У кота течуть слюні

Коти – такі ж живі організми, як і ми з Вами. Отже, для підтримки їх життєдіяльності в організмі тварини протікають різні процеси. Якщо Ви поспостерігаєте за котом, то зверніть увагу, що іноді виявляються дивні на перший погляд ознаки.

Наприклад, ні з того, ні з сього тварина починає жалібно нявкати або як ніби плаче (сльози на очах). У деяких котів течуть прозорі, як вода, слюні. Дивно якось.

З курсу біології ми знаємо, що слина – це одна з природних рідин, що виробляються живим організмом, необхідна для підтримання середовища в ротовій порожнині, для прискорення травних процесів. У слині містяться особливі речовини, які здатні нейтралізувати патогенну середу. А ще кішки використовують власну слину в процесі вмивання (вони ж не ходять в душ, як ми). Так чому ж у кота течуть слюні з рота?

У кота течуть слюні: причина

Слиновиділення – це природний процес секреції слинних залоз. Він відбувається постійно і є нормальним для ссавців. Підвищена вироблення слини називається птиализом (або гиперпсаливацией). Іноді розлад буває помилковим, і weeping з рота слина не що інше, як наслідок анатомічної аномалії. Хропуть ж кішки з плескатої мордочкою (перська порода в основному) з-за аномально короткої носової перегородки.

І все ж, раз нетиповий процес рясне слиновиділення має наукове назви, значить повинні бути серйозні причини.

Причини, коли у кота течуть слюні, можуть бути абсолютно різними.

 1. Рясне слиновиділення нерідко з’являється навіть у здорової тварини перед годуванням.
 2. Зміни в раціоні харчування – причина не настільки поширена, але зустрічається.
 3. Якщо Ви пестите свого улюбленця, від насолоди від також може пустити слюнку.
 4. Рясне слиновиділення може стати ознакою того, що тварина нервує. В такому стані кіт починає інтенсивно себе вилизувати, намагаючись заспокоїтися. Сам же процес умивання і провокує прискорену роботу слинних залоз.
 5. Психологічний фактор. Так організм тварини реагує на майбутні медичні процедури: прийом неприємного ліки, ін’єкцію.
 6. Нудота є ще однією причиною інтенсивності слиновиділення. Якщо вашого кота захитало, у нього може потекти з рота слина. Зауважимо, що коти часто відригують шерсть, що потрапила в шлунок після вмивання, це нормально. Але перед цим у котика з’являються блювотні позиви, і рясно виділяється слинка.
 7. Проблеми з ротовою порожниною: запальні процеси, виразки, хвороби зубів, анатомічні аномалії, прикушенный або травмований язичок.
 8. Порушення ковтальної функції.
 9. Розлади центральної нервової системи.
 10. Вірусні та інфекційні захворювання, найстрашніше з яких – сказ. Для сказу також властиві: надмірна агресивність, відмова від води, підвищена світлочутливість, висолоплений язик, піна по крайці рота. Цей стан дуже небезпечно не тільки для самого тварини, але і для оточуючих. Процес лікування тривалий і неприємний.
 11. Інтоксикація. І не тільки із-за неякісних продуктів. Тварина може, наприклад, отримати з тіла ліки зовнішнього застосування. Домашня кішка може отруїтися непредназначенной для неї їжею, побутовою хімією, газами, отруйними соками рослини. Рясне слиновиділення, блювота, діарея, підвищення температури, розширені зіниці, судоми – основні ознаки отруєння.
 12. Знаходження в глотці або травному тракті сторонніх тіл (наприклад, кісточки), що доставляє коту дискомфорт і біль. Тварина намагається відригнути сторонній предмет, з’являється багато слини, яка прямо тече з рота.
 13. Онкологічні поразки органів травлення.
 14. Хронічні патології ШКТ, печінки, селезінки, жовчного міхура.
 15. Алергічні реакції.
 16. Діабет.
 17. Глистова інвазія.
 18. Набряк легкого і проблеми з диханням.
 19. Від віку тварини безпосередньо залежить збільшення ризику розвитку хронічних захворювань. Рекомендовано тварин, які досягли 8-10 років частіше показувати ветеринара. Так ви зможете попередити причини погіршення здоров’я вихованця.

