Вагітність дівчинкою і хлопчиком – особливості, планування, ознаки

У сучасному світі майбутнім батькам вже не потрібно вгадувати стать дитини за окремими ознаками – його з точністю до 90% (помилки трапляються, але нечасто) назве лікар.

Звичайно, чим менший термін, тим вище ймовірність, що стать дитини визначать неправильно або не зможуть визначити зовсім.

Оптимальним періодом для такої діагностики вважається 20-25 тиждень вагітності. Цей термін вже не ранній, а ембріон сформований досить добре, щоб було видно, хлопчик це або дівчинка. У той же час, він ще не настільки великий, щоб зайняти половину маминої черевної порожнини, застигнувши в незручній і малорухомій позі, часто просто не дозволяє розгледіти його статеву систему.

Зазвичай у лікарні підлогу визначають за допомогою УЗД – досить точного і безпечного дослідження. Сучасні апарати, що поєднують функції ультразвукового випромінювача і комп’ютера, можуть навіть створювати тривимірні зображення майбутніх дітей – перше в їх житті фото, причому в прямому сенсі слова.

Чим відрізняється вагітність хлопчиком від вагітності дівчинкою

Якщо ми запитаємо про це нашого гінеколога, він спершу здивується, а потім розсміється. Фізіологія, анатомія, біохімія й інші ознаки вагітності ніяк не пов’язані зі статтю дитини – це все повір’я, давно спростовані науковим шляхом. Зате у них є прямий зв’язок із станом здоров’я мами і процесами, що відбуваються в її організмі.

У минулі часи стать дітей визначали за масою різних ознак і прикмет, смакових відчуттів… і закономірно промахувалися в 80% випадків. З появою УЗД необхідність в таких «ворожіння» на зміну смаку та тязі до солоного відпала, але це – лише для більшості майбутніх мам.

А тим з них, кому лікар так і не зміг дати чіткої відповіді, хлопчиком вони вагітні або дівчинкою, як і раніше, доводиться покладатися на давні прикмети.

 1. Якщо мама вперше відчула рух плоду з правого боку живота, вважається, що це ознака її приналежності до чоловічої статі;
 2. Хлопчики зазвичай набагато деятельнее, неспокійнішим дівчаток, у тому числі, в утробі – не тільки в житті;
 3. Важлива і частота серцевого ритму зародка. Якщо у віці 14 тижнів вона вже становить 140 і більше ударів у хв., плід напевно є дівчинкою. Організм представниць прекрасної статі створюється з розрахунком не тільки успішно виживати, а й створювати нове життя. Це вимагає чималого «запасу міцності», в тому числі від серця і судин. Тому жіночий естрогеновий фон і захищає їх від атеросклерозу до самого клімаксу. І висока активність серця у плода – це ознака її приналежності до жіночої статі;
 4. Форма живота при вагітності хлопчиком і дівчинкою теж повинна відрізнятися. Так, компактний, виступаючий вперед і не порушує ліній талії живіт здавна вважали ознакою того, що народиться хлопчик. А ось круглий, кілька «разползшийся» і тому помітний навіть зі спини на живіт означав народження дівчинки. Не завжди, але досить часто мами майбутніх дочок набирають більше ваги, ніж мами синів. Це пояснюється тим, що запаси жіночих гормонів естрогенів утворюються в жировій тканині, в той час як тестостерону – м’язової. Тому тіло мами повніє або, навпаки, худне в залежності від того, який основний фон йому потрібно сформувати у дитини – чоловічий чи жіночий. А зайва повнота, звичайно, відбивається на формі животика і лініях талії;
 5. Помічено також, що типові для дорослому житті особливості «чоловічого» і «жіночого» раціону стосуються і смакових переваг при вагітності дівчинкою чи хлопчиком. Так, відомо, що чоловіки – не ласуни, їх смакові уподобання цілком знаходяться на стороні м’яса, риби та інших продуктів, насичених білками. Жінки, навпаки, зазвичай ласі на кондитерські, молочні та кисломолочні вироби, овочі і фрукти – будь-яку смакоту за винятком обожнюваних чоловіками шашликів. Тому якщо смакові «настрою» майбутньої мами схилилися до солоних, гострих, смажених страв з м’яса і риби, все це – ознаки того, що в її животі росте хлопчик. А прокинувся з новою силою смак і азарт на солодощі говорить про те, що вона незабаром обзаведеться дівчинкою.

