Вибираємо автошколу

Якщо у вас з’явилося бажання оволодіти навичками водіння автомобіля, то рано чи пізно ви зіткнетеся з такою проблемою, яку автошколу вибрати?

Навіщо потрібна автошкола?

Кількість машин у місті зростає з кожним днем. І в такій же прогресії збільшується кількість шкіл і курсів, де навчають всім тонкощам автомобільного водіння. Для того щоб розуміти, як правильно вибрати автошколу, слід пам’ятати наступне.

На відміну від освітніх навчальних закладів, де престиж Внз відіграє ключову роль, для автошкіл такі закони не застосовуються.

Місцем для отримання водійських посвідчень було і буде ДАІ. А там не дивляться на те, де ви отримували теоретичні та практичні навички управління засобом пересування. Документи ви отримаєте якщо зможете самостійно показати, що оволоділи достатньою кількістю необхідних знань і вмінь для управління автомобільним засобом.

Це буде доказом того, що ви не уявляєте загрози для учасників транспортного руху і пішоходів у тому числі.

Автошкола не випускає водіїв екстракласу. Для цього існують спеціальні додаткові курси, куди записують після того, як у людини є не лише водійське посвідчення, але і мінімум 3 роки водійського стажу.

Автошкола дає, базові теоретичні та практичні знання. А от майстерність приходить з досвідом.

З чого почати?

Базовими критеріями відбору є наступні пункти:

  • зручне розташування автошколи;
  • сума за навчання;
  • відгуки друзів або родичів.

Місцезнаходження автошколи і ступінь зручності її відвідування, безсумнівно, важливий критерій. Слід сказати, що теорії водіння навчають однаково добре в більшості автошкіл, тонкість криється в іншому. Часто теоретичне навчання викладають у дві зміни – вранці і ввечері. Це пов’язано не тільки з великим потоком учнів, але і з прагненням дати людям можливість самостійно вибрати зручний для них час відвідування занять.

Якщо ви вважаєте, що велика кількість людей в групі може негативно позначитися на процесі вашого навчання, віддайте перевагу заняттям, які проводяться в ранкові години. Ранкові групи завжди менш завантажені, ніж вечірні.

Теоретична сторона не менш важлива, ніж практична. Ставтеся до цього з усією відповідальністю і не пропускайте заняття.

Цінова політика школи повинна бути максимально прозорою. Пам’ятайте, якщо вам відразу не можуть назвати точну суму за навчання — це вже привід замислитися. У зв’язку з великою конкуренцією, багато навчальні заклади такого роду йдуть на обман.

Спеціально занижують ціну, щоб залучити до себе якомога більше учнів. А потім виставляють додаткові рахунки за бензин, амортизацію пересувного засобу, оплата часу інструктора по водінню і т. д.

Тому пам’ятайте, що безкоштовний сир буває виключно у мишоловці. І якщо вам називають ціну, яка істотно відрізняється від середньої вартості по місту, скоріше за все вас намагаються обдурять. Тому цікавлячись оплатою, уточніть, чи потрібно буде сплачувати що-небудь додатково або це пакет «все включено».

Яким повинен бути хороший інструктор?

Тут стане в нагоді думка друзів і знайомих. Питання швидше ставитися до вибору інструктора. Теорію, якщо ви ставитеся до водіння відповідально, ви можете вивчити самостійно. А от знайти людину, яка б ознайомив з азами управління машиною так, щоб потім не довелося переучуватися, дійсно може виявитися проблемою.

Не кожен водій може навчати! І ось тут знадобляться відгуки знайомих або людей, думці яких ви довіряєте.

