Вагітність після 40? Чому б і ні!

Сучасні жінки трохи забувають про своє первісне призначення – продовження роду і відкладають свою вагітність до 40 років. Хоч медицина вважає, що сьогодні можна завагітніти в будь-якому віці, у жінок виникають проблеми, пов’язані з багатьма чинниками.

Пропонуємо вашій увазі корисну інформацію про те, як завагітніти після 40. Обговоримо можливості успішного виношування дитини в цьому віці, а також поговоримо про засоби, які стануть для цього помічниками.

Чи легко зачати і народити після 40?

Дані у кожної окремо взятої жінки до дітородіння залежать від спадковості. Тому відповідь на запитання: «чи можна завагітніти після 40 років?» – індивідуальна.

Як показують медичні дослідження, вже після 30 років у середньостатистичної жінки відбуваються наступні зміни в організмі:

 1. скорочується кількість овуляцій, багато-які менструальні цикли проходять без дозрівання яйцеклітини;
 2. можуть початися різні захворювання органів статевої сфери;
 3. можуть з’явитися хронічні хвороби, які безпосередньо впливають на дітородну функцію;
 4. підвищується ймовірність викидня і подвоюється ризик появи ускладнень.

Вся ця інформація призводить до того, що у багатьох жінок виникає питання – «Як завагітніти якщо не виходить, після 40?».

Що необхідно зробити перед зачаттям?

Всім відомо, що кількість яйцеклітин в жіночому організмі обмежена, з кожним роком їх кількість поступово знижується. Найбільш активним процес стає після 37 років. Як показують дослідження, можливість завагітніти після 40 років знижується до 50%, після 43 років показник падає до 2%.

Щоб знизити ці показники, потрібно зробити наступне:

 1. Перше – потрібно пройти повне обстеження майбутнім батькам. Аналізи покажуть приховані інфекції, про які ви можете і не здогадуватися;
 2. Необхідно припинити дієти, а також використання сильних фізичних навантажень;
 3. Почніть виконувати комплекс фізичних вправ для зміцнення м’язів спини, живота. Збільшіть кількість часу перебування на вулиці;
 4. За 90 днів до зачаття порожниною відмовтеся від будь-якого алкоголю і сигарет. Зробити це повинні обидва партнера;
 5. Виключіть зі свого раціону шкідливу їжу і кофеїн;
 6. Почніть приймати вітамінні комплекси;
 7. Мінімізуйте стресові ситуації.

Після всього цього, якщо не виходить завагітніти, потрібно звернутися до фахівця за консультацією і дообстеженням.

Коли краще планувати зачаття?

Найбільш вірогідним часом є 14 день від початку менструального циклу, хоча це в ідеалі. В реальності на оптимальний час зачаття впливають багато факторів. Особливо складно визначити день, коли менструації стають нерегулярними. Другим важливим моментом є оновлений матеріал, мається на увазі чоловіча сперма.

Для народження здорового малюка краще відмовитися від статевих актів за кілька днів до овуляції.

Найбільш вдалий день для зачаття – це час овуляції або пару днів до неї, так як доведено, що сперматозоїди живуть в тілі жінки до чотирьох днів. Все це ще раз підтверджує те, що ймовірність завагітніти після 40 років все ж є.

Плюси і мінуси такої вагітності

Статистика невблаганна і всім відомо, що кожен наступний рік після 35-річчя скорочує можливість жінки самостійно завагітніти. Відповідно після 40 функція репродуктивності йде до фіналу, тому можна зіткнутися з труднощами. Тим не менш, народження дитини в цьому віці має значні переваги.

Позитивні сторони пізньої вагітності:

 1. Закладений надійний фундамент для появи дитини. Сюди можна віднести не тільки матеріальний стан батьків, але і дорослий психологічний настрій щодо майбутньої відповідальності;
 2. Мами після 40 років намагаються їсти здорову їжу, не відмовляються від грудного вигодовування. Життєвий досвід призводить до зміни пріоритетів;
 3. Такі батьки терплячі і мудрі, вони багато часу приділяють розвитку малюка.

Негативні сторони:

 1. Головним є те, що в цьому віці важко зачати дитину. Ще й яйцеклітини стали старіше, а значить, у них можуть бути хромосомні відхилення, що позначається на здоров’ї дитини;
 2. З віком не тільки яйцеклітини старіють, але і сама матка стає менш пристосованою до вагітності;
 3. Чим старше жінка, тим більше хвороб у неї з’являється тих, які впливають на майбутню дитину;
 4. Статистика стверджує, що після сорока підвищується відсоток викиднів, народження дітей з синдромом Дауна або з генетичними відхиленнями, а також завмерлих вагітностей.

Як завагітніти після 40: народні засоби

Ще з давніх-давен жінки, які мріяли знайти щастя материнства, використовували різні засоби народної медицини.

Давайте розглянемо найбільш ефективні народні методики:

 1. Можна збільшити активність яйцеклітин за рахунок борової матки. Цей препарат допоможе істотно підвищити ймовірність зачаття, незважаючи на вік. Для настоянки вам буде потрібно 2 ст. ложки висушеного рослини, які заливаються 0,5 л води. Після перемішування воду доводять до кипіння. Знімають з вогню і залишають у темному місці на 30 хвилин. Тепер ліки проціджують і можна починати приймати по 1 ст. ложці перед кожним прийомом їжі;
 2. При слабкому гормональному фоні можна використовувати червону щітку. Для приготування зілля беруть 1 ст. ложку подрібненого кореня цієї рослини і заливають склянкою окропу. Далі продовжують кип’ятити 25 хвилин, знімають з вогню і настоюють 60 хвилин в темному місці. Після проціджування можна починати пити. Графік вживання простий – 1 ст. ложка перед кожним прийомом їжі. Курс лікування 45 днів, потім перерва 10 днів і можна повторювати;
 3. Добре впливає на гормональний фон ліки на основі шавлії. Пропорції ті ж: 1 ст. ложка рослини на склянку води. Рідина повинна бути гарячою. Склад просто настоюється в тіні протягом 60 хвилин. Процідивши, починають приймати двічі на день по 1 ст. ложці. Курс 30 днів.

Головне, пам’ятати, що в цьому делікатному справі, якщо вирішили почати приймати будь-які препарати або використовуєте, щоб завагітніти після 40, народні засоби, попередньо обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Правильний підхід до планування вагітності суттєво підвищує шанс стати мамою здорового малюка навіть після 40 років. Враховуючи дані в цій публікації поради, ми впевнені, що у вас все вийде.

Залишити коментар