину загрожує здоров’ю і життю пацієнта, тому слід дотримуватися призначених доз і уважно вивчати інструкцію.

Залишити коментар