Вчимося робити масаж при бронхіті у дітей

З настанням холодів наш організм особливо схильний до простудних захворювань. Зокрема, вони «обожнюють» незміцнілі дитячі організми, здатні надати їм належний опір. А все, тому що протягом перших 12 років життя, молоде тіло включена остаточним формуванням і зміцненням дихальних шляхів. З-за цього, під час простудного захворювання, вони можуть заповнюватися в’язким слизом.

Ось тоді і виникає бронхіт, як одне з ймовірних ускладнень після звичайного, здавалося б, нежитю.

Яким він може бути?

При лікуванні бронхіту завжди призначаються відхаркувальні засоби. Але щоб прискорити процес одужання нашого чада, рекомендується робити спеціальний масаж при бронхіті у дітей.

На практиці використовуються різні види масажу при бронхіті:

 • медовий, вироблений з використанням розігрітого меду;
 • баночний масаж, в процесі якого спеціальні медичні банки накладають на спину і вручну рухаються з боку в бік;
 • масаж грудної клітки, який нормалізує дихання;
 • дренажний масаж. Робиться він в області спини, і його особливістю є положення «голова нижче рівня тулуба»;
 • вібраційний масаж, тобто ритмічні постукування по спині.
 • крапковий масаж, що припускає масування особливих точок на тілі.

Підготовка до процедури

Перед тим як робити масаж дитині при бронхіті, переконайтеся, що його фізичний стан дозволяє це зробити. В першу чергу малюк повинен бути старше 6-ти місяців, і температура його тіла не повинна перевищувати норму.

Справа в тому, що у гипертермичных дітей масаж грудної клітки тільки ускладнює ситуацію, а не надає допомогу в оздоровленні. Чимале значення має і точність діагнозу, поставленого лікарем.

Приміром, самостійний масаж грудної клітки при бронхіті у маленьких дітей, що супроводжується запальними процесами в гортані або трахеї, повністю протипоказаний.

Причина – мокротиння не зможуть вийти через спазмовані органи дихання.

Масування клітини грудей варто починати лише на етапі одужання, тобто на 4-5 добу з моменту позначення симптомів патології. Якщо вік маленького пацієнта не досяг і одного року, масажні маніпуляції дозволено проводити вже з першого дня захворювання, але украй акуратно.

Перед тим як особисто зробити масаж дитині при бронхіті, переконайтеся, що температура в кімнаті не перевищує +25 градусів Цельсія, а вологість становить не менше 65 %.

Саму ж процедуру потрібно вписати в існуючий дитячий графік, і спланувати її:

 • за годину до їжі, щоб не спровокувати блювотні рефлекси;
 • через дві години після прийому їжі;
 • за годину до сну, щоб відходить мокрота не завадила повноцінному відпочинку.

Також важливо попутно давати маленькому пацієнтові відхаркувальний засіб, забезпечити йому рясне питво, що полегшує вихід мокротиння з організму. Перед самим «сеансом» варто зробити малюкові теплу або гарячу ванну (згідно віку), яка розігріє тіло, таким чином, підготувавши його до масажу.

Можливі техніки

Отже, розглянемо те, яким саме чином можна робити масаж дитині, не змушуючи його відвідувати поліклініку:

 • Медовий. Для нього краще спеціально купити акацієвий або липовий мед, якого потрібно
  всього 10 – 20 г на одну процедуру. Чому тільки такий? Просто саме цей продукт володіє вираженими протизапальними властивостями. Мед наноситься дитині на спинку і грудну клітку, після чого можна по черзі легенько виконувати похлопывающие руху так, щоб долоня прилипала, а потім різко відставала від шкіри. У міру вбирання меду, долонька буде прилипати, і шкіра почне червоніти. Це не тільки швидше виліковує мокрий кашель, але і підвищує імунітет в цілому. Таку процедуру можна робити 2-3 рази в тиждень, а при сильних приступах кашлю – навіть кожну вночі. По завершенні процедури шкіру слід обмити тепленькою водою і змастити маззю на основі живиці;
 • Баночний грудної. Як правило, медичні банки накладаються тільки на спину. У випадку з дитиною буде достатньо пари скляних ємностей, які слід розташувати по обидві сторони хребта на рівні лопаток. Спочатку потрібно змастити шкіру дитячим кремом, вазеліном або оливковою олією, потім підготувати самі банки. Їх треба нагріти за допомогою проспиртованного палаючого тампона, і відразу ж притулити до шкіри. Коли банки будуть вже на спинці, можна починати саму процедуру;
 • Масаж грудної клітки. Ця процедура передбачає різні маніпуляції в області грудної клітини. Спочатку потрібно розтирати і погладжувати груди малюка знизу вгору, прямуючи від ребер до шиї, а при видиху злегка натискати на груди. Після 15 повторень здійснюється перехід до обхоплюють руху, від боків до центру, а завершується все дійство розтиранням міжреберних м’язів;
 • Дренажний. Малюка потрібно покласти на валик і подушку так, щоб тулуб було вище голови
  . З допомогою пальців рук розітріть спину дитини, потім перейдіть безпосередньо до процедури. Відступивши на 2 пальці з кожної сторони хребта, і виконайте пощипуючі рух (20 разів), рухаючись в бік плечей. Зробіть ще пару таких повторень, зміщуючи руки кожен раз в бік боків. Потім проробіть 20 погладжувань в напрямку плечей. Після цього проведіть ребром долоні в тому ж напрямку в лопаткової частини, рухаючись по діагоналі від хребта. Доброю ознакою якісно виконаної роботи є почервоніння шкіри. Варто зауважити, що подібні маніпуляції слід робити 15 хв. для маленьких дітлахів, і до 30 хв. для діток постарше, не більше 1-2 рази на день;
 • Вібраційний «домашній» масаж при бронхіті у дітей робиться так: склавши долоню «човником», потрібно поплескувати дитини по спині. В дуже ранньому віці досить поплескувань двома пальцями. Такий сеанс триває всього кілька хвилин, і повинен викликати мокрий кашель;
 • Точковий. Його суть полягає у впливі на тригерні точки. Наприклад, противокашлевая точка знаходиться біля початку ключиць. Це місце потрібно масажувати круговими рухами проти годинникової стрілки.

Таким чином, використовуючи у лікуванні вашої дитини різні техніки, ви зможете самі значно прискорити його одужання, і випередити наступні ускладнення.

А найкраще не хворійте і будьте щасливі!

Залишити коментар