Вибираємо вертикальний пилосос: моделі з кращими характеристиками

Пилососи бувають різні. Деякі моделі з мішком, інші без нього. Одні пилососи призначені для вологого прибирання, інші – тільки для сухої.

Бувають ще й вертикальні прилади. Подібні моделі позиціонуються як максимально зручні для використання в будь-яких ситуаціях. Про вертикальний пилосос можна сміливо сказати – «2 в 1».

Ситуація на товарному ринку

Кілька років тому сегмент вертикальних пилососів був досить мізерним. Покупцеві пропонувалося кілька моделей від двох або трьох виробників. Але, через не дуже великий проміжок часу, сегмент став розвиватися, і асортимент істотно виріс. Вибір став досить широким.

Тепер кожен користувач може вибирати по різним характеристикам і параметрам:

 • Технічними показниками;
 • Марці та виробнику;
 • Зовнішнім виглядом.

З кожним роком реалізація такої продукції збільшується майже в два рази.

Особливості моделей

Вертикальний пилосос можна вважати одним з різновидів компактних пристроїв. Найчастіше їх використання зводиться до чищення килимів. Такий прилад відрізняється легкістю і одночасно потужністю.

Завдяки своїй конструкції він не займає багато місця. Якщо в будинку є велика кількість килимів, то вертикальний пилосос з живленням від мережі або акумулятора стане ідеальним вибором для комфортного та швидкого прибирання.

Найчастіше прилад укомплектований спеціальним мішком або компактним контейнер-пилозбірник. Це зручніше, ніж аквафільтр. В останньому випадку вода при чищенні може витекти на килим.

Однією з головних складових вважається комплектація насадок. Слід звертати особливу увагу на наявність в комплекті килимовій щітки, яка здатна зібрати ворс, нитки, шерсть з поверхні.

Якісна очистка поверхні килимів забезпечується через можливість створення вертикального потоку повітря.

Вертикальні пилососи – це дуже зручні портативні пристрої, які можуть працювати навіть від акумулятора. Дротовий вертикальний пилосос оснащений проводом до 12 метрів. Як вибрати вертикальний пилосос, хочуть знати багато, але для цього варто розібратися з основними характеристиками і типами.

Типи

Вертикальний пилосос можна вибрати як миючий, так і для сухого прибирання. Необхідно зауважити, що вартість таких пристроїв нижче, ніж більш потужних традиційних моделей.

Серед вертикальних пилососів можна знайти моделі з високими показниками потужності, радіусом дії і числом насадок. Деякі моделі мають бак для вологого прибирання.

Переваги

У першу чергу варто вказати всі позитивні сторони такої продукції.

 1. Компактність. Це, напевно, самий основний аргумент на користь портативних вертикальних пилососів. Такий побутовий прилад займе дуже мало місця в кімнаті, але при цьому з легкістю очистить будь важкодоступний куточок.
 2. Окреме «паркувальне місце», яке дозволяє зберігати всі аксесуари (насадки, шланг та інше) в одному місці.
 3. Робота від акумулятора. Така можливість притаманна не всім моделям, але ті, де він є, робить вертикальний пилосос ще більш привабливим. Багато моделей з живленням від мережі.
 4. Зовнішній вигляд. Гарний технологічний дизайн дозволяє без сорому залишати прилад на видному місці. Така стильна і красива техніка не зіпсує ніякої інтер’єр.

Недоліки

Звичайно, як і у будь-якого типу техніки, у вертикальних пилососів є свої недоліки. Найголовніший – це видаваний шум при роботі. Але такий момент стосується найбільше старих моделей. У сучасних вертикальних пилососів нового покоління такий недолік зведений до мінімуму. На вітчизняному ринку більшість приладів зосереджено в бюджетному сегменті. А ось в США і країнах Європи вертикальні пилососи є в кожній ціновій категорії.

Як видно з наведених вище фактів, вертикальний пилосос має і недоліки, і переваги. Щоб зрозуміти, чи гідний вертикальний пилосос зайняти своє місце у вашому будинку, рейтинг кращих моделей не варто залишати без уваги.

ТОП найкращих варіантів

Існує величезна кількість фірм-виробників, що поставляють на ринок відмінні моделі за привабливими цінами.

Ось декілька найбільш прийнятних прекрасних варіантів, які мають високий рейтинг.

 1. VITEK VT-1818

Вертикальний пилосос запропонованої марки не відрізняється суперкрутими функціями, але є відмінним представником сегмента вертикальних пилососів.

Вартість цієї моделі досить низька, але при цьому пристрій чудово збирає пил, має нормальну потужність всмоктування 300 Вт при споживаної потужності 1600 Вт. Пилозбірник представлений циклонним фільтром об’ємом 1 літр, який вимагає частого чищення, якщо прилад буде інтенсивно. Живлення відбувається від мережі.

