Від чого допомагає «Фезам» в капсулах?

Порушення процесів кровообігу в головному мозку може призвести до розвитку ряду небезпечних для життя хвороб. Поліпшити пам’ять, концентрацію уваги, а також нормалізувати процеси мозкового кровообігу можна за допомогою ліків. З цією метою приймають «Фезам». Від чого допомагає цей засіб, розглянемо в сьогоднішній статті.

Вивчаємо уважно анотацію

Багато людей цікавляться, від чого допомагають таблетки «Фезам» в капсулах. Давайте відразу ж звернемо увагу на два основні моменти. По-перше, цей фармакологічний препарат відпускається лише рецептурним способом, тому приймати його самостійно без попередньої консультації з лікарем фахівцем ні в якому разі не можна. По-друге, це лікарський засіб випускається у вигляді капсул. Таблетованої форми «Фезама» у фармацевтичній природі не існує.

«Фезам» слід віднести до групи комбінованих фармакологічних засобів, які сприяють поліпшенню обігу крові в головному мозку, а також нормалізації мозкових обмінних процесів. До його складу входять два активно діючих компоненти, зокрема:

 • пірацетам;
 • цинаризин.

Перша речовина відноситься до класу ноотропів і надає сприятливу дію на звернення крові в мозкових судинах. Крім того, пірацетам чинить захисний вплив на окремі ділянки головного мозку, які постраждали внаслідок отримання травми.

Друге речовина підвищує поріг стійкості судинних стінок і сполучних тканин головного мозку до кисневої недостатності. Безпосередньо він впливає на центри, що відповідають за активність вестибулярного апарату. Обидва ці компоненти доповнюють дію один одного.

Коли допоможе «Фезам»?

Як вже говорилося, капсули «Фезам» можна приймати тільки після проходження комплексного обстеження та попередньої консультації з лікарем. Показання до застосування цього фармакологічного засобу чітко прописані в анотації.

Фахівці призначають «Фезам» при наявності наступних патологій:

 • недостатність або порушення кровообігу в мозку;
 • сильної інтоксикації;
 • різних недуг нервової системи, розвиток яких спровокувало порушення пам’яті, уваги;
 • синдромів психоорганічного типу;
 • лабіринтопатії;
 • синдрому астенічного характеру;
 • уповільнення дитячого інтелектуального розвитку;
 • синдрому Меньєра.

У багатьох випадках це фармакологічний засіб призначається пацієнтам, які проходять курс реабілітації в результаті перенесення інсульту ішемічного або геморагічного типу, черепно-мозкових травм різної інтенсивності, енцефалопатії. «Фезам» можна приймати і з метою профілактики мігрені. Дітям різних вікових категорій цей препарат показаний при наявності патологій, які уповільнюють інтелектуальний розвиток. Нерідко лікарі радять приймати «Фезам» для поліпшення пам’яті, відновлення концентрації уваги.

Заборона на прийом «Фезама»: перелік протипоказань

Якщо ви самостійно приймаєте такий фармакологічний препарат, то попередньо детально ознайомтеся з анотацією і врахуйте всі протипоказання, а особливо гранично допустиму добову дозу. Його категорично не можна давати дітям, які не досягли п’яти років. Крім того, під забороною це фармакологічний засіб знаходиться і під час виношування плоду, а також у період годування дітей грудьми.

Тривалість лікувального курсу з прийомом «Фезама» не повинна перевищувати трьох місяців. Дозування слід чітко дотримуватися. Щоб уникнути появи побічних ефектів, а також запобігти розвитку ускладнених наслідків, найкраще будь-який лікарський засіб приймати тільки за приписом лікаря.

Згідно фармацевтичної анотації, прийом «Фезама» протипоказаний у таких випадках:

 • при порушенні функціонування печінки у важких формах;
 • у разі ниркової дисфункції;
 • при хворобі Паркінсона;
 • у разі виявлення індивідуальної непереносимості або надмірної чутливості до компонентним речовин.

Людям, що страждають на хворобу паркінсона, у деяких випадках дозволяється приймати «Фезам», однак його повинен прописати тільки провідний лікар.

Особливості фармакологічного препарату «Фезам»

Дослідження показують, що застосування «Фезама» дозволяє поліпшити зорову функцію, тому іноді це фармакологічний засіб включають в комплексну терапію для лікування різних офтальмологічних хвороб.

Людям, які страждають нирковими або печінковими розладами, потрібно приймати «Фезам» тільки під наглядом лікаря. Останній буде контролювати зміст печінкових ферментів. Спортсменам також слід вкрай обережно приймати описуване фармакологічний засіб, оскільки його активні компоненти можуть вплинути на результат допінг-тестів.

Зверніть увагу на те, що при пероральному прийомі «Фезама» необхідно повністю виключити вживання будь-яких алкогольних напоїв. Також під час прийому цього препарату треба з обережністю керувати транспортними засобами. З особливою увагою до роботи зі складними механізмами повинні підходити люди, що вживають «Фезам».

Як показує медична практика, передозування цим фармакологічним засобом не тягне за собою серйозних наслідків і не передбачає скасування прийому препарату. У пацієнта можуть виникати дискомфортні, рідше больові відчуття в животі. У такому випадку потрібно виконати комплекс заходів, спрямованих на виведення ліків з організму: промити шлунок, викликати блювання та ін.

«Фезам»: як вибрати аналог?

Отже, ми з вами вже вивчили, від чого допомагає «Фезам». У Мережі можна знайти багато відгуків про ефективність цього фармакологічного засобу. Всі користувачі закликають приймати «Фезам» тільки за приписом лікуючого спеціаліста.

Також ви можете знайти відгуки про інших фармацевтичних засобах, які надають схоже вплив на судини головного мозку. На сьогоднішній день «Фезам» можна замінити іншими лікарськими речовинами. Зрозуміло, компонентний склад і механізм дії буде трохи відрізнятися, тому самолікування в цьому випадку також займатися не рекомендується.

Найбільш популярними аналогами «Фезама» вважаються наступні фармакологічні засоби:

 • «Комбитропил»;
 • «Кавінтон»;
 • «Пірацетам»;
 • «Мексидол»;
 • «Омарон»;
 • «Цинаризин».

Найменшу цінову категорію має фармакологічний засіб «Цинаризин». Як уже говорилося, ця речовина входить до складу «Фезама». Приймати такий аналог допускається при нудоті, вушному шумі, запамороченні. Речовина цинаризин володіє седативною дією, тому його тривалий прийом може спровокувати розвиток депресивного стану і зумовити патологічну сонливість.

У складі «Фезама» седативні властивості цинаризину придушуються пірацетамом.

«Пірацетам» також можна віднести до групи фармацевтичних засобів, аналогічних «Фезаму». Цей препарат дуже універсальний: його можна приймати всім без винятку і навіть дітям у віковій категорії старше одного року. Завдяки «Пірацетаму» можна поліпшити процеси запам’ятовування, позбутися від запаморочення, а також відновити функціональність мовного апарату.

Не намагайтеся вивчити дію того чи іншого фармакологічного препарату за віртуальним відгуками. Не забувайте, що, незважаючи на ефективність «Фезама», відпускається це лікарська речовина тільки рецептурним способом, так і приймати його слід під чітким контролем лікуючого спеціаліста.

Порушення кровообігу в головному мозку може спровокувати розвиток серйозних патологій. Щоб цього уникнути, а також нормалізувати пам’ять і увагу, фармакологічні виробники винайшли лікарський препарат «Фезам». Не забувайте, що безконтрольний прийом таблеток може призвести до настання ускладнених наслідків. Будьте здорові!

Залишити коментар