Від чого допомагає мазь Ацикловір?

У формуванні запасів домашньої аптечки кожен з нас обирає свій принцип. Наприклад, болезаспокійливі і жарознижуючі препарати купують всі без винятку.

Потім йдуть групи противірусних, ранозагоювальні, заспокійливих, проносних і діуретиків, абсорбентів і антисептиків. Ну і, звичайно, ліки індивідуального призначення. В залежності від складу сім’ї, різниться кількість і якість медикаментів.

Думається нам, що мазь Ацикловір потрапляє в багато набори домашніх аптечок. Від чого допомагає цей засіб?

Мазь Ацикловір: призначення до застосування

Продукція випускається двох типів: 5% для зовнішнього застосування 3% очна.

У першому випадку засіб застосовується:

  • для лікування шкірних уражень вірусного типу, тобто ацикловір ефективно застосовувати від прищів;
  • найбільш часто засіб використовують при лікуванні герпесу («простуди» на губах), в тому числі і генітального;
  • серед призначення також значаться оперізувальний лишай і вітряна віспа.

Очна мазь Ацикловір використовується в якості місцевого лікування при герпетичному кератиті і ячмінь на оці (хоча в останньому випадку препарат не є основою терапії, а лише використовується як антибіотик).

Кожне з перерахованих розладів викликають збудники вірусної природи. Отже, основна властивість Ацикловіру – противірусну. Речовини всмоктуються через запалені ділянки і потрапляють в кров. Проникаючи вглиб уражених клітин, речовина активізується, блокуючи процес їх розмноження. При цьому здорові клітини залишаються абсолютно інертними до дії препарату. Поступово запалення стухне, слизові починають присыхать, нові запалені ділянки не утворюються.

Крім мазей, Ацикловір має й інші фармформы. Противірусний засіб зустрічається у вигляді крему, таблеток та розчину для ін’єкцій (в домашньому лікуванні використовується вкрай рідко).

Мазь Ацикловір: інструкція по застосуванню, ціна

Ціна препарату різниться, залежно від форми випуску, дозування, виробника, аптечної націнки. У середньому ж вартість коливається від 9 до 420 рублів за упаковку. Ви також можете придбати мінімум чотири інших ліків аналогічної дії. Який препарат вибрати, стане зрозумілим після відвідування лікаря, а також вивчення розділу протипоказань інструкції по застосуванню.

Зосередимо ж свою увагу на принципі використання мазі Ацикловір.

  1. Ацикловір мазь очна. Потрібно видавити з тюбика шматочок мазі приблизно 10 мм в довжину. Закласти в нижній кон’юнктивальний мішок. Процедура проробляється кожні 4 години, але не менше 5 разів на день. Тривалість курсу лікування залежить від швидкості загоєння, після чого терапія продовжується ще мінімум на 3 дні.
  2. Ефективний засіб від простуди» на губах і герпесу і-ІІ типу. Невелику горошину мазі потрібно нанести на уражену ділянку, дати добре вбратися. У добу обробку слід проводити 4-6 разів. Тривалість лікування: від 5 до 10 днів. Потрапляючи в кров, речовина повністю виводиться з організму через кілька годин.
  3. Ацикловір мазь від прищів вірусної природи і шкірних поразок. Уражені ділянки шкіри слід повністю покрити тонким, але щільним шаром мазі. Рекомендовано для нанесення засобу використовувати або косметичну лопатку, або надіти рукавички.

Інструкція щодо застосування Ацикловіру для дітей і літніх

Людям, страждаючим нирковою недостатністю (Ацикловір виводиться з організму через нирки) потрібно застосовувати мазь дозовано, не частіше 2-3 разів на добу. Ці обмеження не стосуються людей похилого віку. Не зайве згадати і про вагітних, яким, як відомо, багато препаратів протипоказані. Після численних досліджень і клінічних випробувань було встановлено, що Ацикловір не впливає на розвиток плода, як і не небезпечний для самої жінки. Отже, препарат в обмежених дозах допустимо і в період лактації.

В інструкції щодо застосування Ацикловіру в різних формах для дітей вказується, що таблетки можна давати дитині тільки після 12 місяців життя, в окремих випадках лікар може прописати ліки раніше. А ось мазь та крем педіатри пропонують використовувати вже з 31-го дня після народження малюка.

У разі використання мазі для дитини потрібно точно дотримуватися дозування, щоб не викликати інтоксикацію. Пропорції визначаються за вагою тіла – 1кг/80 мг. Обробку уражених ділянок слід виробляти 5 днів поспіль в денний час з інтервалом у 4 години. У разі затяжного лікування, курс продовжується ще на п’ять днів, але не більше. Очна мазь Ацикловір застосовується аналогічно приписом дорослого.

Ацикловір мазь: відгуки

Наталя, 31 рік: «Герпес – мій ворог №1! Так що зброя у вигляді Ацикловіру завжди напоготові. Головне, вчасно схаменутися і почати лікування, тоді позбавитися від запалення вдається в лічені дні».

Людмила, 40 років: «Невисока вартість мазі спочатку викликала підозри. Думала, не допоможе. Але ефект перевершив всі очікування. Рекомендую всім!»

Галина, 20 років: «Вперше застуда на губах мене неприємно здивувала, коли мені було 14. Потрібно було щось робити, так як прищики вже стали поширюватися на шкіру. Мама купила Ацикловір. На наступний день стало запалення підсихати і перестала поширюватися. А через два тижні не залишилося і сліду».

Як показала практика, Ацикловір може стати першим помічником в боротьбі з герпесом та вірусними шкірними інфекціями. Головне – своєчасність впливу і дотримання рекомендованого курсу терапії.

Залишити коментар