Від чого допомагає «Мезим»?

Кулінарною традицією наших земель вважається рясне пиття і страву в період свят з усіма витікаючими наслідками. Багато хто любить смачну жирну їжу і часто перевищують допустиму норму, що викликає протест в організмі. Як бути в таких випадках? Отже, «Мезим» – від чого допомагає, як і коли його вживати?

Помічник у справі травлення

«Мезим» являє собою поєднання травних ферментів. Ці ензими, як правило, виробляються підшлунковою залозою і відіграють важливу роль у розщепленні жирів, білків і вуглеводів. Препарат використовується як текст, коли підшлункова залоза не виробляє достатньо своїх ферментів.

Діючою речовиною «Мезиму» виступає панкреатин, який представляє собою концентроване вміст підшлункової залози свиней і великої рогатої худоби. В його склад входять:

 • амілаза;
 • ліпаза;
 • протеаза.

Зовні це порошок сірого і жовтуватого відтінку з певним запахом, не має кристалів і погано розчиняється у воді. Крім панкреатину, з встановленою кордоном ферментативної активності до складу таблетки входять наповнювачі і плівкове покриття. Перші – це мікрокристалічна целюлоза, крохмаль модифікований, діоксид кремнію, харчової емульгатор.

Плівкове покриття складається з тальку, гіпромелоза, емульсії симетикона, дисперсії поліакрилату, харчових добавок і барвників. Оболонка необхідна для того, щоб у кислому середовищі шлунка діюча речовина не втратило своєї активності. Вона виготовлена у кишечнорастворимом виконанні, тобто ферментативна активність препарату проявляється тільки після потрапляння в дванадцятипалу кишку. Саме це і є причиною, по якій пігулки «Мезим» не можна розжовувати або приймати з порушеною оболонкою – використання препарату в такому вигляді не дасть очікуваного ефекту.

Наш організм потребує «Мезиме» у таких випадках:

 • При порушенні функціонування шлунково-кишкового тракту, що виник із-за ослабленою вироблення ферментів підшлунковою залозою.
 • Якщо розвиваються патологічні стани і процеси в травних органах, які настали внаслідок запалень і дистрофічних змін у тканинах.
 • При порушеннях функції органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту, таких як здуття, діарея та інші розлади, викликані причинами, пов’язаними з хірургічним лікуванням, застосуванням хіміотерапії. У цих випадках «Мезим» використовується в комплексному лікуванні в якості додаткового засобу.
 • До проведення досліджень органів черевної порожнини в процесі підготовки.
 • Для допомоги організму в боротьбі з наслідками непомірності в їжі, якщо в раціоні переважає жирна їжа або відразу продукти, не сумісні один з одним, а також при незбалансованому переході від дієтичного до загального режиму харчування. У цих випадках препарат здатний поліпшити травний процес і не допустити появи проблем з ШКТ.

Одна з проблем з ШКТ — відчуття печіння за грудиною. У людей, його відчувають, часто постає питання, чи допомагає «Мезим» від печії. Цей препарат здатний допомогти тільки у випадку, якщо причиною дискомфорту виступає брак ферментів, які можливо поповнити, прийнявши засіб. В загальному ж ліки з речовиною, що панкреатин не показані при печії.

Читаємо інструкцію до препарату

Навіть знання, від чого допомагає «Мезим форте», не звільняють від необхідності детального вивчення інструкції по застосуванню препарату.

Показання та протипоказання

Випадки і стани, при яких нашому організму потрібна «Мезим форте», вже описані вище. Нижче окреслимо коло захворювань, коли прийом цього препарату дозволить якщо не вилікувати, то полегшити страждання:

 • хвороби і розлади шлунку і дванадцятипалої кишки;
 • патології печінки;
 • хвороби жовчного міхура;
 • захворювання і розлади підшлункової залози;
 • функціональні порушення і розлади кишечника;
 • післяопераційні синдроми в органах ШКТ;
 • діагностичні цілі, підготовка;
 • неприйнятний раціон і негативні звички в їжі;
 • кишкові інфекції.

Використовувати препарат «Мезим» забороняється, якщо імунна система хворого надмірно реагує на будь-який компонент з складу засобу, тобто проявляється гіперчутливість. Крім того, «Мезим» не можна приймати в період загостреного перебігу хронічної форми панкреатиту, а також при гострому характері запалення підшлункової залози.

Тонкощі застосування

Препарат приймається перорально до їди або в процесі прийому їжі. Як вже зазначалося вище, таблетки не можна розжовувати. Дозування для дорослих складається з 1-2 таблеток до трьох разів у день перед їжею. За обґрунтованої необхідності допускається додатковий прийом 1-4 таблетки під час їжі.

У педіатрії використання «Мезиму» можливо виключно за рекомендацією лікаря та у встановлених ним дозах. При неправильному харчуванні терапевтичний курс може складатися з разового прийому або ж 3-денного.

У випадку серйозних патологій, коли необхідно додаткове надходження ферментів в організм, можливе використання засобу до декількох місяців або років. Але схема прийому і дозування встановлюється лікарем індивідуально виходячи з тяжкості стану хворого.

Один з нюансів застосування «Мезиму» — негативний вплив на абсорбцію заліза при одночасному прийомі залізовмісних препаратів. Лікарські засоби, що приймаються для зниження кислотності, знижують ефект від прийому ферментів.

Також варто зазначити, що прийом «Мезиму форте» в період вагітності та годування груддю допускається тільки за призначенням лікаря при зваженому підході до визначення переважання можливого позитивного ефекту для матері над негативним впливом на здоров’я дитини.

Побічні ефекти

Супроводжувати прийому «Мезиму» можуть окремі наслідки негативного характеру:

 • алергічні реакції;
 • нудота;
 • дискомфортні відчуття в епігастральній області;
 • зміна густоти калових мас.

Підводячи підсумок, потрібно сказати, що самостійно призначати собі цей препарат можливо в поодиноких випадках, пов’язаних з переїданням. Ставити експерименти, наприклад, за визначенням, допоможе Мезим від печії або якого-небудь іншого патологічного стану, пов’язаного з органами травлення, не варто. У разі тривожних симптомів потрібно звернутися за кваліфікованою консультацією до лікаря.

Залишити коментар