Вагітність і алкоголь на різних термінах: як впливає, алкогольний синдром

Вагітність – дуже відповідальний період в житті будь-якої жінки, незалежно від того, в який раз вона у неї настає. Від майбутніх 9-ти місяців виношування залежить її життя, але і якість існування дитини, вже знаходиться всередині неї. З-за цього дуже важливо прожити цей період в максимально ідеальних умовах, відмовитися від всього шкідливого і явно «хімічного».

Головний заборона стосується, звичайно ж, тютюнової та алкогольної продукції, останній з яких і піде мова в даній публікації.

Погодьтеся, адже буває так, що жінка просто не знала про те, що трапилося заплідненні, і спокійно розважалася на банкеті, в нічному клубі чи просто посиділа в кафе з келихом вина в руках? Ситуації житейські, і нічого злочинного в них немає… Крім того, що маленька життя вже намагається відвоювати свої права на повноцінне і здорове існування.

Вплив алкоголю на плід у перші три місяці виношування

Алкоголь визнаний небезпечним речовиною, здатним одночасно зіпсувати фізична і порушити психічне здоров’я людини і його нащадків. Даний продукт всмоктується в кров з дивовижною швидкістю, завдяки чому здатний подолати перешкоду з плаценти в лічені хвилини. На організм ще не народженої дитини «нападає» етиловий спирт і шкідливі продукти його розпаду, що призводить до повного або часткового ураження нервових клітин плоду, порушення гормонального фону, авітамінозу, речового дисбалансу та зниження концентрації фолієвої кислоти.

Коли обговорюється вживання алкоголю під час виношування, мається на увазі повна відмова від будь-яких його варіантів і проявів: коктейлів, слабоалкогольних напоїв, пива, вина і навіть цукерок з коньяком, до прикладу.

Складніше справи йдуть в тому випадку, коли мати страждає хронічною прихильністю до спиртного.

Тут вже можна сміливо говорити про таких можливих патологіях її спадкоємців:

 • дефекти чица і черепа;
 • ураження серця і судин;
 • затримка фізичного та психоемоційного розвитку, яка може початися вже всередині утроби;
 • аномально розвинені кінцівки;
 • викидень і спонтанні пологи.

Хронічний алкоголізм вагітної: трагічні наслідки

Як вже говорилося вище, найбільше ризикують саме ті жінки, які не здатні відмовитися від вживання спиртного. У їх випадку плід вражає алкогольний синдром, в результаті впливу якого на світ з’являється дитина з малою масою тіла, недостатнім зростанням і зменшеними параметрами голови.

Крім цього, новонароджені з таким синдромом:

 • тривожні і плаксиві;
 • погано беруть груди;
 • мало сплять;
 • мають змащені основні рефлекси;
 • відстають у фізичному і розумовому розвитку, причому не тільки в дитинстві, але і в дорослому житті.

Із зовнішніх відмінностей, які можна зустріти у дітей жінок-алкоголічок, варто виділити наступні особливості:

 • косоокість;
 • короткі розрізи очей;
 • гладку носогубную складку;
 • ущільнений потилицю;
 • неповноцінну нижню щелепу;
 • тонку і коротку верхню губу.

До всього іншого, постійне і недозированное споживання спиртного негативно впливає серце і нирки, провокуючи їх аномалії і вади розвитку.

Варто зауважити, що кожна з цих ознак може бути не сильно виражений зовні або внутрішньо, але це зовсім не означає, що алкоголь не наніс нищівний удар. Медики називають факт негативного впливу етилового спирту «терагенным ефектом», маючи на увазі, що в майбутньому дитини може вирости справжній «чудовисько» (teratos).

Як впливає спиртне в першу добу з моменту зачаття?

Мова йде про ту жінку, яка не знала, що вона вагітна, і вживала алкоголь, нехай навіть в мінімальних кількостях.

Якщо мова йде саме про днями, а не про тижнях або місяцях, то спирт не здатний завдати істотної шкоди яйцеклітини, яка ще не прикріпилася до материнського організму, а вільно дрейфує всередині нього. В інших же випадках цілком ймовірно відторгнення плоду і викидень, про який повідомить лише невеликий згусток крові і трохи раніше почалися місячні.

Профілактика негативного впливу спиртного

Більшість пар, які планують зачати потомство або несподівано дізнавшись про те, що трапилося заплідненні, цікавляться, наскільки шкідливий алкоголь на ранніх термінах вагітності, і як він може нашкодити плоду до затримки, тобто до моменту, коли дізналися про його існування. По суті, виникає питання: за скільки тижнів/днів слід припинити споживання спиртного, щоб відтворити на світло здорове потомство?

Відповідь можна відшукати в тому цікавому факті, що подібна продукція здатна негативно впливати на організм протягом 13-14 діб з моменту її вживання.

Виходить, що при правильному плануванні зачаття навіть мінімальна доза алкоголю не повинна вступати в тіло чоловіка і жінки мінімум два-три тижні до моменту запліднення.

Зауважте, що в даному випадку мова йде про обох батьків, оскільки етиловий спирт здатен проникати не тільки в яйцеклітину, але і в сперматозоїд, викликаючи їх критичні пошкодження, зміни форм і габаритів, незавершене розвиток і збої у важливих процесах речовинного обміну.

Всі негативні підсумки спиртного в період виношування

Почнемо з того, як алкоголь впливає на вже наявну вагітність у плані засвоєння вітамінів і мінералів.

Отже, разом із вживанням этилсодержащей продукції, організм жінки втрачає можливість засвоювати:

 • Вітамін Е, який несе відповідальність за повноцінну і нормальну закладку всіх органів плоду і відмінне самопочуття майбутньої матері;
 • Фолієву кислоту, значення якої важко переоцінити. Вона бере участь буквально у всіх процесах, що стосуються розвитку зародка і його внутрішньоутробного життя.
 • Цинк, що мінімізує ризик мимовільного викидня, слабких пологів, малої ваги новонародженого, вад розвитку дитини і т. д.
 • Залізо, нестача якого на будь-яких термінах виношування загрожує гіпоксією плода та його залізодефіцитною анемією.

Варто зауважити, що гіпоксія, часто диагностируемая і на ранніх, і на більш солідних термінах виношування, чомусь перестала насторожувати майбутніх матерів так, як це було раніше. А, тим не менш, це досить серйозний діагноз, вимагає до себе підвищеної уваги. Вагітність і алкоголь несумісні в тому плані, що спиртне здатне спровокувати гостре і хронічне кисневе голодування плоду, завжди призводить до непоправних наслідків сумного характеру.

Наприклад, гостра гіпоксія провокує часткове або повне відшарування плацентарного органу, яка може відбутися як в процесі виношування, так і на етапі дітонародження.

А ось хронічна гіпоксія – це головна причина порушень, що виникають в обміні речовин в системі «мати-плід», викиднів і передчасних пологів.

Ще одним негативним відповіддю на те, чи можна вагітним вживати алкоголь, є наступне: етиловий спирт здатний викликати швидке зростання концентрації вільних радикалів, які у багато разів прискорюю гормональну перебудову заплідненого організму. До того ж подібна продукція незмінно стає причиною плацентарної недостатності. Серйозного такого діагнозу можна усвідомити хоча б з того, що всі поживні і корисні речовини плід виходить тільки через плаценту.

Як бачите, не дарма наші далекі предки не дозволяли нареченим вживати спиртне в день укладення союзу і перед шлюбною ніччю. Напевно, саме завдяки такій традиції на світ з’являлися герої і богатирі.

Залишити коментар