Вчимося шити довгу спідницю

Спідниця ? один з головних атрибутів літнього гардероба будь-якої дівчини. Ви можете зшити довгу і красиву спідницю своїми руками, володіючи мінімальними навичками шиття. Якщо ви хочете виглядати не так, як всі, запропоновані варіанти викрійки вам точно підійдуть. Пошиття цього виробу не займе багато часу, зате кінцевий результат вас неодмінно порадує.

Спідниця півсонце

Перед тим як зшити довгу спідницю в підлогу, потрібно правильно зняти всі необхідні мірки і зробити викрійку. Щоб самостійно пошити оригінальний наряд, вам потрібно визначити обхват талії (ОТ) і довжину.

Розрахунок:

Для того щоб виріб легко знімалося, слід до ВІД додати хоча б 15 див. Це потрібно зробити в тому випадку, якщо в наряд додатково не будуть вшиватися змійки або застібки.

Приміром, становить ВІД 90 см, до цього числа треба додати ще 15 див. В підсумку вийде 105 див. Також варто додати пару сантиметрів до довжині виробу, які припадуть на обробку низу: довжина 110 см + 2 см = 112 див.

Побудова потрібно обчислити за формулою:

 • Радіус верхнього зрізу (R1): 3 = 105:3. R1= 35 см;
 • Радіус нижнього зрізу (R2) ? R1 + довжина виробу з згинанням = 35 + 112. R2 = 147 див.

Скільки потрібно тканини?

Перед тим як зшити довгу спідницю, потрібно визначити необхідний метраж матеріалу. Для цього R2 множимо на 2. Якщо врахувати, що ширина повинна становити приблизно 150 см, отримуємо 294 див.

Тепер розглянемо технологію пошиття одягу своїми руками:

 • Обробіть на машинці зрізи полусолнца і елементи майбутнього пояси, з’єднайте наявні деталі;
 • Пояс з верхнім зрізом вироби з’єднайте, потім краю зшийте;
 • Оскільки спідничка буде на резинці, не забудьте її втягати в пояс;
 • Обмітайте поділ вироби і обробіть нижній зріз;
 • Якщо для пошиття використовувався напівпрозорий матеріал, бажано виріб посадити на підкладку;
 • В кінцевому рахунку у вас вийде прекрасний наряд.

Тепер ви знаєте, як зшити довгу спідницю на широкій гумці без особливих фінансових затрат. Такий виріб дозволяє приховати всі недоліки фігури. Якщо використовувати для пошиття натуральні матеріали, навіть в дуже спекотний день ви будете відчувати дискомфорту.

Як зробити спідницю-сонце

Пошити спідницю-сонце зможе навіть починаюча рукодільниця, завдяки простоті крою і розрахунків. При цьому ви можете змінювати довжину наряду так, як самі того забажаєте. Для цього потрібно внести незначні корективи в викрійку і фасон вже буде іншим.

Варіант №1

Перед тим як зшити довгу Розбавити спідницю-сонце в підлогу, варто розглянути варіанти її виконання. Наряд може йти зі змійкою або ж петелькою для гудзики. Щоб обчислити радіус майбутнього вбрання, слід використовувати такий вираз: R = 0,32 ? ВІД1, де ВІД1 ? це напівобхват талії.

Від обчисленої півкола слід відкласти великий радіус, який складається з довжини самого виробу, а також обсягу талії. Намітьте з допомогою шматочка сухого мила півколо, тоді викрійка буде готова. .

D ? довжина виробу, R ? обсяг талії, а L ? великий радіус, що складається з довжини спіднички і об’єму талії.

З обрізків матеріалу зробіть поясок необхідної ширини і довжини. Тільки не забувайте про припуски для швів.

Варіант №2

Другий спосіб відрізняється від першої тільки тим, що R потрібно замінити на П (напівобхват стегон). Якщо цього параметра не врахувати, вам не вдасться влізти в наряд. Тоді вираз для підрахунків буде мати такий вигляд: R = 0,32?П.

Також потрібно врахувати, що довжина виробу, позначена раніше літерою L, повинна бути відзначена від центру кола, а D ? від краю кола.

Технологія пошиття

Зробити самостійно спідницю-сонце дуже просто, але якщо ви раніше ніколи не стикалися з шиттям, краще вибрати варіант не на блискавці, а на звичайній гумці.

Процес:

 • Розмітьте припуски: для талії ? 2 см, для бічних швів ? 2 см, по низу ? 1, 5 см;
 • Всі шви заготовки потрібно стачать;
 • Перед тим як пришити пояс, не забудьте вставити гумку. Потім обмітайте припуск вироби і поясок з допомогою оверлока;
 • При бажанні можна застосувати декоративну гумку, яка має лицьову і виворітну сторону;
 • Її потрібно настрочити на верхній зріз вироби;
 • Але перш ніж це зробити, візуально розділіть гумку на 4 частини;
 • Потім порівняйте розмітку на спідничці і на резинці. Для фіксації скористайтесь шпильками;
 • Почніть притачивать поясок, розтягуючи частини гумки від однієї мітки до іншої;
 • Щоб з’єднувальні шви з часом не почали лопатися, до полуобхвату стегон додайте пару сантиметрів;
 • Обробляючи низ, зробіть загину з виворітного боку приблизно на 0,8 см і дайте оздоблювальну строчку на оверлоці;
 • Якщо ви правильно знімати мірки і дасте припуски на шви, у вас вийде прекрасний наряд, зроблений власними руками.

З чим носити?

Існують негласні правила підбору верху для нарядів в підлогу. Якщо ви маєте намір надіти пишну спідницю, як верху можна застосовувати тільки облягаючі блузи і майки. У зворотній ситуації, коли низ облягаючий, краще зупинитись на вільному верху.

Строкаті вбрання яскравих забарвлень краще виглядають з однотонними кофтами. Щоб не акцентувати увагу на недоліки власної фігури, спіднички світлих тонів компонуйте з більш темними блузами і кофтами.

Якщо ви маєте намір зупинитися на однотонному верху, обов’язково використовуйте аксесуари, які зроблять образ більш свіжим і сучасним. Використовуйте велику біжутерію і яскраві пояси, які підкреслять вашу індивідуальність.

На основі запропонованих викрійок ви можете пошити не тільки ці, але і безліч інших моделей спідниць.

Використовуючи різноманітні оздоблювальні елементи, можна перетворити будь-який наряд, зробивши його не тільки зручним, але і дуже стильним.

На базі спідниці-сонце багато умільці створюють оригінальні асиметричні спідниці, костюми для східних танців, карнавальні костюми, і навіть весільні сукні.

Освоївши досить просту техніку пошиття, ви теж можете створити свій маленький шедевр.

Залишити коментар