В якому фрукті найбільше заліза?

Кожен з нас з дитинства пам’ятає, як мама казала: «їж яблучка, в них багато заліза». Це речовина нашому організму життєво необхідно, оскільки бере участь у більшості метаболічних процесів. Залізо відіграє значну роль у транспортуванні кисню по кровоносних судинах, що забезпечує «дихання» всім без винятку клітин і тканин. Саме в крові концентрація заліза найбільша, за рахунок його наявності відбувається обмін найважливіших для організму речовин.

Ось чому необхідно постійно контролювати надходження заліза в організм. А як це зробити? Через певний набір продуктів. Железосодержащая їжа – це в основному продукти рослинного походження, так як саме рослини володіють унікальною здатністю залізо витягувати із землі і накопичувати у своїй структурі. В якому ж фрукті найбільше заліза? Точно це яблуко чи є щось багатшими?

Залізовмісні фрукти

Хоча залізо, як і інші корисні речовини, що надходять з їжею, потрібні постійно, все ж надлишок може несприятливо позначатися на функціях організму. Так при постійному надлишку заліза можуть розвинутися серйозні патології ССС, ЦНС, суглобових елементів, а також цироз печінки, гепатит, цукровий діабет.

Але це не означає, що потрібно припиняти вживати рослинну їжу. Може наступити дефіцит, що теж спровокує ряд розладів внутрішніх органів, викликаних хронічним кисневим голодуванням клітин і тканин. Продукти, що містять залізо потрібно включати в меню, але робити це правильно.

У середньому дорослому чоловікові потрібно додатково 10 мг заліза на день, жінкам – у 2 рази більше (особливо в період гестації і лактації). Максимальне значення добової дози заліза – 45 мг. Дітям до 10 років – 10 мг, тинейджерам – 12 мг (хлопчики) і 18 мг (дівчатка).

Як було згадано, хімічний елемент в основному присутня в продуктах рослинного походження: овочах, фруктах, бобових, зернових. Є деяка кількість речовини в продуктах тваринного походження: яйця, червоному м’ясі, печінці, молюсках, сардинах. А в якому фрукті заліза найбільше?

Зупинимося саме на фруктах і «розбавимо» трохи ягодами. Нижче представлений перелік із зазначенням кількості речовини в мг на 100 г продукту.

Найменування Вміст заліза
Ферментовані яблука 15
Ферментовані груші 13
Чорнослив 13
Ферментований абрикос 12
Чорниця 7
Смородина (чорна) 5,2
Сушений абрикос 4,7
Персик 4,1
Ферментований виноград 3,8
Сливовий сік 2,9
Яблуко 2,2
Малина 1,7
Банан 0,8
Сік граната 0,1

Як бачимо, свіжі яблучка знаходяться практично в кінці таблиці, так що сміливо з’їдайте в день по кілька штук. До речі, кількість речовини варіюється в залежності від сорту: більш багаті на залізо зелені яблучка з кислинкою.

Для того щоб знати і контролювати, скільки Ви вживаєте заліза в день, складіть повний перелік продуктів, що Ви в основному їсте. Простий калькуляції щоденного меню достатньо, щоб дотримуватися норми споживання заліза. До речі, більше 200 мг на добу вважається токсичною дозою, а надходження в організм більше 7000 мг може виявитися смертельним.

Залишити коментар