Вагітність після прийому протизаплідних таблеток

Протягом життя будь-якої представниці жіночої статі виникає питання контрацепції. Деякі дами спираються на власні міркування або поради подружок, а інші з таким питанням звертаються за консультацією спеціалізованого доктора. У будь-якому з цих випадків, найбільш прийнятний – це протизаплідні препарати. Тільки вони дають граничну захист від настання позапланової вагітності. Але, а як, планування вагітності після прийому протизаплідних таблеток?

План зачаття після оральної контрацепції

Принцип роботи протизаплідних таблеток базується на утиски ролі яєчників, через що зникає період овуляції. Переставши отримувати дозу гормонів, після відмови від протизаплідних засобів, статева система починає функціонувати посилено. Власне із-за цього багато лікарі призначають оральні контрацептиви жінкам, які впродовж тривалого часу не можуть зачати. Після декількох місяців «відпочинку», раніше порушені функції жіночих органів, починають працювати в правильному режимі. Приймати протизаплідні препарати потрібно тільки після огляду і призначення лікаря. Не варто пити їх самовільно – може призвести до негативних наслідків.

Терміни, коли можна зачати дитину

Через який термін можна готуватися стати мамою, впливають такі умови, як:

  • біологічний вік;
  • протягом якого часу відбувався прийом препаратів;
  • стан здоров’я.

Найбільш швидко і просто може зачати дитину дівчина у віковій групі 18-25 років, яка приймала препарати терміном до року. В такому варіанті, система репродуктивних органів відновлюється за один місяць. При віці 26-34 років встановлення місячного циклу може тривати від півроку до року. Пізніше віку 35 років на відновлення правильної роботи статевої системи може знадобитися ще більшу кількість часу.

Стежимо за своїм організмом

Якщо минуло півроку, а цикл менструацій і не думає про відновлення, слід звернутися до лікаря. Проте звертатися до фахівця з безпліддя варто тільки в тому випадку, якщо після скасування протизаплідних засобів минуло більше року, а вагітність так і не наступила. Звичайно ж, за умови регулярного статевого життя.

Проблеми з зачаттям після таблеток

У рідкісних прецедентах прийом оральних засобів може довести до безпліддя. На початкових стадіях воно успішно лікуватися. Як не прикро, але протизаплідні засоби значаться як препарати, що містять гормони, а, отже, своєю функцією несуть зміна репродуктивної системи, і в дуже рідкісних випадках, органи статевої системи не можуть відновитися і почати працювати самостійно. У таких випадках потрібно тривале лікування у фахівців.

Прийом протизаплідних засобів, як показали проводилося дослідження, ніяк не позначиться на подальшій вагітності і здоров’я малюка. Статистичні дані говорять, що після відмови від прийому, дитина народжується повністю здоровим. Препарати не впливають на народження неповноцінних дітей і кількість викиднів.

Залишити коментар