Основною перевагою вертикального пилососу VITEK VT-1818 є низька вартість, досить високий показник потужності, простота в експлуатації, невелика маса і ергономіка. Впоратися з пилом під ліжком буде досить просто. Навіть присутність маленького ребенка не перешкодить використовувати такий варіант пилососів, адже прилад буде перебувати в одне руці, а дитина – у другій.

 1. Philips FC 6162.

Порівняно з попередньою моделлю, вартість істотно збільшується за рахунок того, що робота відбувається від акумулятора. Хтось вважатиме бездротовий варіант перевагою, а для кого-то це буде великий мінус.

Ще один недолік моделі – це невеликий мішок, який виконаний у вигляді циклонного фільтра. Його обсяг лише 0,6 літра. Але він компенсується присутністю фільтра тонкого очищення.

Акумулятор NiMN дозволяє проводити безперервну прибирання протягом 25 хвилин. Потім йому потрібна підзарядка, до 100% пилосос заряджається за 16 годин. І знову можна прибирати протягом 25 хвилин. Такого часу вистачить на повну прибирання двох не надто великих приміщень. Можна зробити висновок, що для великої квартири купівля такого варіанту не дуже актуальна.

Плюсом моделі можна вважати не таку велику вагу в 2,9 кг і наявність великого асортименту насадок. Philips FC 6162 – прекрасний варіант вертикального пилососа економ класу, що працює на акумуляторі і не вимагає наявності мережі.

 1. Philips FC 6168

Вертикальний пилосос з великою потужністю Philips FC 616 можна вважати одним з кращих представників сегмента моделей, що працюють від акумулятора. Рейтинг і затребуваність моделі високі. Для зарядки потрібно всього 5 годин, а безперервна робота може відбуватися протягом 40 хвилин. Цього вистачить на прибирання навіть великий квартири.

Пилозбірник має обсяг 0,6 літрів. Він представлений циклонним фільтром, а також доповнено фільтром тонкого очищення. Не занадто велику вагу в 2,9 кг дозволяє з легкістю використовувати його однією рукою. Прекрасна комплектація дає можливість досягти ще більш ретельного прибирання. З пилососом кожна господиня отримує турбощетку, щілинну і звичайну насадку. Висока потужність і наявність турборежиму дозволяють збільшити можливості приладу при збиранні.

До мінусів моделі відносять незручну щітку і не дуже привабливий дизайн. При щоденному використанні можуть виникнути певні незручності: фільтр досить легко забивається, що викликає істотне зниження тяги всмоктування. Звичайно, купувати не потрібно, можна просто вимити старий. Але по інструкції сохнути він має цілу добу, а це великий проміжок часу, значить, на наступний день прибрати пилососом вже не вийде.

 1. Electrolux ERGO11 Ergorapido

Вертикальний пилосос бездротовий, що функціонує від акумулятора потужністю 1300 мА*ч. Повної зарядки достатньо для безперервної прибирання протягом 35 хвилин. При виробництві моделі укомплектована циклонним фільтром, обсяг якого становить 0,5 літра. Не дуже велику вагу в 3,16 кг і стильний дизайн приваблює покупця. Але це не єдиний плюс моделі. Пилосос характеризується чудовими функціональними параметрами: наявність індикатора стану заряду, якісна система очищення будь-якого ворсу, робота з використанням високої швидкості. Варто відзначити, що останнім знижує час роботи без підзарядки до 12 хвилин.

Загалом, прилад цієї моделі забезпечить швидке прибирання, легкість і ергономічність. Прекрасним доповненням стане підсвічування, яка дозволить побачити і прибрати пил навіть у найбільш недоступних місцях. Не варто залишати без уваги такий пилосос тим, у кого вдома є домашні тварини, адже шерсть з ним прибирати набагато простіше і швидше. Модель набагато краще попередніх, але і ціна на неї вища.

 1. Electrolux ZB 5012.

Вертикальний пилосос з пилозбірником 0,8 літра, що дає можливість проводити його очищення набагато рідше. Пилозбірник представлений циклонним фільтром. Завдяки акумулятору можна проводити безперервну прибирання протягом 50 хвилин, правда, для повної зарядки потрібно 20 годин.

І це, швидше за все, основний недолік моделі. Але він компенсується легкістю (вага всього 3,2 кг), простотою в експлуатації, можливістю швидкого прибирання і додаткової турбощітка.

Правда, він великий сміття прибере з працею. Найкраще таку модель вертикального пилососа використовувати для прибирання рівних поверхонь, наприклад, ламінату, лінолеуму – з килимами все складніше.

Такий прилад ідеально підходить для прибирання крихт з підлоги, якщо прийшли гості.

Сьогодні, дійсно, є з чого вибрати. Раніше такі моделі коштували дорого, а тепер кожен виробник пропонує навіть вертикальний миючий пилосос вже в бюджетному сегменті.

Головне – зрозуміти, які характеристики найбільш важливі для конкретної людини. І тоді вийде купити кращий вертикальний пилосос для свого будинку.

Залишити коментар