Вчимося вишивати павлина бісером

Хтось шиє красиві наряди своїм дітям і їх лялькам, інші в’яжуть сукні для себе і подруг, а треті залюбки вишивають, та не просто нитками, а бісером. Така робота вимагає не лише уваги і посидючості, але і якогось таланту.

Правда, всі докладені зусилля окупаються з лишком, коли робота закінчена і картина радує своєю величчю і красою.

Новачкам рекомендується освоювати ази мистецтва з простих схем, які не потребують використання різнокольорових намистинок. Тим, у кого досвіду побільше, можна спробувати вишити бісером павича, якщо відразу боїтеся замахуватися на таку об’ємну роботу, то почніть з пера цієї прекрасної і яскравою птиці.

Вишиваємо бісером «Перо павича»

Як вже було сказано, починати свій творчий шлях краще всього з чогось простого, тому перо павича краще вишивати не великий величини, а в маленькому масштабі, наприклад, прикрасивши їм саморобний гаманець.

Для творчості вам потрібно:

 • тканина розміри і колір вибирайте на свій розсуд, наприклад, візьміть оксамит чорного відтінку. Сторони у шматка 14 і 20 см;
 • матеріал для підкладки, шматок робіть за габаритами оксамиту;
 • візьміть блискавку, це буде ваша застібка. Для зазначених параметрів гаманця довжина блискавки необхідна 12 см;
 • невелика кількість бісеру темних відтінків:
 • чорні паєтки, цілком достатньо 15 шт.;
 • паєтки синього кольору – 15 шт.;
 • невелика кількість бісеру золотого, бірюзового і насичено-сірого тону;
 • спеціальна голка, яка підходить для роботи з дрібними «намистинами»
 • міцна, в ідеалі армована, нитка.

Якщо всі необхідні матеріали готові, можна робити гаманець і вишивати на ньому перо павича з бісеру.

Послідовність дій буде така:

 1. виріжте по дві деталі бажаного розміру з підкладкового матеріалу та оксамиту, не забувши при цьому припустити по 1 см на шви;
 2. для простоти роботи намалюйте на лицьовій стороні оксамиту перо, яке збираєтеся вишити;
 3. тепер, користуючись дрібними намистинами і паєтками, пропрацюйте підготовлений малюнок;
 4. коли вишивка бісером павиного пера буде закінчена, візьміть дві оксамитові деталі майбутнього гаманця і складіть їх «лицем» один до одного, зшийте;
 5. до отриманої конструкції спочатку приметайте, а потім і пришити блискавку;
 6. залишився останній етап – потрібно вкласти підкладкову тканину у гаманець і пришити її.

Все, ваш виріб з красивою вишивкою готово, можете хвалитися перед подружками оригінальної дрібницею. Якщо ви вловите ідею створення саморобного гаманця, то зможете прикрашати його не тільки пером птаха, але і іншими візерунками.

Обговорюємо схеми вишивки павлина бісером

Схеми вишивки бісером павича можна знайти на просторах інтернету, але простіше купити вже готові в спеціалізованих магазинах. У такі набори зазвичай входить докладна схема, бісер, нитки та інші необхідні речі. Картину можна купити бажаного розміру, наприклад, 30 на 35 см, малюнок може бути будь-яким: павич, вышагивающий біля води або гордо сидить на казковому вікні.

Початківцям рекомендується вибирати вироби, де працювати потрібно не тільки бісером, але і використовувати муліне, металізовані нитки.

Швидше за все, ви вмієте вишивати «хрестиком» і робити стібки «назад голкою», адже мало хто наважується на роботу з намистинками, не маючи ні найменшого досвіду. Для своєї чергової вишивки виберіть схему, де вже є знайомі елементи, бісер має бути не основою картини, а пікантним доповненням.

Для тих, хто тільки освоює роботу з маленькими намистинками, хочеться дати кілька порад, які допоможуть перейти на новий етап творчості.

 • Якщо ваша схема павлина передбачає наявність великої кількості елементів з бісеру, то для його кріплення вибирайте нитки схожі за кольором. В іншому випадку робота буде виглядати неохайно.
 • В покупних наборах зазвичай вкладена спеціальна тонка голка для роботи з намистинами, пам’ятайте, вона дуже легко ламається. Щоб продовжити такий голці «життя», зберігайте її у вертикальному положенні у відсіку, спеціально відведеному для неї. В іншому випадку голочка погнеться і працювати з нею буде неможливо.
 • Тим, хто вміє творити з маленькими намистинами, рекомендується самостійно допрацьовувати схеми, привносячи в них нотки індивідуальності. Так практично в будь-якій картині звичний «хрестик» можна підмінити намистинами. У такому випадку вишивка заграє новими фарбами, стане більш насиченою, ефектною.

Павич, вишитий бісером, виглядає дуже красиво і незвично. Не варто боятися пробувати те, що ви ніколи не займалися.

Працювати з бісером цікаво, просто потрібно трохи вправності і терпіння. Творіть, розвивайте свої здібності і у вас все вийде. Удачі!

Залишити коментар