Ущільнення під пахвою у жінки

Причиною хворобливого ущільнення під пахвою у жінок може стати як механічне пошкодження шкірного покриву з-за порізали бритвою, так внутрішня патологія. Як правило, з’явилося ущільнення при пальпації віддається болем, може бути білуватого або зеленуватого відтінку. Найчастіше ущільнення помітно, нагадує суцвіття, що виступає над поверхнею. Освіта також може бути різного розміру.

Що це таке? Варто побоюватися? До якого лікаря йти, якщо жінка у себе під пахвою виявила ущільнення?

Хворобливе ущільнення під пахвою у жінок – що це?

У більшості випадків діагностується як гідраденіт – запальне розлад, викликаний збудником золотистий стафілокок. Улюблене місце бактерії – апокринні потові залози. Вони розташовані лише в певних зонах: в паховій, лобкової, нижньої частини живота, ну і, зрозуміло, в пахвовій області.

Рясне потовиділення, недотримання правил особистої гігієни, а тісний одяг та білизну, синтетичні тканини, невідповідні за складом засоби по догляду за тілом – ось Вам список основних негативних чинників. У жінок, до речі, гідраденіт діагностується частіше, ніж у чоловіків, у групі ризику індивіди віком від 16 до 55 років.

При натисканні ущільнення під пахвою у жінки болить, тому що в процесі життєдіяльності бактерія провокує запалення. А де запалення, там і утворення продуктів гниття. Без належної уваги проблема нікуди не дінеться, і може спровокувати куди більші проблеми, ніж хворобливе відчуття дискомфорту. Гнійне запалення буде прогресувати, викликаючи абсцес тканин, зараження крові, ураження лімфатичних вузлів.

Будь-яка форма запального процесу в організмі зустрічає блискавичний протест з боку імунної системи. Сильний імунітет буде намагатися самостійно усунути проблему, і перше його «зброя» – підвищення температури тіла. На запальній ділянці спостерігається гіперемія шкіри. Жінка може відчувати слабкість, її б’є озноб, в деяких випадках реакція організму може спровокувати втрату свідомості.

Іноді шишка тільки одна, іноді їх декілька. Захворювання частіше розвиватися однобічно, але і другу пахву бажано обстежити. Особливість будови і функціональності жіночого організму визначає індивідуальність схильностей жінки до різного роду розладів. Так ось, у багатьох випадках наявність ущільнень під пахвами є не що інше, як небезпечний ознака серйозного нездужання. Своєчасне звернення до фахівця дозволить швидше виявити приховану проблему.

Крім гидраденита, причиною появи ущільнень можуть стати:

  • фурункульоз – запалення сальних залоз;
  • ліпома – скупчення жирової клітковини в сальних залозах, протікає безболісно;
  • запалення лімфовузлів як наслідок перенесеного у важкій формі інфекційного розлади або ураження молочних залоз;
  • хвороби крові;
  • шийний лімфаденіт;
  • онкологічні патології;
  • серйозні захворювання, як СНІД, свинка, кір, туберкульоз, сифіліс та інші.

До якого лікаря йти жінці з ущільненням під пахвою?

Найчастіше з будь-якими невідомими розладами пацієнт спочатку звертається до терапевта. Той вже в ході обстеження, збору анамнезу і ряду лабораторних досліджень направляє до конкретного фахівця. Однак Ви можете перескочити цей етап і звернутися безпосередньо або до дерматолога, або до хірурга.

У разі якщо ущільнення під пахвою у жінок не має характерних ознак бактеріального запалення, але при натисканні болить, можливо, варто здатися мамолога. Тим більше, якщо спостерігаються інша симптоматика раку молочної залози: штучні груди і соски, хвороблива тяжкість, виділення з сосків, ущільнення при пальпації, деформація сосків.

Після встановлення причини, що нерідко пов’язано з проведенням комплексної діагностики, фахівці підбирають тактику лікування. У випадку з бактеріальним запаленням (гидраденитом, фурункульоз) призначається антибактеріальна терапія, імуномодулюючі препарати, протизапальні та антисептичні засоби. Серйозні патології можуть вимагати радикальних заходів: променевої або хіміотерапії, оперативного втручання.

Залишити коментар