Важкість у лівому боці між ребрами при їжі, диханні – причини

Протягом життя кожна людина стикається з різними видами болю. Це можуть бути гострі і ріжучі відчуття, пов’язані з запаленнями, біль при переломах кісток, тяжкість у шлунку чи кишечника і багато іншого. Але дуже часто пацієнти приходять на прийом до лікаря з одним єдиним симптомом – це важкість у лівому боці.

Якщо ви відчули щось подібне, то не варто панікувати. Найкраще рішення – це як можна швидше звернутися до лікаря, адже існує безліч різних причин, за якими могла виникнути біль з лівого боку.

Причини важкості в лівому боці

В області черевної порожнини з лівого боку у людини розташовано безліч важливих органів:

 • частина шлунка;
 • частина діафрагми;
 • одна з нирок:
 • підшлункова залоза;
 • частину кишечника і т. д.

Спровокувати неприємні відчуття може зміна в роботі будь-якого з цих органів.

Часте виникнення тривожних симптомів може свідчити про розвиток хронічного захворювання, яке повністю вилікувати вже не вийде. Саме тому фахівці радять не відкладати візит до лікаря при виникненні болів зліва, адже усунути захворювання на ранній стадії розвитку набагато простіше, ніж вилікувати хронічну стадію.

Характер болю

Важкість у лівому боці може бути сигналом до найрізноманітніших порушень в роботі організму. Щоб лікарю було легше визначити, який з органів потребує лікування, необхідно максимально точно встановити локалізацію неприємних відчуттів, а також їх характер.

Такий симптом може бути початковою стадією розвитку більш сильних симптомів, таких як:

 • Колючий біль. Дуже часто виникає у цілком здорових людей під час заняття фізичними вправами. Це пов’язано з недостатньою розминкою перед переходом до інтенсивної частини занять. Пекучі відчуття, викликані фізичним навантаженням, проходять, як правило, досить швидко і повторно повертаються тільки у тому випадку, якщо людина знову забуде про необхідність проведення розминки;
 • Різі. Це один з найбільш небезпечних видів болю, який часто виникає в області органів шлунково-кишкового тракту. Такі відчуття говорять про те, що людина потребує швидкої медичної допомоги, так як можуть бути пошкоджені внутрішні органи. Різі можуть стати наслідком важкості в лівому боці під ребрами і внизу живота;
 • Гостра біль. Найчастіше виникає при отриманні різного роду травм, як виробничих, так і побутових. Може бути наслідком тягнуть відчуттів в будь-якій області з лівого боку і вимагає негайного медичного огляду. Якщо тягнучі відчуття після удару перейшли в гострий біль, що підсилюється при інтенсивному диханні, то необхідна термінова госпіталізація;
 • Тупа періодичний біль. Це найбільш часта скарга, яку чують лікарі. Такий стан, як правило, пов’язане з неправильною роботою органів шлунково-кишкового тракту, вимагає негайного лікування;
 • Ниючий біль. Це ще одна часта скарга, яка свідчить про розвиток хронічного захворювання одного чи кількох органів, розташованих з лівого боку.

Важкість у лівому боці після їжі

Більшість больових відчуттів в лівому боці починаються саме з важкості в животі після їжі.

Це може бути наслідком декількох чинників:

 • Неправильне харчування. У багатьох випадках приготування фаст-фуду пов’язано з багатьма порушеннями. Одне з основних – це рідка зміна масла при приготуванні смаженої їжі. Через 2-3 смаження масло починає виділяти шкідливі речовини, які потрапляють в їжу і руйнують організм зсередини. Щоб уникнути такого згубного впливу, потрібно обов’язково стежити за своїм харчуванням;
 • Зловживання алкоголем. Існує думка, що алкоголь допомагає засвоєнню їжі. Це насправді так, але тільки в тому випадку, якщо його вживання не перевищує загальноприйнятих норм, а це не більше 50 грамів міцних напоїв і не більше 100 грам напоїв середньої і слабкої фортеці. В більш високих дозах алкоголь руйнує клітини організму, викликаючи значні збої в роботі шлунково-кишкового тракту;
 • Переїдання. Тяжкість в районі живота після їжі часто виникає у тих людей, які з’їдають дуже багато за один раз. У результаті шлунок розтягується і тисне на внутрішні органи і м’язи зсередини, викликаючи неприємніші відчуття;
 • Захворювання шлунка і органів ШКТ. Існує безліч різних причин, які могли спровокувати виникнення виразки, гастриту, грижі і т. д. У всіх цих захворювань один загальний симптом – важкість у лівому боці, яка посилюється після вживання їжі і може переходити в гострі і тягнуть хворобливі відчуття. При виникненні такого симптому потрібно терміново звернутися до лікаря за призначенням належного лікування.

