У кота смердить з рота

Неприємний запах з рота у кішки медики називають коротким словом «галітоз» – ветеринарний термін, що говорить про порушення в організмі тварини, який призводить до появи різкого гнильного або аміачного запаху. Що є передумовою до галитозу, і як від нього позбавитися?

Чому у кота смердить з рота?

Якщо людина не буде щоденно проводити процедури по гігієні порожнини рота, вже на наступну добу, зібралися і почали розкладатися, бактерії будуть видавати неприємний аромат. Тварини, на відміну від людей, зубну пасту не використовують (виняток – примусова чищення зубів господарем, яку практикую дуже рідко), а очищають зуби за допомогою жування трави. Однак це не дає ідеальної чистоти і свіжості, тому певна частка неприємного запаху завжди має місце бути. Але якщо у кота смердить з рота тухлятиною або чимось різким, що нагадує аміак, саме час занепокоїтися.

  • У молодих кішок, які не досягли трирічного віку, а також у тварин з плескатої мордою (брахицефалическая група) найчастішою причиною галитоза є проблеми з зубами: гниття, руйнування. У свою чергу це йде з певних порушень у внутрішніх системах – від дефіциту кальцію до проблем із засвоєнням корисних речовин.
  • У кошенят подібний симптом може з’явитися з-за неправильного прикусу і в момент прорізування зубів.
  • Захворювання ротової порожнини можуть не мати серйозних передумов, а виникнути самостійно: стоматит, фарингіт, папіломи або навіть прості пошкодження слизової можуть спровокувати неприємний запах.
  • Проблеми травної системи – друга за частотою та складності причина. Від простого розлади кишечника до серйозних патологій нирок і печінки.
  • Не можна виключити ймовірність захворювань дихальної системи, особливо легень.

Чітку причину неприємного запаху можна визначити по його «забарвлення», але для встановлення точного діагнозу все ж рекомендовано відвідати ветеринара. В іншому випадку помилка у подальшому самостійному лікуванні може призвести до ще більш сумних наслідків.

Що робити з галітозом?

В першу чергу, звичайно ж, потрібно зрозуміти, чому у кота смердить з рота, а що робити з цим – скаже лікар. Якщо ж Ви хочете спробувати впоратися власними силами, скористайтеся наступними рекомендаціями професіоналів:

  • Проблеми стоматологічного характеру (якщо ситуація не запущена) можна розібратися, зайнявшись примусової чищенням ротової порожнини вихованця. Зубний наліт і камінь видаляють спеціальні гелі та пасти, які є в аптеках для тварин. Виразки і травми обробляють антисептиком, наприклад, Хлоргексидином.
  • З карієсом і більш складними проблемами доведеться відвідати стоматолога.
  • Порушення в роботі травного тракту, про яких свідчить гнильний запах, лікуються перекладом вихованця на натуральні корми або інший корекцією раціону. Гельмінтів доведеться виводити спеціальними препаратами, але перед цим треба переконатися у присутності паразитів.
  • Патології нирок і сечовидільної системи, що супроводжуються запахом аміаку, краще довірити лікаря. Те ж стосується діабету, при якому у кота з рота пахне ацетоном.

На закінчення слід підкреслити, що в позбавленні від галитоза важливу роль відіграє визначення правильного діагнозу. Нанесіть візит ветеринара, з’ясуйте точну причину неприємного запаху і займіться її усуненням. А для профілактики частини передумов стоматологічного характеру приділіть увагу гігієні порожнини рота Вашого вихованця.

Залишити коментар