Якщо ви першопроходець, в такому випадку варто звернути свою увагу на такі нюанси:

  • Процес навчання складний не стільки фізичні, скільки в емоційному плані. Інструктор повинен володіти терпінням і залізною витримкою. Грубість і крику – неприпустимі. Водій за кермом, а особливо в момент навчання, повинен бути спокійний і зосереджений на дорозі;
  • Інструктор не має розповідати вам, які існують способи вдало скласти іспити в ДАІ. Він повинен вчити водить автомобіль. Тому якщо у інструктора стаж водіння гоночного автомобіля або маршрутки – задумайтеся. Адже вам належить їздити по дорогах в умовах міста. І там доведеться поважати всіх учасників дорожнього руху;
  • Посадка за кермом – ось що видає хорошого водія. Рівна спина, дві руки спокійно в напівзігнутому стані лежать на рульовому колесі. Якщо це так – значить, велика ймовірність, що ви перебуваєте в надійних руках. Ніякої розхлябаності за кермом, а саме, керування машиною одним пальцем руки і статечна посадка. Досвідчений водій знає, що який би не був стаж, пильність на дорозі втрачати не можна;
  • Машина. В обов’язковому порядку навчальний автомобіль повинен бути обладнаний спеціальними додатковими педалями з боку інструктора. Машина повинна бути справна. Хорошим показником для школи є наявність у навчальному автопарку машин як з механічною, так і з автоматичною коробкою передач. Незважаючи на зростаючу популярність саме АКПП, вам може стати в нагоді і навик управління МКПП. Можете уточнити, які ще моделі автомобілів є в наявності. Це стане в нагоді, якщо з часом у вас з’явитися бажання відкрити додатково водійську категорію окрім «В». Повторне звернення в автошколу може бути винагороджено знижкою на навчання.

Відповідні документи

Мало хто звертає на це увагу, але ваше навчання — це в першу чергу безпека на дорозі. І це безпосередньо залежить від кваліфікації викладачів, які будуть навчати азам теорії та практики водіння.

Зазвичай ліцензії на навчання видає міністерство освіти і науки України спільно з управлінням ДАІ МВС. Для отримання сертифіката приміщення повинне відповідати всім нормам санепідемстанції, а також пожежної безпеки.

Окрема увага приділяється навчального плану і необхідної літератури для навчання майбутніх водіїв. Учителі, які викладають теорію, а також інструктора по водінню повинні мати медичні книжки та атестаційний сертифікат, який підтверджує їх компетентність у сфері навчання за поданою напрямку.

Зазвичай школа, розташовуючи такою документацією, всіляко її афішує, але якщо це не так, ви маєте право вимагати надати її вам для ознайомлення. Мотивацією має послужити наступне. Автошкола, яка пройшла всі перевірки і отримала відповідні сертифікати, автоматично бере на себе відповідальність за моральний і матеріальний збиток, який можуть завдати її учні в процесі навчання оточуючим.

Багато хто про це не знають! Адже практика проходить не тільки на навчальному полігоні, а і в умовах міста. І трапитися може все що завгодно. Якщо автошкола не має таких документів, відповідно, у разі ДТП ви і інструктор будете розплачуватися в рівній мірі.

Швидко не значить якісно

Ще один момент, на який потрібно звернути увагу. Останнім часом все більше автомобільних курсів стали заманювати учнів прискореною програмою навчання. Тут вам пообіцяють видати заповітну скориночку всього після одного місяця навчання. Для того щоб отримати базові навички управління автомобільним засобом, потрібно як мінімум 40-50 годин практичної їзди.

І 100-120 годин для занять по вивченню теорії. Така кількість потрібна не тільки для якісного засвоєння матеріалу, але й для отримання допуску до складання іспитів в ДАІ. Водіння — це процес, який побудований в основному на доведених до автоматизму навичок, а для цього потрібен час.

Сподіваємося, що прийнявши до відома зазначену інформацію, питання «як вибрати автошколу» не викличе у вас труднощів.

Головне — це розуміння того, що в кожному місті існують свої особливості їзди. Тому міцна база теоретичних і практичних знань у сукупності з якісною страховкою тільки додадуть вам впевненості на дорозі.

Залишити коментар