Вчимося шити підплічники «реглан» та інші своїми руками

Подплечники використовувалися ще у 80-их роках минулого століття. Правда, в той час вироби були грубої конструкції і нагадували формою конструкцію для хокеїста. Зараз розмір і вид цих «подушечок» змінилися, вони практично не помітні під пальто або піджаком.

Далеко не всі жінки розуміють, навіщо потрібні підплічники, а шкода. Адже ці маленькі вироби допомагають створити більш стильний образ, надавши поряд чіткість ліній, так і поставу своєму власникові допоможуть виправити.

Трохи про різновиди підплічників

Вироби можуть відрізнятися за формою, товщиною поролону і величиною. При виборі тієї чи іншої товщини, слід спиратися на модні тенденції, дивитися, який силует зараз популярний. У моді можуть як прямі плечі, так і похилі, а також похилі лінії. М’які подушечки» на плечах допоможуть зробити наряд актуального фасону. Ширина плеча і крій рукава також відіграють важливу роль при виборі підкладок. Для деяких моделей необхідні подплечники форми «реглан», а для інших звичайні «подушечки».

Як зробити своїми руками подплечники?

Якщо ви не змогли придбати в магазині підкладки необхідної величини і форми, то завжди можете зшити «подушечки» самостійно.

Для роботи вам знадобиться:

  • ножиці;
  • поролон, товщина не менше 1,2 см;
  • швейна машинка;
  • тканина для обтягування вироби;
  • олівець і лінійка.

Поролон потрібно розкласти на столі і намалювати на ньому підкладки трикутної форми. Їх число буде залежати від висоти плечей. Якщо вони прямі, то можна зробити двошарові «подушечки», а якщо похилі, то необхідно 3 шари. Параметри поролонових трикутників будуть наступними: 3 на 6, 10 на 17, 5 на 10.

Тепер приступайте до викрійці подплечника так, щоб середина залишилася цілісною. Нанесіть на заготовки з внутрішньої сторони склеювальний склад (продається в спеціалізованому магазині). Тепер прикладіть до самої меншою заготівлі більшу, злегка розтягуючи її ручками.

Далі зігніть заготовку так, щоб тонкі краю з’єдналися, закріпіть всю конструкцію шпилькою. Дайте виробу просохнути не менше 3 годин, за цей час клей висохне, а поролон дасть усадку і прийме правильну форму.

Коли час вийде, підкладка буде готова. Для краси її можна обтягнути тканиною, причому допускається зробити це тільки з одного боку, тієї, яка буде контактувати з шкірою. Для цього виріжте тканина потрібної форми і пристрочите до поролону, використовуючи машинку, швом «зигзаг».

Якщо ви зберетеся пришити виріб до піджака чи іншої речі, то прикладіть подплечник так, щоб його верхня середня точка сполучилася з плечовим швом. При цьому товстий край вирівнюйте по проймі.

Як пришити подплечники форми «реглан» своїми руками?

Якщо пришити звичайну підкладку до улюбленої речі може практично кожна жінка, то подплечники форми «реглан» нерідко викликають труднощі. Насправді прикріпити таку «подушечку» на потрібне місце у вбранні не так вже й складно. Головне, один раз спробувати, а далі все піде як по маслу.

Щоб у вас все вийшло акуратно і добре, дотримуйтесь простий інструкції:

  • приміряйте наряд, в який збираєтеся вшивати «подушечки»;
  • помістіть накладки так, щоб вони розташовувалися по центру плечового шва, повторюючи його вигин;
  • закріпіть подплечники шпильками з лицьового боку;
  • переконайтеся, що ви розташували поролонові вставки в правильних місцях;
  • пришийте підкладки простими стібками до вытачке або плечовому шву.

І ще кілька порад, якщо ви кріпите «подушечку» в одязі з плічками традиційної форми, то приколіть подплечник так, щоб його опуклість розташовувалася під плечовим швом. Якщо одяг має розширене плече, то зафіксуйте підкладку шпилькою з зовнішньої сторони.

Пришийте подплечник на припуск шва.

Корисні поради

Вибираючи подплечники для свого піджака, віддавайте перевагу виробам, які не виходять за межі ваших плечей. Винятком будуть лише дами з повними руками. Якщо хочете створити трохи піднятий силует, то вибирайте більш товсті підкладки, не змінюючи їх ширини.

Якщо ви хочете продовжити життя поролоновим подушечок, то кожен раз перед пранням отпарывайте їх з наряду. Щоб не мучитися з такими маніпуляціями, рекомендується прикріплювати «подушечки» на непрозору одяг з допомогою кнопок. Розташовуйте їх не по сторонах кута, а точно по лінії плеча, закріплюючи на внутрішньому шві.

Ще один спосіб закріпити поролонову подушечку без використання кнопок і ниток – приклеїти. Для цього можна придбати в магазині спеціальну липучку або клейову стрічку.

Причому липучка вважається більш довговічним і зручним варіантом, так як клейову основу доведеться міняти після декількох прань.

Тим, хто не зважиться шити самостійно подплечники для коханої пальто, піджака чи іншого одягу, рекомендується купувати вже готові вироби з промальованими надсечками. Такі підказки дозволяють максимально точно розташувати поролонову «подушечку» на плечі наряду, зберігаючи симетрію. При закріпленні підкладки необхідно лише зшити мітки з потрібним місцем на плечовому шві.

Купуючи такі вироби, питання про те, як самостійно пришити подплечники до піджака, блузки, пальта і іншого разом, не виникне. Весь процес здасться простим і приємним.

Не бійтеся брати в руки нитку і голку, можливо, процес творчості поглине вас настільки, що ви станете шити наряди для всієї сім’ї. У цій справі потрібно тільки почати і все вийде. Удачі!

Залишити коментар