Від чого допомагає дюспаталин?

Зайдіть в будь-яку аптеку. Від рясніють різноманіття лікарських та профілактичних препаратів просто очі розбігаються. Всі фармацевтичні засоби представляють яку-небудь групу фармакології: жарознижуючі, знеболюючі, седативні, противоалергенні, діуретики, послаблюючі, протизапальні, ранозагоювальні, спазмолітики і так далі.

Це означає, що покупець зможе вибрати ліки з конкретної групи, що більше йому підходить за призначенням, ціною.

У цьому матеріалі нам хотілося б приділити увагу питанню: від чого допомагає дюспаталин і його аналоги? З’ясувавши це, можна зрозуміти, як приймати.

Від чого допомагає дюспаталин?

Дюспаталин відноситься до групи спазмолітиків. Гранульований порошок поміщений в окремі капсули з желатину.

Потрапляючи в шлунок (приймається перорально), оболонка розпадається, випускаючи назовні частки діючих та допоміжних речовин. «Першу скрипку» в складі грає мебевирина гідрохлорид. Він-то і визначає призначення препарату:

 • спастичні болі в області органів ШКТ;
 • кишкові кольки;
 • жовчні коліки;
 • симптом роздратованого кишечника;
 • функціональні порушення у роботі шлунково-кишкового тракту у дітей від 12 років.

Тобто дюспаталин і його аналоги (Мебеверин, Ниаспам, Дютан, Спарекс, Папаверин, Триган, Но-шпа, Бкскопан та ін) допомагають розслабити, знизити тонус м’язів кишечника, не впливаючи на його перистальтику, усунути болі, викликані спазмами. Також поліпшується кровопостачання тканин стінок уражених органів, виявляється загальний позитивний вплив на перебіг і лікування основного захворювання.

У відношення дюспаталина хочеться сказати, що після прийому однієї дози, ліки повністю виводиться з організму протягом доби, не має властивостей накопичуватися в період тривалої терапії. В основному метаболіти концентруються в сечі, частково – в жовчі.

В яких випадках і як приймати капсули?

Засіб має мінімальний список побічних проявів, але прийом рекомендовано проводити тільки за приписом лікаря. Входить в курс медикаментозної терапії та виписується пацієнтам з наступними розладами:

 • шлунково-кишкові коліки після їжі;
 • хронічний панкреатит;
 • синдром роздратованого кишечника;
 • дисбактеріоз;
 • всередині — і позапечінкові застої жовчі;
 • первинні і вторинні шлунково-кишкові спазми;
 • в якості профілактики ремісії хронічних патологій (щоб уникнути рецидивів);
 • холецистит;
 • хірургічне втручання з видаленням жовчного міхура;
 • хронічний коліт;
 • метеоризмы;
 • діарея;
 • виразкові хвороби;
 • гастрит;
 • органічні дисфункції ШКТ.

Допомагає дюспаталин при запорах? Виявляється – так, хоча і не відноситься до проносних. Препарат у таких випадках можуть приймати як дорослі, так і діти. Щоб ліки дійсно допомогло при запорах, що утворилися на тлі перерахованих патологічних станів, приймати дюспаталин потрібно строго по інструкції. Тут передбачений чотиритижневий курс прийому препарату з поступовим зменшенням добової дози:

 • перший тиждень – 3 таблетки (вранці, в обід і ввечері);
 • друга – 2 таблетки (вранці і ввечері);
 • третя – 1 таблетка зранку і підлогу капсули ввечері;
 • четверта – тільки ранковий прийом.

Будь-яке призначення передбачає прийом ліків натщесерце, запиваючи великою кількістю рідини. Через півгодини після цього можна братися за їжу.

Тривалість прийому препарату залежить від характеру основного захворювання. Так, наприклад, для профілактики хронічного панкреатину ліки п’ють всього два тижні по дві капсули на день. Аналогічні рекомендації при хронічному гастриті у дорослих. Дітям виписують при симптоматичному лікуванні виразки та гастриту (1 капсула на день до повного зникнення хворобливих відчуттів).

