Від чого допомагає кетонал?

Серед препаратів нестероїдного походження особливою популярністю користується Кетонал, що випускається в декількох форматах: мазі, креми, таблеток. Виробник вказує, що даного медикаменту характерні протизапальні та жарознижуючі якості, як і всім нестероидам, однак цієї інформації споживачу недостатньо.

Від чого допомагає Кетонал, як його правильно використовувати, щоб це було максимально ефективно і безпечно?

Загальний опис препарату Кетонал

Нестероїдні протизапальні препарати (НВПС) або «нестероиды», як їх переважно називають лікарі і пацієнти, використовуються переважно для купірування болю. Прописують їх найчастіше з метою вирішення проблем опорно-рухового апарату, причому сюди включають не лише захворювання на зразок артриту, артрозу і т. д., але і розтягнення, удари, розриви.

 • Кетонал є класичним представником даної групи, ґрунтуючись на кетопрофене – похідні пропіонової кислоти. Надає переважно жарознижуючу і болезаспокійливу дію.

Структура і велика частина лікарських властивостей кетопрофену роблять можливим для фахівців порівнювати його з ібупрофеном, але по ефективності він перевершує останній. Якщо застосування не разове, а пролонговану, вже через годину в крові виявиться необхідна для правильного впливу доза активної речовини, а в синовіальній рідині максимальна концентрація буде зберігатися близько 8 годин. Ефект від використання препарату можна відстежити вже до кінця першого тижня.

На сьогоднішній день ліки на основі кетопрофену при лікуванні ревматоїдного артриту вважаються одними з результативних. При цьому потрібно значно менша доза активної речовини, ніж у випадку з препаратами на основі ібупрофену, піроксикаму, диклофенаку. Саме цей факт призвів до популярності Кетонала.

 • Якщо травми м’яких тканин закритого типу, Кетонал використовують зовнішньо (це переважно мазь та гель) – це знижує ймовірність виникнення побічних ефектів з боку ШКТ, оскільки кетопрофен проникає цілеспрямовано у вогнище запалення.

За анальгезирующему впливу активна речовина Кетонала поступається лише кеторолаку.

Однак, при всій своїй високій ефективності, нестероиды не є абсолютно безпечними препаратами, тому перш ніж бігти в аптеку за медикаментом, варто розібратися, як працює кожна його лікарська форма та на що вона орієнтована. Особливо це важливо для тих, що призначені до преоральному прийому, т. к. більша частина побічних ефектів від використання НВПС спостерігаються відносно ШКТ. У меншій мірі можливі проблеми з серцево-судинною системою, нирками (при сильній недостатності). Не виключена фотосенсибілізація.

Як працюють таблетки і капсули?

Преоральный прийом нестероидов лікарі призначають значно рідше, ніж місцевий. Кетонал з такою метою може бути рекомендований у форматі таблеток/капсул, які розрізняються переважно тільки дозуванням активного речовини:

 • Капсули Кетонал містять 50 мг кетопрофену.
 • Таблетки Кетонал випускаються в дозах 100 і 150 мг відповідно.

Капсульна форма з дозуванням 150 мг носить найменування «Кетонал ДУО». Від чого допомагає такий медикамент і як він застосовується? Лікарі рекомендують преоральный прийом кетопрофену для лікування дегенеративних змін опорно-рухового апарату, тобто при серйозних патології кісток і хрящів, ураженнях м’язів, зв’язок. Сюди входять такі захворювання, як артрит, бурсит, ревматизим, люмбаго, остеохондроз, міалгія, а також травми.

Можливе використання таблеток/капсул Кетонал при сильних мігрені, ниркових коліках, невралгії, хворобливих відчуттях під час менструального циклу, подагрі, флебіті. Деякі фахівці прописують Кетонал від зубного болю, а також коротку терапії кетопрофеном для усунення больових симптомів, що з’явилися в результаті перенесеної операції, при наявності недоброякісних новоутворень.

 • Запам’ятати, від чого допомагають таблетки Кетонал, нескладно, так само як і розібратися в принципі вибору між лікарськими формами: преоральный прийом рекомендований там, де неможливий (або не ефективний) місцевий.

Але при цьому потрібно розуміти, що терапія повинна проводитися з особливою обережністю. Точний графік повинен розписати Ваш лікуючий лікар, але якщо Ви зважилися на самолікування, враховуйте наступні рекомендації:

 • Капсули приймають не частіше 3-х разів за день (Кетонал ДУО – 1 раз на добу), запиваючи великою кількістю води. Дозування – до 2-х капсул за прийом.
 • Таблетки можна запивати не тільки водою, але і молоком. П’ють не більше 2-х таблеток на добу за 1 прийом. Після їжі або під час, щоб не дратувати слизову шлунка.

