Важкість внизу живота у жінок: причини

Область живота для жінки несе особливу важливість, оскільки вона безпосередньо пов’язана з дітонародженням. Особливо якщо мова заходить про нижній частині, зону малого тазу. Будь-які моменти дискомфорту тут нерідко розцінюються як поява патологій. Однак, як не парадоксально, але в момент дійсного прояву якого-небудь захворювання, можуть бути упущені. Про що свідчить тяжкість внизу живота і вона повинна викликати занепокоєння?

Чому може виникати тяжкість в животі при вагітності?

Найчастіше подібний симптом виникає у жінки, яка чекає малюка: він характерний будь-якого терміну, але причини в кожному періоді відрізняються. Завжди подібне вважається нормою або в певний момент це може бути сигналом порушень?

  • На ранніх термінах важкість у животі відбувається за почала внутрішніх перебудов: матка починає функціонувати за прямим призначенням, ембріон прикріплюється до її стінки, що часом може навіть супроводжуватися слабкою болем, потім вона помалу росте, збільшуючись у вазі і параметрах. Нерідко тяжкість супроводжує токсикоз, що може показувати приховані або хронічні захворювання ШКТ, що ускладнюються при вагітності.
  • Пізніше у жінок з’являється тяжкість внизу живота, часте сечовипускання, викликане зміною положення зростаючої матки, її збільшенням і тяжкістю. Вона чинить тиск на сечовий міхур і кишечник, тим самим провокуючи постійне бажання відвідати дамську кімнату відразу для декількох справ. І далеко не завжди це бажання виправдано. Це ж тиск на органи черевної порожнини може призводити до порушення травлення навіть у здорової майбутньої матері.

На жаль, далеко не завжди тяжкість в животі при вагітності є лише нормальним фізіологічним моментом, від якого не втекти. Вона так само може сигналізувати про небезпеку для матері чи дитини. Болі акушерського характеру провокують:

  • позаматкова вагітність;
  • відшарування плаценти раніше терміну (не перед пологами);
  • передчасні пологи (37 тиждень і далі).

Визначити характер дискомфорту можна по наявності або відсутності сторонніх симптомів: вагінальні виділення (білясті, кров’янисті, щільні), болі в області попереку, запаморочення, нудота, матковий тонус. Якщо все це (окремо або в сукупності) проявляє себе протягом 4 год і більше, потрібно терміново нанести візит акушера-гінеколога або викликати швидку.

Які патології характеризуються дискомфортом в області малого тазу?

Якщо говорити про причини тяжкості внизу живота у теоретично здорової жінки, то перше, про що слід згадати, то кишечник, розташований безпосередньо від пупка вниз. Відповідно, сильний дискомфорт у цій області може прямо вказувати на проблеми в процесі травлення або погіршення стану самого органу. Також потрібно взяти до уваги сечовий міхур і статеві органи. А якщо тяжкість зміщується в бік, не виключені проблеми жовчного міхура, нирок, підшлункової залози.

  • Перед початком менструального циклу і в перші його дні тяжкість може супроводжуватися з відчуттям болю в ногах, тиском та неможливістю вільно пересуватися. Це тиск крові на органи малого таза і/або стрибок естрогену, яке зазвичай не говорить ні про яких серйозних патологій, якщо є тимчасовим і короткостроковим явищем.
  • Тяжкість, супроводжується болем, вже має насторожити, особливо якщо до неї додаються піхвові виділення: симптоматика властива запальних процесів статевих органів, відшарування ендометрію, новоутворенням в матці або яєчниках.
  • Проблеми з судинами малого тазу теж нерідко дають про себе знати вагою, болем, відчуттям паралічу нижніх кінцівок. Посилення дискомфорту спостерігається після активної ходьби, фізичних навантажень, збереження нерухомого (особливого сидячого) положення.

Також подібні стани характерні циститу, хвороб кишечника і сечостатевої системи, поганому кровообігу. При частому повторенні одного і того ж симптому необхідно звернутися до лікаря і пройти УЗД або інші обстеження, які будуть призначені у відповідності зі скаргами пацієнта.

Залишити коментар