Холецистит і порушена моторика жовчних шляхів – двотижневий курс по дві таблетки на добу. Коліт, запори, дисбактеріоз – принцип лікування залишається колишнім. Лікарі радять обов’язково пройти обстеження перед початком терапії, від характеру основного захворювання залежить як тривалість, так і інтенсивність медикаментозної терапії.

Важливо! Дюспаталин не є основним лікарським засобом. Здебільшого спазмолітик дозволяє тимчасово знизити симптоматику для поліпшення протікання процесу відновлення ураженого органу. Він приносить полегшення, знижуючи інтенсивність больових відчуттів.

Що ще треба знати про препарат, так це те, що його прийом абсолютно не поєднується з алкоголем. Так що на час слід повністю відмовитися від вживання будь-яких спиртних напоїв, навіть пива. Виходити з медикаментозної терапії потрібно поступово. Знижуючи дозу на останніх тижнях лікування, пацієнт вже готує організм до відсутності ліки. Перший тиждень після закінчення курсу потрібно поспостерігати за своїм станом. Можливо, через 7-14 днів курс доведеться повторити.

Під час прийому капсул теж відстежуйте реакцію організму. Хоч у дюспаталина не так багато побічних ефектів, при найменшому прояві їх доведеться призупинити використання ліків.

Які негативні явища може викликати дюспаталин?

Реакція організму на препарат – індивідуальна особливість організму. Це може бути пов’язано з гіперчутливість до компонентів або надлишком оних в організмі (перевищення дозування). В останньому випадку розглядається як передозування за один прийом, так і добової норми. Це загрожує такими наслідками:

 • підвищена збудливість ЦНС;
 • алергічна реакція у вигляді шкірних висипань або анафілактичного шоку;
 • запаморочення;
 • головні болі;
 • набряк обличчя;
 • нудота;
 • ослаблення уваги і координації;
 • розлад шлунка.

У разі інтоксикації слід негайно провести заходи з промивання шлунка для того, щоб якомога швидше вивести залишки препарату з організму і запобігти подальше його дію.

Обмеження та протипоказання до використання

Звичайно, всі подумали, що зараз тут з’явиться згадка вагітності і лактаційного періоду. Про це буде сказано нижче, так як дюспаталин – особливий спазмолітик. Він практично не має обмежень щодо прийому і протипоказань. В основному це підвищена чутливість до складу препарату. Є і вікові заборони – діти молодше десяти – дванадцяти. З обережністю приймають спазмолітик люди з хворобами нирок і печінки.

У відсутність строгих обмежень все одно бажано перший час спостерігати за реакцією організму. Людям, які приймають це засіб, не бажано сідати за кермо, працювати з високотехнологічними машинами і апаратами (щоб уникнути травматизму). Ніякого алкоголю!

Дюспаталин при вагітності та грудному вигодовуванні

Як відомо, більшість лікарських препаратів в періоди гестації і лактації заборонені. А ось хворобливі спазми при вагітності – річ поширена. Чи можна приймати дюспаталин? Лікарі дійсно виписують жінкам це ліки. Завдяки тому, що речовини не потрапляють в кров, вони не завдають шкоди плоду і немовляті. Головне суворо дотримуватися припис. Обов’язково відстежувати реакцію організму. Вагітність – серйозна гормональна струс жіночого організму, з-за чого можуть з’явитися індивідуальні ознаки, яких раніше не було. Дюспаталин не рекомендується поєднувати з іншими засобами групи.

Спазмолітик усуває симптоматику тільки в області шлунково-кишкового тракту. Так вагітна жінка зможе вирішити проблеми з виниклими болями в животі, підвищеним тонусом гладкої мускулатури органів травлення, не зачіпаючи при цьому тонус матки. Відмінно показав себе препарат у профілактиці запорів при вагітності, дисфункції сфінктера Одді, усунення симптоматики хронічного панкреатиту.