Тепер зрозуміло, чому у кота з рота течуть слюні. Чи можна з цим щось зробити? Як допомогти тварині і чи треба взагалі що-небудь зробити?

Що робити, якщо у котика течуть слюні?

Як стверджують ветеринари, якщо у кота постійно течуть прозорі, як вода слину, на це обов’язково варто звернути увагу. Швидше за все, у Вашого тварини є проблеми зі здоров’ям. Без спеціалізованої діагностики господарю навряд чи вдасться самостійно виявити природу нездужання. Тому важливо своєчасно показати свого улюбленця фахівця.

Наполегливі кошатники приділяють підвищену увагу здоров’ю своїх котиків. Вони регулярно бувають у ветеринара, навіть якщо нічого не турбує. Професійні консультації та своєчасність профілактики різних захворювань дозволяють правильно стежити за станом здоров’я вихованця. Важливими залишаються годівля, умови утримання, турбота і любов, проявлені до тварини з боку домочадців.

Отже, якщо у кота течуть слюні, що робити? В першу чергу, подивіться, наскільки рясно виділяється слина. Якщо рідини виділяється багато, прозора слина безперервно тече, як вода, підборіддя, пащу, шия тварини мокрі, якщо котик млявий, видно, що йому погано – негайно несіть свого вихованця до ветеринара. Завдання фахівця – точно встановити причину розладу і призначити правильне лікування.

Терапія, перш за все, буде спрямована на усунення провокуючого фактора. Може знадобитися комплексне обстеження тварини з використанням методик апаратної та лабораторної діагностики. Проводяться такі процедури:

 • рентгенографія ротової порожнини, грудної клітки і черевної порожнини;
 • біопсія новоутворення;
 • біохімічний, клінічний аналіз крові, а також на імунодефіцит і лейкоз;
 • зішкріб з поверхні язика (аналіз на кальцивироз);
 • УЗД внутрішніх органів.

У комплексі лікувальних процедур може бути: дієта, використання противірусних, дезінфікуючих, ранозагоювальні препаратів, антибіотиків, спазмалитиков, заспокійливого. Якщо причиною того, що у кота з рота течуть слюні, стало чужорідне тіло, його потрібно обов’язково отримати.

Домашнім котам, якщо вони бувають на вулиці, потрібно обов’язково пройти повний курс щеплень. Не забувайте про противогельминтной терапії, яку рекомендовано проводити щонайменше раз на три-чотири місяці незалежно від того, чи контактує Ваш вихованець з вуличними «бродягами». Ви можете і не знати, але яйця паразитують організмів можуть проникати до вас в будинок разом з Вами: на вашому взутті, одязі, сумці, валізі, колесах дитячого велосипеда, вуличних іграшках дітей і т. д.

Надалі забезпечте своєму улюбленцю належний догляд:

 • ретельніше підбирайте корму;
 • якщо годуєте кота рибою та м’ясом, слідкуйте, щоб не було кісточок;
 • не годуйте тварина продуктами, не призначеними для харчування котів (шоколадом, наприклад);
 • візьміть за правило щоденне вичісування, це до того ж допоможе поліпшити стан вовни;
 • побутова хімія, лікарські препарати, кімнатні рослини повинні бути недоступні тварині (як з дітьми, право слово);
 • профілактика сказу, захворювань порожнини рота, внутрішніх органів;
 • після лікувальних процедур на тілі кота, обов’язково надягайте йому на шию захисний комір, щоб не злизував та не вмивався.

Коти – найкращі на світі тварина, що була одомашнена людиною. З цим погодяться всі кошатники. Як шкода, що чотириногий друг живе так мало за людськими мірками. Тим не менше, якщо ви забезпечите правильний догляд своєму вихованцеві, він буде жити довгим і щасливим життям. Всі власники кішок точно знають, що це примхлива тварина може платити ласкою і відданістю за надану йому любов і турботу.

Залишити коментар