Вчимося в’язати: базові прийоми

В’язання спицями — приємний і корисний дозвілля, який заспокоює нерви і допомагає обзаводитися ексклюзивними речами: одягом, аксесуарами і елементами інтер’єру. Якщо ви тільки вчитеся в’язати, сконцентруйтеся на відпрацювання техніки в’язання найпоширеніших візерунків.

Своєрідна основа основ — лицьові і виворітні петлі, але для подальшого розвитку у даному напрямку та самостійного виготовлення трохи більш складних в’язаних речей (хоча б шарфиків або накидок) потрібно також навчитися робити витягнуті, схрещені та кромочні петлі. Перераховані вище прийоми відносяться до базовим технікам, які освоюються в самому початку навчання мистецтва в’язання.

Як правильно в’язати кромочні петлі

Кромочной називається перша або остання петля ряду. Практично кожен раз, починаючи в’язати, ви будете робити, за винятком хіба що виробів, схема яких передбачає круговий в’язання.

Тому запам’ятайте: без кромок петель не обійтися — це раз, вони повинні бути гранично акуратними — це два, оскільки саме з них починається і закінчується будь-ряд.

Існує кілька різних способів обробляти кромки, в кожному конкретному випадку підбирається найбільш відповідна методика, що залежить від загальної обраної техніки в’язання.

Якщо ви хочете отримати край виробу у вигляді акуратної тоненькою «коси», першу петлю кожного нового ряду необхідно робити як лицьову (в цьому випадку остання петля ряду знімається, а не провязывается). Також можна просто перекинути першу кромочную петлю на другу спицю без змін, а останню пров’язати як стандартну виворітну: у цьому випадку ви отримаєте так званий «вузликовий» край.

Як в’язати просту лицьову і виворітну петлю

Для початку набираємо невеликий петельний ряд (небагато, адже у процесі навчання важливо не кількість, а якість) і відпрацьовуємо базові прийоми — вчимося робити лицьову і виворітну петлі, використовуючи найпростіші способи з існуючих.

Для провязки «обличчя»:

  • опускаємо робочу нитку вниз вироби і накидаємо її на вказівний палець лівої руки (якщо ви правша);
  • тепер піддягаємо утворилася петельку правою спицею, рухаючись зліва направо;
  • аналогічним способом захоплюємо робочу нитку зліва, притримуючи задню стінку петлі (через неї ми простягаємо петлю, розташовується на лівій спиці).

Щоб пров’язати виворітну петлю (виходячи з назви, зрозуміло, що в більшості випадків вона знаходиться на вивороті готового виробу), дотримуємося наступного алгоритму дій:

  • накидаємо нитку на ліву спицю;
  • праворуч протягуємо спицю (праву) під передню стінку петельки;
  • акуратно підправляємо вільним великим пальцем руки робочу нитку (вона повинна розташовуватися перед петелькою);
  • правою спицею піднімаємо петельку вгору, в цей же час захоплюємо робочу нитку в напрямку годинникової стрілки і перетягуємо її через стінку утвореної петлі.

Навіть якщо зараз вам важко відразу схопити суть і запам’ятати послідовність, з досвідом ви навчитеся в’язати стандартне базове полотно з «особою» і «виворотом».

Як в’яжеться витягнута петля спицями

З допомогою витягнутих петельок виробу можна надати більш витончений і ажурний вид. В’язати таку петлю в цілому нескладно, але слід дотримуватися кількох правил. Перше з них: витягнуті петельки можуть мати різну довжину, і про це слід пам’ятати. Так, для одержання короткого варіанту (на 1-2 ряду) з правої спиці петлю знімаємо непровязанной і трохи підтягуємо.

Схожим, але трохи іншим способом робиться довгий варіант: спиця заводиться за стінку петлі (зліва направо), робоча нитка при цьому накидається на вістрі поспіль деяку кількість разів, щоб утворилися витки. Їх кількість визначається бажаної довжиною витягнутої петлі — чим вона вище, тим більше витків. Тепер витягуємо майбутню витягнуту петлю через петельку попереднього ряду.

Як в’язати лицьову і виворітну петлю скрещенную

Популярність техніки схрещених петель пояснюється просто: речі, які ви зв’яжете цим методом, практично не розтягуються, а саме полотно виходить дуже щільним і не схильним до деформації, тому довго зберігає презентабельність. Щоб повною мірою використовувати переваги даної техніки, необхідно знати, як в’язати схрещені виворітні і лицьові петлі.

Виворітні петлі в’яжемо наступним чином:

  • накидаємо робочу нитку на вказівний палець лівої руки зверху (для правшів), при цьому нитка повинна перебувати під потрібної петлею;
  • підчіплюємо справа наліво, знизу правою спицею задню стінку виворітного петлі;
  • захоплюємо робочу нитку справа наліво і витягуємо скрещенную петельку.

Лицьову скрещенную петлю в’язати ще простіше, але потрібно враховувати розташування її стінок.

Коли лицьова петля повернена до вас передньою стінкою, спиця вводиться перед задньою стінкою, після чого нитка витягується.

Якщо ближче до краю розташовується задня стінка, спицю вводимо перед передньою стінкою, а потім витягуємо робочу нитку. Власне, ось і всі премудрості базових видів в’язки.

Крім них, варто освоїти техніку збавляння петель і провязывания їх накидом, щоб розширити свій арсенал прийомів і навчитися створювати якомога більше красивих і корисних речей своїми руками.

Залишити коментар