Вчимося шити чохол для окулярів своїми руками

Кожна людина, яка носить окуляри, знає, як легко вони можуть вийти з ладу. Навіть дрібні подряпини і незначна деформація призводять до того, що під час носіння виникає дискомфорт. Щоб продовжити життя очками, потрібно подбати про якісне футлярі. Можна вибрати готовий чохол, але в ньому буде відсутня індивідуальність.

Краще зробити чохол своїми руками – тоді ви будете впевнені, що ваш аксесуар зберігається в безпечному і стильному «будиночку». Але не всі знають, як можна зробити чохол для окулярів своїми руками.

Футляр з прихватки

Іноді чохол для окулярів потрібно виготовити своїми руками дуже терміново, наприклад, перед відрядженням або відпочинком на природі. Але що робити, якщо під рукою немає підходящої тканини?

Щоб футляр був надійним, його краще прошити синтепоном або іншим м’яким, але щільним матеріалом. Якщо у вас вдома немає таких тканин, підійде звичайна прихватки або фетровий тканина.

Перед тим, як приступати безпосередньо до процесу, підготуйте матеріали:

 • Картон товщиною 2 мм;
 • Бавовна;
 • Ватман;
 • Клей «Момент» і «ПВА»;
 • Скотч малярський Скотч;
 • Магніт, який використовується в сумках;
 • Підручні інструменти: ножиці, олівець, пензлі та інші.

Канцелярським ножем виріжте всі необхідні частини з картону. Параметри підбирайте залежно від розміру очок, залишаючи з кожного боку пару вільних сантиметрів.

З ватману виріжте на кожну сторону по дві заготовки. Краї сторін потрібно зробити скошеними з допомогою дискового або канцелярського ножа. Це необхідно для того, щоб кути не заважали один одному. Приклейте бокові сторони основі. Вони повинні бути перпендикулярні основі – регулюйте за допомогою лінійки з гострим кутом. Скошена сторона дивиться всередину. Малярським скотчем проклейте всі кути заготовки.

Виріжте тканину, залишаючи припуски, щоб проклеїти всі сторони. Клей наносити тонким шаром, потім акуратно покладіть тканину, розрівнюючи її склом. Відріжте все зайве і заклейте куточки.

На внутрішній частині зробіть поглиблення – там буде перша частина магніту. На протилежній стороні зробіть «ямочку» для другої частини магніту. Замок «посадіть» на клей «Момент».

Декоруйте футляр стразами, блискітками чи візерунками з ниток. Зшити такий чохол для окулярів своїми руками можна за 15 хвилин.

Футляр зі шкіри

Перевага цього матеріалу в його міцності і практичності. Чохол для окулярів з шкіри, зроблений своїми руками, виглядає презентабельно і надійно захищає ваш аксесуар від пошкоджень. І зшити його зовсім не складно.

Для виготовлення вам знадобиться:

 • Шкіра середньої товщини;
 • Роторний перфоратор;
 • Шкіряний шнур;
 • Затискачі.

Прикладіть окуляри до клаптику шкіри і зробіть виміри, залишаючи припуски. Щоб сформувати майбутній футляр, вирівняйте нижній і верхній краї, відрізавши зайве. Щоб чохол виглядав витончено, трохи заокруглюйте нижню частину.

Складіть матеріал навпіл і зафіксуйте затискачами. Маленькій дрилем пробийте отвори по краях на однаковій відстані один від одного. Відріжте шматок шнура – його розмір повинен бути в два рази більше, ніж периметр футляра. Щоб було легше шнурувати, скористайтесь шилом. Проткніть отвір на кінці шнура, попередньо зав’язавши вузол, і вставте шпильку.

Шнуруйте по всьому периметру, а коли досягнете іншого краю, зав’яжіть ще один вузлик. Залиште кінці потрібної довжини, а решту – обріжте.

Чохол з бавовни

Тканину можна брати будь-якого кольору, шикарно виглядає чохол білого кольору. Прикрасити його можна роздрукованим словом на клеїться папері – це буде шаблон. Підберіть клаптик білої бавовни потрібного розміру і перенесіть напис на тканину. Акуратно виріжте лезом.

Зробіть викрійки деталей чохла і виріжте з тканини. На лицьовій частині розташуйте напис і зафіксуйте її шпильками, а потім прострочіть на машинці.

До верхньої частини пристрочите змійку – замочок повинен бути обличчям вниз. Зверху накладіть тильний елемент очечника. Шпильками скріпіть всі частини. Прострочіть по наметанному на машинці, з’єднайте другу частину змійки з футляром.

Зробіть підкладку – вона повинна легко входити в чохол. Тканина краще взяти цупкий, щоб вона не розпускалася. Дві частини прострочіть по контуру і виверніть на «обличчя». Якщо з’явилися складки і горбики – зробіть надрізи і прострочіть. Гарненько розправте підкладку всередині футляра і прокладете кілька фіксуючих швів. Щоб виріб виглядав ще краще, пропрасуйте її праскою.

Чохол для окулярів з тканини, зроблений своїми руками, легко стирається, він міцний і якісний. Тому ваші окуляри завжди будуть надійно захищені від пошкоджень.

Залишити коментар