В яких випадках виникає слабка друга смужка на тесті на вагітність?

Цікаво, чим нагородили вчених, які придумали тест на вагітність і тих, хто запустив цей винахід в масове виробництво? Ще 30 років тому відчувши деякі ознаки, жінки починали переживати – вагітні вони чи ні, і перебували в стресі майже до 2 місяців. Раніше передбачити результат виходило не у всіх лікарів.

Зараз досить придбати тест, і показник рівня ХГЛ – або хоріона гонадотропіну людини – покаже з перших днів затримки, є вагітність чи ні.

Тести, які «працюють» за допомогою смужок, іноді змушують жінок похвилюватися. Після перевірки виявляється, що друга смужка на тесті на вагітність виражена слабо, і що думати, незрозуміло. Чому таке відбувається і коли слід зробити повторний тест?

Як працює тест на вагітність з смужками

Найпростіші тести складаються з двох частин. В одній з них – в тій, яку потрібно занурювати в ємність з сечею або капати на неї цієї природної фізіологічної рідиною – знаходиться вбирає речовина. Якщо в сечі жінки є ХГЛ, речовина вивільняє барвник, що забарвлює смужки. Яскравість ліній визначається кількістю гормону ХГЛ. Якщо він не виділяється, то друга смужка не проявляється.

Достовірний результат виробники гарантують:

 • якщо жінка робить тест вчасно – тобто після затримки, а не до неї;
 • тільки коли тест зберігали правильно;
 • сечу збирали вранці;
 • вагітність розвивається нормально.

У всіх інших випадках результат може бути псевдонегативний або хибнопозитивних.

Потрібної концентрації – 20-25мМЕ/мл – у складі крові ХГЛ досягає не раніше закінчення першого тижня вагітності, а сеча його містить в 3 рази менше.

Тому не слід робити тест до затримки – це буде витратою грошей, часу і нервів.

Чому тест може показати слабку другу смужку

Причин, чому на тесті з’являється слабка друга смужка, дуже багато.

 1. Як вже згадувалося, таке трапляється, якщо жінка надто поспішає дізнатися результат і перевіряє себе раніше, ніж повинні початися місячні. Збираючи сечу, потрібно враховувати деякі органічні особливості. Коли кажуть, що менструація приходить день у день, похибка 1-3 дні вважається нормальною. Тому навіть гінекологи не радять тікати перевірятися, поки затримка на досягне тижневого строку. Щоб отримати вірогідний результат, потрібно почекати, щоб від початку затримки пройшло не менше 3-4 днів.
 2. На тесті буває дуже слабка друга смужка, якщо жінка приймає сечогінні препарати, що сидить на дієті з розширеним питним режимом, випила великий обсяг фруктового компоту або ягідного морсу. Чим щільніше сеча, тим більше в ній рівень ХГЛ, при низькій концентрації фізіологічної рідини його вміст зменшується в кілька разів.
 3. Патологія вагітності – після зачаття ембріон надійно не впровадився в стінку матки відторгається організмом.
 4. Позаматкова вагітність.
 5. Відразу ж після пологів, викидня, аборту ще протягом декількох днів тест показує хибнопозитивний результат.
 6. Наявність трофобластичних пухлин – це рідкісний вид новоутворень, які розвиваються при переродженні клітин трофобласта – оболонки зародка.
 7. При міхуровому заносі – патологічному розвитку плідного яйця, при якому ворсини хоріона переростають в утворення, що нагадують капсули з рідиною.
 8. Коли жінка планує вагітність і готуючись до неї, лікується гормональними засобами для дозрівання яйцеклітини і прискорення овуляції. При затримці їй здається, що вагітність настала, на тесті слабка смужка. ХГЛ виробляється в підвищеному кількості ще 10 днів після закінчення лікувального курсу.
 9. Жінка порушила технологію проведення тесту – занадто глибоко занурила його в ємність або подивилася результат через 30-40 хвилин.
 10. При онкологічних процесах в організмі на самій ранній стадії ХГЛ виробляється в підвищених кількостях не тільки у жінок, але і у чоловіків. Якщо молода жінка, щоб пожартувати, проводить тестування чоловіка, то при позитивному результаті слід не сміятися, а нанести візит до онколога.

Якщо тест зберігали неправильно, у нього минув термін придатності, упаковка порушена – в цих випадках теж є ймовірність побачити на ньому слабо забарвлену смужку.

Псевдонегативний результат

У деяких випадках вагітність є, а другий смужки немає.

Чому таке буває?

 1. На самому початку вагітності із-за сечогінних засобів і посилення питного режиму.
 2. Якщо в анамнезі у жінки є захворювання нирок і серцево-судинної системи. Вони порушують синтез ХГЛ, не дають йому вступати в потрібній кількості кров і сечу. Ті жінки, які знають про свій стан і про особливості перебігу вагітності, відчуваючи інші ознаки – нудоту, затримку менструації, зміни смаку, нагрубения молочних залоз – розуміють, що для збереження вагітності необхідно звернутися до гінеколога. Першу вагітність при подібній клінічній картині зберегти досить важко.
 3. Знову ж порушення технології. Зібрана денна сеча з невеликим кількість ХГЛ, тест смужку повантажили в ємність недостатньо глибоко.

Щоб бути впевненим у показнику, потрібно спочатку прочитати інструкцію, а потім бігти перевірятися. Інакше достовірність результату опиниться під питанням.

Найкращі тести

Тести-смужки – це найбільш дешеві і доступні для жінок «пристрою». Щоб ними скористатися, сечу з ранку збирають в чисту ємність, а потім опускають туди смужку.

Результат готовий вже через 3-5 хвилин. Мінус – низька чутливість і обов’язкова вимога дотримуватися технологію. Порушення призводить до хибно-позитивного або хибно-негативного результату.

Більш достовірні результати – по відкликанню пацієнток і лікарів – показують планшетні пристрої. У наборі шкала в водозащитном коробі, ємність для збору сечі та піпетка. Краплю сечі наносять на шкалу, і через 5 хвилин можна прочитати результат. Вартість дорожча.

Найзручніший – експрес-метод. Щоб його провести, набувають пристрої струминного типу. Нічого збирати не потрібно, тестування можна провести в будь-якому місці, результат оцінюється відразу ж.

Який тест кращий, визначити можна тільки досвідченим шляхом. Але якщо в результаті немає впевненості – друга смужка бліда, у віконці висвічується «немає», а всі ознаки зародження нового життя відчуваються – необхідно провести тест повторно. Краще придбати продукцію іншого типу і марки – так зменшиться ймовірність помилки.

Чим точніше дотримується порядок проведення тестування, описаний в інструкції, тим достовірніше буде результат!

Залишити коментар