В’яжемо гачком квіти

В’язати гачком квіти – це те, чим починають займатися рукодільниці, які тільки що освоїли основні прийоми поводження з в’язальних інструментом. Це зайвий раз доводить, наскільки ця проста завдання, впоратися з якою можуть навіть дітки, які вміють хоч мало-мальськи звертатися з гачком і нитками. У цій публікації ви знайдете покрокові рекомендації щодо того, як пов’язати свій перший квітка гачком, який потім прикрасить чохол для телефону, пляжну сумку або дитячу панамку.

Перший етап, підготовчий

Отже, для того щоб сплести ажурні об’ємні квіти гачком, вам слід запастися тільки самим інструментом і пряжею. Остання може бути різної фактури і забарвлення. Пам’ятайте, що від якості і товщини нитки залежить і номер гачка, яким ви будете працювати.

Стандартно, листя і самі суцвіття робляться бавовняними, хоча, якщо потрібно зробити виріб більш ошатним і урочистим, то можна використовувати пряжу з люрексом.

До слова буде сказано, для створення квіточок потрібно дуже мало витратного матеріалу, їх можна робити з різнокаліберних нитяних залишків. Також слід не випускати з уваги і те, як ви звикли в’язати — вільно або туго.

У підсумку необхідно співвіднести бажаний результат з технікою власного плетіння. Так, наприклад, якщо хочеться пов’язати м’яке, пухке виріб, а ви з перших днів в’яжете дуже щільно, то озбройтеся трохи більш товстим гачком, ніж той, який належить використовувати за інструкцією.

Найпростіший варіант квіткового плетіння

Ця схема в’язання по плечу початківцям майстриням, які бажають прикрасити свою або дитячий одяг милим і простим квіткою.

Робиться він так:

  • Спочатку вывязывается ланцюжок, що складається з 3-х повітряних петельок;
  • Використовуючи сполучну петлю, сформуйте з ланцюжка кільце;
  • Навколо кільця навяжите 10 стовпчиків без накиду;
  • Розширений гурток знову з’єднується стовпчиком;
  • Приступаємо до пелюстці майбутньої троянди. Для нього в 1-ю петельку наступного ряду потрібно зробити 5 стовпчиків у певній послідовності, а саме: спочатку в’яжеться стовпчик без накиду, потім три з таким і знову один без;
  • У другій петлі необхідно пров’язати один з’єднувальний стовпчик;
  • Така ж схема і опис вив’язування квітів гачком застосовується по відношенню до 4-м подальшим пелюсткам;
  • З наявних 10 петельок має вийти 5 повноцінних пелюсток.

Якщо хочеться отримати більш пишний квітка, то, обв’язуючи перший ряд, зробіть не 10, а 14 повітряних стовпчиків без накиду. Але тоді доведеться зменшити кількість стовпчиків, з яких буде складатися сам пелюстка, їх стане всього 3. Тут можна проявити фантазію, і використовувати схеми з двома, а то й трьома накидами. Вони дозволять отримати висячі пелюстки, як у ромашки, наприклад.

Якщо маєте бажання трохи ускладнити собі завдання, то можна використовувати опис двошарової троянди. Для цього достатньо пров’язати ще один рядок, аналогічний першому, однією сполучної петелькою перейти до основи виробу, але зі зворотного боку. Потім, вже біля самого підніжжя, почати формувати повітряні петлі в такому порядку: повітряна петля з трьох петель, дугу з’єднати петелькою, все це повторити біля кожної наступної петлі.

Ускладнюємо завдання

По суті, всі схеми формування квітів гачком зводяться до одного: потрібно отримати серцевиною та її обрамлення. Далі – справа вашої фантазії: ви можете створювати петлі для підйому будь-якої довжини, залишати їх порожніми або наповнювати пряжею, робити виріб об’ємним або плоским.

Приміром, серцевину суцвіття допустимо зробити широкою, щоб його можна було пристебнути ґудзиком до шапці або сумці, для чого достатньо просто збільшити кількість повітряних петельок в самій першій ланцюжку.

Якщо будете використовувати саме це в’язання об’ємних квітів гачком, то пам’ятайте: їх сердцевинка не повинна бути більше, ніж окружність гудзики, а навіть трохи менше.

Не забувайте, що всі нитки мають властивість розтягуватися. Зв’язавши кілька квіточок одного діаметра, просто скріпіть їх гудзичком, і можете прикрашати свій одяг.

В’язання суцвіть з великою кількістю пелюсток теж має свої особливості. Приміром, їх серцевина повинна складатися з мінімум 8-12 повітряних петельок, укладених в ланцюжок-кільце.

В’язання гачком – це не просто спосіб створювати такі квіти, як троянди і ромашки, листя та інші елементи.

Це реальна можливість оточити себе вечноцветущими бутонами, які пожвавлять ваш гардероб і зроблять образ по-весняному ошатним і свіжим.

Залишити коментар