Дюспаталин дітям

Ліки призначається дитині з 12-річного віку. Графік прийому дещо відрізняється від курсу дорослого. Допускається одна капсула на добу (ранковий прийом). Тривалість терапії – не більше тижня. У разі патологічних порушень відтоку жовчі дитині можуть виписати два прийоми на добу. І триватиме це до повного усунення проблеми. Обмеженням за віком тут називають підлітків молодше шістнадцяти років.

Відгуки про препарат

Ми вже встановили, від чого допомагає дюспаталин, відгуки лікарів і пацієнтів тому підтвердження.

 • Сергій Астаф’єв, гастроентеролог: «У моїй практиці мені не рідко доводилося призначати дюспаталин або його аналоги при лікуванні пацієнтів з хронічною формою панкреатиту. Ліки не є основним в курсі терапії, але от в комплексі медикаментозного прийому вельми і вельми ефективний. Засіб дійсно дає можливість швидше досягти позитивної динаміки лікування. Самі ж пацієнти стверджують, що відразу відчувають поліпшення стану».
 • Катерина Сафронова, гінеколог: «В ході клінічних випробувань не було достеменно встановлено, що препарат здатний надавати яке-небудь негативний вплив на розвиток плоду і дитини під час грудного вигодовування. До дослідження не залучалися людські випробовувані. Тим не менш, теоретичні дані та клінічні дослідження на тваринах дають право вважати, що препарат можна призначати короткими курсами в гестаційний і лактаційний періоди. Мені доводилося виписувати дюспаталин жінкам з різними гостро-хронічними дисфункціями ШЛУНКОВО-кишкового тракту. У малюків ж ніяких патологій не виявлено. А ось деякі мої колеги пропонують цей препарат багатьом своїм пацієнткам, як найбільш ефективний у боротьбі із запорами, діареєю, кишковими коліками і спазмами. Практика доводить їх правоту».
 • Ганна Попкова, 33 роки: «У малюка були сильні шлункові коліки. Педіатр порекомендувала дати трохи дюспаталина. Хоча в інструкції написано, що немовлятам це ліки давати не варто, я на свій страх і ризик все ж прийняла цю рекомендацію. З першого разу все пройшло. Синочок став спокійним, перестав вередувати. Через час обстежувалися – ніяких наслідків ліки не залишило».
 • Олександр Ковригін, 41 рік: «Мені довелося познайомитися з цим спазмолітиком в період відновлення організму після тривалого курсу прийому антибіотиків. Агресивність антибіотиків всім відома. У мене з’явилися сильні спазми і коліки у животі. Я не очікував такого ефекту: буквально через п’ятнадцять хвилин ніяких болів не відчувалося, препарат довго зберігає свою дію».
 • Христина Яковлєва, 57 років: «Часті запори, здуття живота, проблеми зі стільцем, хворобливі відчуття в шлунку після кожного прийому їжі. Про такі проблеми не прийнято говорити вголос. Але вони доставляють так багато неприємностей. Все, про що думаєш цілий день: коли ж нормально вийде сходити в туалет! В інтернеті вичитала про дюспаталине, вирішила спробувати, хоч і знала, що препарат повинен прописати лікар. Точно дотримувалася курсу і дозуванні. Побічних проявів не було. Довела прийом до кінця без наслідків. Ще в середині шляху настали значні поліпшення стану: зменшилася газоутворення, нарешті нормалізувався стілець, біль у шлунку пішла».

Зустрічаються відгуки та негативного забарвлення, але на загальному тлі їх одиниці. Швидше за все, ці люди або неправильно пили таблетки, яких очікували від них чогось більшого. Тому, підводячи підсумок, хотілося б ще раз уточнити: дюспаталин не основне ліки при лікуванні різних захворювань органів ШКТ. Засіб володіє спазмолітичним ефектом, знімаючи симптоматику, воно сприяє поліпшенню самопочуття в цілому. А щодо захворювання – підтримує позитивність динаміки лікування.

Залишити коментар