Максимальна добова доза, як таблеток, так і капсул, становить 600 мг, тому точну кількість варіюється по концентрації кетопрофену в них. Терапія триває не більше 2-х тижнів, після чого проводиться коригування схеми лікування або повна відміна препарату при відсутності позитивної тенденції у пацієнта.

Від чого допомагає мазь Кетонал?

Місцеве застосування кетопрофену значно безпечніше внутрішнього, тому питання про такому використанні мазі або гелю Кетонал звучить від споживачів набагато частіше.

Тут все відносно просто, і список того, від чого допомагають Кетонал крем або гель, майже такий же, як для інших мазей від ударів та розтягнень. Це закриті пошкодження м’яких тканин – микроразрывы зв’язок, сухожиль і м’язів, а також гематоми, пухлини, виникли в результаті удару, і т. д.

 • На тривалу терапію такий препарат не розрахований, якщо використовується поодиноко.
 • Гель має концентрацію 2,5% кетопрофену, а мазь – 5%.

Основна спрямованість гелю/Кетонал крему – запальні процеси, що протікають при міалгії, радикуліті, бурсит, періартрит, остеартрозе і т. д., та інші больові синдроми в шиї, попереку, кінцівках. Використовується засіб до 2-х разів на добу, по чистій шкірі, в мінімальній кількості. Втирати лікарський склад потрібно 40-60 секунд, при цьому оброблене місце після не укривають. Максимальна тривалість такого «лікування» – 10 діб.

 • Точне дозування мазі/крему вибирається по площі ділянки, який потрібно покрити, але не повинна перевищувати 5 см – це 200 мг кетопрофену. Шар при втиранні роблять дуже тонким.
 • Кетонал не повинен потрапляти на зони з відкритими пошкодженнями порізами, опіками, саднами і т. д.

При місцевому використанні щодня через 7 діб можна побачити значні поліпшення в стані, особливо якщо мова йде не про захворювання, а про ситуативну порушення – наприклад, розтягуванні зв’язок. Больовий синдром буде куповані дуже швидко і надійно.

На мазь/гель/крем Кетонал можливо прояв шкірних реакцій, які являють собою свербіж, висип, почервоніння, печіння, а також набряклість, эритрема. Якщо вони не проходять самостійно за добу, використання препарату припиняється. При тривалому збереженні даних негативних симптомів варто показатися лікарю.

Використання розчину і супозиторіїв

Це одна з найбільш рідкісних (з позиції застосування) лікарських форм Кетонала, проте, якщо говорити про розчин, то він вважається самим дієвим, оскільки ін’єкція направляє активна речовина точно у вогнище запалення. Концентрація його – 50 мг на 1 мл рідини. Застосовується внутрішньовенно та внутрішньом’язово, надає активну аналгезуючу дію.

 • При разовому введенні використовується тільки 100 мг препарату (тобто 1 ампула). Ін’єкції можна ставити до 2-х разів на добу з інтервалом 8 ч. Якщо тривала інфузія (крапельниця), розчин розводять декстрозою/хлоридом натрію (1 ампула на 500 мл).

Супозиторії (свічки) мають концентрацію в 100 мг, застосовується переважно так само, як таблетки. Ключова відмінність – відсутність побічних дій з боку ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Добова доза – до 2-х супозиторіїв, які вводять ректально. Можливе комбінування з іншими формами кетопрофену, але при цьому денна його норма не повинна перевищити 200 мг.

Протипоказання і запобіжні заходи

Нестероиды вважаються групою препаратів з мінімальним числом побічних ефектів, однак це не робить їх цілком безпечними. Досі не з’ясовано, надає їх використання вплив на плід у вагітних жінок, тому навіть місцеве застосування Кетонала у майбутньої матері у 3-му триместрі заборонено. В 1-му і 2-му бажано утриматися від терапії таблетками/капсулами, а також ін’єкціями.

Крім цього Кетонал заборонено:

 • Дітям молодше 15 років.
 • Особам з виразковими ураженнями ШКТ.
 • При нирковій/печінкової недостатності.
 • При наявності диспепсії у хронічній формі.
 • При вроджених проблеми зі згортанням крові.
 • У хворих з бронхіальною астмою.

Також подібна терапія неприпустима при алергічної реакції на нестероиды, а мазь не застосовують при чутливості до ультрафіолету. Будь-яка лікарська форма Кетонала повинна використовуватися суворо за інструкцією, щоб не виникло небажаних побічних ефектів.

Кетонал та інші нестероиды орієнтовані переважно на лікування захворювань опорно-рухового апарату, а також усунення больових симптомів, переважно пов’язаних із запальним процесом у суглобах, зв’язках, хрящах, сухожиллях. Препарат може бути придбаний і використаний без рецепта лікаря, але це не забирає необхідності проявляти обережність при самостійному лікуванні.

Залишити коментар