Не варто забувати про те, що тяжкість в животі під ребрами після їжі може бути спровокований травмою з подальшим розвитком гематоми або порушенням цілісності оболонок внутрішніх органів. При підозрі на подібні порушення необхідно терміново пройти повне обстеження, щоб виключити подальше травмування внутрішніх органів.

Важкість у лівому боці під ребрами спереду

Якщо подібні відчуття локалізовані спереду і супроводжуються такими симптомами, як часта задишка, нерівний пульс, легке печіння, то має місце захворювання серцево-судинної системи.

У цьому випадку неприємні відчуття концентруються в області грудей і посилюються при фізичних навантаженнях, швидкій ходьбі і т. д. Часто спостерігається підвищена втомлюваність та загальна слабкість організму.

Якщо ж тягучий біль локалізується нижче грудної клітини – в області шлунка, то це може бути свідченням ранній стадії розвитку виразки шлунка. У такій ситуації часто супутнім симптомом є блювання, що полегшує болісні відчуття.

Швидке звернення до лікаря може допомогти запобігти погіршення захворювань. Необхідно пам’ятати про те, що неспостережний хвороби серця часто призводять до летального результату.

Важкість у лівому боці під ребрами при вагітності

Кожна вагітна жінка знає, що її організм змінюється щодня по мірі росту і розвитку дитини, проте значні тягнучі або больові відчуття ніколи не є нормою.

Гінеколог, який веде вагітність, як правило, радить при будь-якому погіршенні стану здоров’я звернутися за допомогою в жіночу консультацію або швидку медичну допомогу. Навіть консультація по телефону може допомогти вагітній жінці з причиною виникнення неприємних відчуттів і необхідністю негайного візиту до лікаря.

При нормальному перебігу вагітності біль зліва може виникати:

 • При розтягуванні м’язів і їх сполучних. Виникає при фізичному навантаженні, сильному кашлі, чханні, різкому русі. Найбільш часто проявляється на пізньому терміні вагітності. Не несе ніякої небезпеки для мами і її малюка;
 • При планових фізичних змінах. Така тяжкість проявляється в першому і третьому триместрах вагітності, коли організм зазнає найбільших змін. Також не несе ніякої небезпеки для матері та її дитини.

Варто зазначити, що тяжкість такого роду не супроводжується ніякими іншими симптомами. Якщо ж спостерігаються нудота, блювання, кров’янисті виділення, то необхідно терміново звернутися до лікаря.

При патології перебігу вагітності біль може бути викликана:

 • загрозою викидня;
 • передчасним відшаруванням плаценти;
 • позаматковою вагітністю.

Більшість патологій проявляються на ранніх термінах вагітності і спостерігаються лікарем, коригуються за необхідності медикаментозними препаратами або хірургічним втручанням. З цієї причини рекомендується стати на облік і проходити всі необхідні обстеження з самих ранніх термінів вагітності.

Будь-яка патологія супроводжується додатковими симптомами: кров’янистими виділеннями, частою блювотою і т. д. При таких симптомах необхідно терміново звернутися до лікаря.

Очевидно, що дискомфорт у лівому боці може бути наслідком безлічі різних причин.

Крім того, інтенсивність неприємних «сигналів», їх локалізація, частота і причини виникнення безпосередньо вказують на існуючу проблему. Щоб не допустити незворотних наслідків, потрібно обов’язково відвідати лікаря при перших симптомах захворювання. Це допоможе вчасно встановити діагноз і призначити ефективне лікування.

Якщо цього не зробити, то хвороба може перейти в хронічну стадію, що значно ускладнить одужання.

Залишити коментар