Вагітність і перельоти на літаку

Вагітність – це такий стан жіночого організму, яке споконвіку оповите таємницями, домислами, припущеннями і забобонами. Наприклад, молоду матір лякають тим, що їй не можна заздалегідь запасатися приданим для новонародженого, стригти волосся і навіть здійснювати тривалі подорожі. З-за цього майбутні матусі не просто самі ускладнюють собі період виношування, але і починають відчувати себе чи не прокаженими, животіючи в міських квартирах замість того, щоб повноцінно відпочити за кордоном.

А як же завзяті бізнес-вумени, які не відмовляються від перельотів мало не до самого дня дозволу від тягаря? Чому вони навіть не замислюються про те, чи можна часто літати на літаку при вагітності, тоді як вашу голову щільно забили сумніву, що стосуються даного питання?

Щоб повністю позбавитися від страхів, потрібно зрозуміти першопричину, точніше, розкласти по поличках усі чутки, усілякі думки, доведені факти і плітки. Отже, приступимо.

Пологи раніше часу і скачки тиску

Давно відомо, під час вагітності в тілі жінки циркулює дещо більше крові, ніж зазвичай, що провокує непомітні або відчутні стрибки тиску. Особливо різкими вони стають, коли змінюється атмосферний тиск, що цілком здатне викликати передчасне дозвіл від тягаря. Напевно, саме тому і з’явилося переконання, що тривалі перельоти закінчуються екстреними пологами, ось тільки йому немає жодних наукових доказів.

Якщо вам належить посадка на літак, варто завчасно пройти УЗД, яке покаже, чи існує хоч якась вірогідність народити раніше строку. Знову ж таки, більшість солідних авіакомпаній і самі не пустять на борт дамочку, у якої в минулому було кілька передчасних пологів, а зараз вона знаходиться чи не на сносях.

Дефіцит кисню

Вважається, що в літаку, заповненому пасажирами, трохи знижується вміст кисню.

Самі недовірливі матусі впевнені, що такий стан речей – прямий шлях до гіпоксії плода.

Їх намагається переконати професор зі Швейцарії, який довів нешкідливість відносної гіпоксії, тобто, нетривалого і не сильного зниження концентрації кисню в крові плода і жінки.

Зауважте, що подібне твердження застосовне по відношенню до абсолютно здоровим пасажиркам, тоді як при вагітності з ознаками анемії літак повністю закритий.

Тромбоемболія і застій крові

Тривалий політ, протягом якого жінка вимушена багато годин поспіль перебувати в незмінній сидячій позі, здатний спровокувати тромбоз, особливо якщо до нього раніше була схильність. Статистика, що стосується цього факту, невблаганна: глибокий венозний тромбоз наздоганяє кожну 5-ту вагітну.

Якщо проблеми з застоєм крові в кінцівках були раніше, а літати доводиться мало не всю вагітність, поєднавши такі рекомендації і перельоти на літаку:

 • носіть панчохи з ефектом компресії;
 • часто і багато пийте;
 • відмовся від пиття на основі кофеїну;
 • намагайтеся прогулюватися по борту літака хоча б 10 хв, але щогодини.

Ймовірність «нахапатися» радіації

Радіоактивне випромінювання, що виходить з космосу – це зовсім не міф, ось тільки вивчаю його виключно в центрах підготовки космонавтів. Нам, простим смертним, не потрібно турбуватися про його негативний вплив, поки ми перебуваємо під захистом земної атмосфери, і живемо в районі морського рівня, але, на тій висоті, на якій літають літаки, все зовсім інакше.

Співробітники NASA довели, що пілоти, цілорічно знаходяться в лайнерах, отримують опромінення, рівне тому, яке відчувають працівники об’єктів з підвищеним рівнем радіації. Чи означає це, що вагітним теж можна отримати свою дозу радіації, здійснюючи регулярні перельоти.

Виявляється, що для цього потрібно буквально не вилазити з літака, здійснюючи подорож за подорожжю. Приміром, 7-ми годинний безперервний переліт змушує опромінитися в 2,5 рази менше ніж за один сеанс рентгена.

Коли краще літати?

Гінекологи не радять це робити в першому триместрі виношування, коли відбувається формування головних систем і органів плоду, а саму матусю терзає злісний токсикоз. Не варто літати і в третьому триместрі, протягом якого великий живіт заважає зручно розташуватися в кріслі, і висока ймовірність померти раніше терміну, особливо якщо дата пологів визначена невірно.

Виходить, що тільки на другому терміні вагітності, тобто з 14-ої по 28-й тиждень можна планувати самий комфортний і безпечний переліт. Але навіть така ймовірність повинна бути підтверджена ваших персональних гінекологам, і краще, якщо своє «добро» він завбачливо дасть і в письмовій формі.

Повна заборона на використання послуг авіакомпаній накладається в таких випадках:

 • виношування, яке триває вже 36-ть тижнів;
 • багатоплідна вагітність з терміном 32 тижні;
 • реальна загроза викидня і інші патології;
 • пологи, які трапилися менше тижня тому.

Як підготуватися і легше пережити?

Щоб конкретно над вами нависли загрози виникнення ускладнень, здійснюючи перший або черговий політ на літаку під час поточної вагітності, врахуйте наступні моменти:

 • Купуйте квитки бізнес-рівня, оскільки так ви отримаєте можливість сидіти в широкому і комфортному кріслі, частіше прогулюватися по салону і не страждати від скупчення народу;
 • Виберіть натуральну одяг вільного крою, прихопіть парочку подушечок;
 • Пийте побільше очищеної води;
 • Ремінь безпеки пропускайте тільки під животиком;
 • На час перельоту зніміть взуття, і не закидайте ногу на ногу;
 • У сумці постійно повинна бути обмінна карта, телефони близьких людей, страховий поліс та інші обов’язкові папери;
 • Періодично освіжайте обличчя термальною водою.

В іншому ж, тільки ви повинні вирішити, суміщати свою вагітність і літак в першому або якому-небудь наступному триместрі.

Заборонити вам це зробити можуть тільки великі та солідні авіакомпанії, але і вони практикують це нечасто.

Залишити коментар