Таких прикмет і ознак існує ще багато. Але сучасна медицина впевнена, що прискорення росту волосся на ногах і руках, яскравість токсикозу, наявність/відсутність набряків, зміни в смакових перевагах та ін. залежать швидше від віку майбутньої мами та інших факторів.

Як запланувати вагітність дівчинкою

Чи можна запланувати вагітність дівчинкою? В цьому питанні повір’їв та вигадки теж значно більше, ніж правди. Як результат, ефективність методик зразок зачаття малюка строго на ту чи іншу фазу Місяця прагне до нуля. Саме близьке до реальності серед них – згодом підтверджена науково версія, згідно з якою у пар, де жінка старша за чоловіка на 3 роки і більше, перший дитина зазвичай виявляється дочкою.

За винятком цього моменту довгий час здавалося, ніби наукових методів планування статі майбутньої дитини не існує зовсім. Але порівняно недавно американські вчені розробили-таки ряд рекомендацій, що дозволяють частково схилити чашу терезів в ту або іншу сторону.

Теорія говорить, що всі яйцеклітини в яєчниках майбутньої мами містять Х-хромосоми. Тобто вони всі є жіночими. При цьому половина сперматозоїдів чоловіка теж містить Х-хромосоми, і при їх злитті з яйцеклітиною як раз народжуються дівчатка. Зачаття хлопчиків забезпечує тільки друга половина чоловічих сперматозоїдів, обладнана Y-хромосомами. При цьому сперматозоїди – носії хромосом різного типу і відрізняються за своїми властивостями. А розроблений у США метод планування статі дитини заснований, по суті, на «потуранні» сперматозоїдів з «жіночої» хромосомою.

«Чоловічі» сперматозоїди (носії Y-хромосом) спочатку більш активні і володіють більшою швидкістю руху. У той же час, «жіночі» сперматозоїди живуть довше і відрізняються кращою стійкістю до природної середовищі піхви, яка в нормі є слабокислою. По мірі наближення овуляції середовище в піхві жінки змінюється в бік ще більшого окислення.

Таким чином, наявність у жінки молочниці (грибок роду Candida славиться здатністю ощелачивать ареал свого проживання) або зачаття дитини за кілька днів до овуляції збільшує шанси на появу хлопчика. І навпаки: статевий акт перед самою овуляцією, та ще при здоровою чи навіть підкисленою штучно середовищі піхви, дає біохімічну «фору» дівчаткам.

Крім того, певне значення мають і смакові переваги, а також раціон майбутньої мами в останній місяць перед зачаттям. Щоб завагітніти дівчинкою, їй пора забути про дієти. На момент зародження нового життя їй потрібні достатні запаси кальцію і магнію в організмі.

А для цього їй слід змінити свої смаки, зробивши акцент на наступних продуктах:

 • кава та чай;
 • рибі всіх сортів;
 • варення і натуральному квітковому меді;
 • горіхах і насінні всіх видів, особливо волоських і арахісі;
 • бобових;
 • оливках;
 • кукурудзі.

І наостанок, існує і таке частково підтверджується наукою думка, що дівчаток частіше заводять після тривалої перерви в інтимному житті – не менше 1 міс. Закономірність пов’язана з тим, що якщо склад сперми в сім’яниках чоловіки не оновлюється, її організм починає виробляти антитіла до сперматозоїдів-носіям «чоловічих» хромосом.

Залишити коментар