Вибираємо рушники для лазні: скільки, які і навіщо?

Збираючись у лазню, ми в першу чергу беремо з собою мило, мочалку і, звичайно, рушник. Найчастіше одне — велике, з промовистою назвою «банне». Чоловіки, принципом життя яких є мінімалізм, взагалі люблять говорити, що їм і одного багато. Але справжній цінитель парної врахує всі нюанси і одним рушником не обмежиться.

Давайте розберемося, скільки їх потрібно, для чого саме і які матеріали краще всього підійдуть для кожного з них.

Основне банне

Велике, красиве, затишне — воно потрібне для того, щоб накритися ним і остаточно обтертися, вийшовши з лазні. До того моменту вона повинна залишатися таким же, яким ви його принесли — абсолютно сухим і чистим.

Витирати тіло вологою тканиною неприємно — можна під завісу зіпсувати все задоволення від лазні. Тому заносити його в парилку або використовувати під час перепочинку між заходами не варто. Нехай лежить в роздягальні.

Основна вимога до головного рушника — воно повинно відмінно вбирати вологу. М’якість його при цьому — справа другорядна і навіть не дуже бажане. Адже гарненько розтерти тіло наостанок — це чудовий додатковий масаж, стимуляція циркуляції крові і більш тривалий зігріваючий ефект. Відмінно підійдуть для цієї мети великі махрові полотна з бавовни. Так, вони швидко промокають і довго сохнуть, але і витертися ними доведеться лише один раз.

Підстилка в парну

Навіть якщо ваша власна лазня і ніхто сторонній в неї не ходить, лежати на голих дошках в парильні некомфортно і негігієнічно. А якщо на поверхні настилу наявні капелюшки від забитих цвяхів, то й небезпечно. Метал в парній нагрівається до такої високої температури, що обпекти про такий гвоздик — пара дрібниць.

Можна використовувати для підстилки простирадло, можна принести великий рушник, але не той, яким ви будете витиратися, вийшовши з лазні. З-за високої вологості в парній і зіткнення з пітними тілесами воно стане для цієї мети непридатна. Крім того, втирати в чисте тіло те, на чому ви там сиділи, негігієнічно і нерозумно.

Товстий бавовна або льон для цієї мети не дуже гарні, оскільки швидко промокають і довго сохнуть. Набагато приємніше використовувати рушники з мікрофібри або бамбука. Їх поверхня незмінно зберігає відчуття м’якою і комфортною на дотик тканини.

Тюрбан на голову

Жінка навіть в лазні бажає бути красивою. І якщо вона вирішила, що фетровий ковпак з петелькою на маківці їй не до лиця, то не одягне його навіть під загрозою теплового удару. Крім того, довгі волосся під таку шапку прибрати досить складно, а підставляти їх під агресивний вплив гарячого вологого повітря небажано.

На допомогу приходить звичайний рушник, з якого на голові споруджується тюрбан. Як це робити, знає кожна жінка, дівчина і навіть дівчинка, а чоловікам воно й ні до чого. Чалма дозволяє повністю прибрати волосся будь-якої довжини, закриває від гарячого пара вуха і в цілому виконує всі функції спеціальної банної шапки. При цьому вона має естетичний, жіночний і по-східному інтригуючий вигляд. А якщо пришити гудзик з петелькою або шматочок липучки (жінки зрозуміли, де саме), то тюрбан перестане розмотуватися при рухах голови, і банний головний убір перетвориться сама досконалість.

Тканина для чалми повинна бути досить товстою і мати низьку теплопровідність. Якщо у господарстві знайдеться рушник, який погано вбирає вологу, а лише безглуздо ковзає по тілу, не поспішайте відправити його на підстилку коту. Пришийте до нього застібку і надягайте на голову в парилку. Чим менше вологи вбере матеріал, тим краще буде захищена ваша чарівна голівка.

Рушники особливого призначення

До цієї серії відносимо рушничок купуються для особи, для ніг і для інтимної гігієни. Відразу зауважимо: це речі абсолютно необов’язкові. Все залежить від індивідуального сприйняття навколишньої дійсності й власного тіла. Хтось і вдома такими подробицями не заморочується, вважаючи, що однаково добре миється і зверху, і знизу, а хтось і в баню завбачливо бере весь необхідний арсенал. Головне — особистий комфорт, а все інше в даному випадку — нюанси.

Зараз проллється чиясь піт

Рясне потовиділення в парильні — явище нормальне і навіть дуже правильне. Чим більше виділиться рідини з потових залоз, тим краще організм очиститься, і взагалі, це здорово у всіх відносинах. Але чим ми мокро, тим складніше йде цей процес. Тому обтирати піт в парильні не тільки можна, але і потрібно.

Робити це слід не агресивно, не розтираючи шкіру, а м’яко промаківая тіло. І звичайно, для цієї мети варто було б мати спеціальне рушничок. Добре підійде мікрофібра, бамбук, м’який бавовна. Багато хто використовує для цього простирадло. Це зручно, але завертатися потім в мокру тканину не дуже приємно.

Рушник перетворюється…

Позитивний настрій — запорука гарної лазні. І задати йому правильний настрій з самого початку можна з допомогою… звичайного рушники. Якщо ваш чоловік любитель попаритися, зшийте йому, приміром, кілт.

Для цього достатньо знайти рушник відповідного забарвлення у яскраву велику клітку і пришити до нього липучку, щоб воно запахивалось на талії за типом спідниці. Можна пришити по одній стороні широку гумку і трохи присборить верх. Для повного занурення в образ доповніть кілт поясний сумочкою-кишенею на мотузочці. Це, до речі, в лазні дуже зручно. Успіх і чоловіча подяку гарантовані!

Для себе можна зшити з великого однотонного рушники сарафан, обшивши його край яскравою, веселою тканиною і пришивши бретельки і гудзичок для застібки. Це набагато зручніше і оригінальніше, ніж по-чоловічому загортатися в звичайну простирадло.

Не економте на кількості і якості рушників. Банний задоволення повинно бути комфортним в усіх відношеннях, а комфорт складається саме з таких дрібниць. Якщо ви зібрали все необхідне і зрозуміли, що в баню вам доведеться йти з об’ємним пакетом, візьміть краще великий саквояж або спортивну сумку. А якщо у вас на горищі знайдеться бувалий валізку тих часів, коли до них ще не покладалися коліщатка, не втрачайте цей шанс. Друзі напевно по достоїнству оцінять ваш гумор і оригінальність.

Залишити коментар