У яких випадках варто вдатися до контурної хірургічної пластики губ?

Губи – одна з «зброї» жінки, завдяки якому вона вбиває представників протилежної статі, звертає на себе увагу з боку оточуючих. Навіть уста з красивою формою з плином часу можуть втратити свою привабливість, змушуючи свою володарку шукати способи додання їм колишньої пишноти. Часто звичайних косметичних засобів недостатньо, тому на допомогу приходить пластику губ.

У деяких випадках вона робиться у зв’язку з дефектами, придбаними в силу травматизму, або вродженими. Способи корекції дозволяють надати уст новий вид або повернути втрачену ними красу. Існує кілька видів пластики, вибір яких залежить від вихідного стану та цілей, що ставляться перед процедурою.

В яких випадках робиться пластику?

До цієї процедури можна вдатися при різних обставинах, але найбільш часто це робиться в таких випадках:

 • Бажання збільшити обсяг губ. Таку мету може переслідувати жінки будь-якого віку. У деяких випадках мова йде про корекцію асиметричних вуст або форми, яка просто не влаштовує їх володарку;
 • Відновлення пігментації, контурів, обсягу, форми. Як правило, з таким проханням звертаються жінки після 40 років. З віком уста втрачають природний яскраве забарвлення, іноді деформується їх форма, обриси, з’являються зморшки, а носогубна арка стає розмитою. Для відновлення колишньої привабливості в цьому випадку звичайно застосовується комплекс заходів. Після 55 років нерідко потрібна корекція у зв’язку з в’яненням шкіри. У таких ситуаціях різні процедури омолодження, як правило, теж комбінуються;
 • Корекція патологічних вуст. До цієї категорії відносяться випадки травматизму (опіки, порізи, хірургічне втручання, запалення) і вроджені дефекти.

Контурна пластика

Цей метод корекції підходить тим, хто не бажає піддаватися хірургічної операції, але хоче надати своїм устам новий контур, форму, зробити їх більш об’ємними, виразними і чуттєвими, позбавитися від зморшок. Контурна корекція губ передбачає введення ін’єкцій, від яких не залишається сліду, а ефект помітний відразу ж після проведення процедури.

Більшість філерів (наповнювачів для ін’єкцій) мають в основі гіалуронову кислоту, що і обумовлює їх переваги, так і недоліки. У список перших можна внести той факт, що походження наповнювача не є твариною, тому він не викликає алергію, не відторгається з організму. Ще одна перевага ін’єкцій з філерами полягає в тому, що наповнювач з часом розпадається, після чого виводиться природним чином.

Цей же факт є і недоліком контурної пластики. Організм сприймає гіалуронову кислоту як природну субстанцію, яку він з часом руйнує, внаслідок чого ефект від процедури триває не більше 1 року.

Багатьох, хто вдається до контурній пластиці губ з застосуванням філлеров бентежить вартість наповнювачів, яка може різко відрізнятися в залежності від виробника.

Пов’язана ця різниця з тим, що різні виробники використовують основний компонент у різних концентраціях.

Деякі виробники постійно працюють над удосконаленням філлеров, що теж відбивається на їх вартості.

Крім наповнювачів з гіалуронової кислотою в основі можуть також використовуватися колаген, полімерні гелі.

Протипоказання і ускладнення

Процедуру не рекомендується робити в ряді випадків, серед яких наступні стани:

 • Наявність ракових захворювань;
 • Епілепсія, наявність інфекційних захворювань;
 • Вагітність, годування малюка груддю;
 • Локальні запалення (герпес, почервоніння, прищі, фурункули на губах);
 • Інфекційні захворювання, перенесені в недавньому часі, або наявні на момент проведення процедури.

При пластиці губ з використанням гіалуронової кислоти та інших наповнювачів можуть виникнути ускладнення.

Їх поділяють на дві категорії:

 1. Ранні. Вони проявляються в перший же тиждень після здійснення процедури і виражаються алергічними реакціями, гіперемією, гематомами. Нерідко з’являються набряки, які зазвичай мимовільно зникають через кілька днів;
 2. Пізні. З часом можуть утворюватися фіброзні капсули, гранульоми, розвиватися інфекції. У деяких випадках виникає ішемія судин, їх закупорка. На ці ускладнення необхідно відразу ж звернути увагу і терміново звернутися до лікаря. В іншому випадку це може обернутися некрозом, а потім появою рубців.

Що ще потрібно знати?

Якщо ви зважилися на контурну пластику з гіалуронової кислотою або іншими наповнювачами для ін’єкцій, врахуйте такі моменти.

Перед процедурою повинен бути проведений тест, який дозволить з’ясувати, чи немає алергії на філлери. Якщо такої не виявлено, вводиться укол, але перш робиться місцеве знеболення.

У перший день після процедури намагайтеся дати своїм устам спокій – утримайтеся від широких посмішок, надмірної активності цій галузі, інакше введений препарат може зміститися. Користуйтеся тільки рекомендованими косметологом кремами, мазями, а від інших відмовитися.

Протягом перших декількох днів намагайтеся спати на спині, щоб уникнути контакту з вуст подушкою. Уникайте відвідування сауни, лазні, серйозних фізичних навантажень.

Хірургічна пластика

Більш радикальним методом, ніж контурна, є хірургічна пластика губ, що дозволяє не тільки змінити форму вуст, але і позбутися рубців, срастаний в куточках рота, папілом, відвисання, кіст. Із застосуванням даної процедури можна зменшити уста, якщо вони здаються вам занадто повними. З допомогою хірургічної пластики можна трансплантувати власні тканини, якщо на те є свідчення.

В їх списку може бути проблемна шкіра, недолік тканини в певній зоні. В даний час ця галузь хірургії розвинена настільки, що робить можливим усунення практично будь-якого роду дефектів. Отриманий ефект зберігається на все життя (з часом можуть проявлятися лише вікові зміни), а від операції залишається майже непомітний слід.

Пластична хірургія застосовується і до дітей. Показанням до неї є ущелина верхньої губи.

Аномалія у дитини помітна з першого дня його життя. Операція зазвичай призначається на 4-6 місяці з дня його появи на світ. Іноді її проводять у більш ранньому віці – на першому місяці життя, але це небезпечно і не настільки результативно.

Основними цілями операції є:

 • Усунення самої ущелини;
 • Відновлення нормальної довжини верхньої губи;
 • Відновлення форми носа.

Використовується і пластика вуздечки верхньої губи, дефекти якої теж виявляються у дітей. Аномалії можуть бути помітні не відразу при народженні, а коли згодом батьки або логопед помічають, що дитині важко говорити, звертають увагу на вуздечку, яка нерідко і є тому причиною.

Вона може бути розташована занадто низько або занадто високо, порушуючи тим самим мова і заважаючи нормальному формуванню прикусу.

Проводиться хірургічна операція для дітей в кілька етапів:

 • Розсічення вуздечки;
 • Її висічення;
 • Переміщення вуздечки в потрібне місце.

Можуть спостерігатися проблеми з нижньої вуздечкою. У їх список входить повна її відсутність, парність органу, неправильне розташування, недостатня довжина. Всі ці дефекти призводять не тільки до естетичних проблем, але й до порушення мовлення, стоматологічним захворюванням. В цьому випадку проводиться пластика вуздечки нижньої губи, яку зазвичай призначають у 7-9 років. У цьому віці прикус ще не сформований, тому після операції стає можливим правильне його розвиток.

Який би із способів пластики губ ви не вибрали, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем перед процедурою.

Залишити коментар