У чому небезпека спілкування з чоловіком-нарцисом?

Сила чарівності і шарму, яку має чоловік-нарцис, убивча для жінок. Вони притягують до себе, як магніти. Але контакти з ними «токсичні» і можуть отруїти життя наївної дівчини. Але правда, що розчарування після спілкування з ними неминуче?

Епідемія нарцисизму?

Останнім часом все більше чоловіків заражаються «вірусом нарцисизму». Яскравих представників легко ідентифікувати. Вони чарівні і бесцеремонны, амбітні і егоцентричні. Такі чоловіки добре пристосовані до навколишнього світу, вони роблять успішну кар’єру, з легкістю заводять нові знайомства, з ранку до ночі полонять жіночі серця. Середньостатистичні особини чоловічої статі не просто з заздрістю спостерігають за ними, але і намагаються наслідувати.

Чому так популярний нарцисизм? Він культивується засобами масової інформації, заохочується на просторах Інтернету. По телевізору крутять різноманітні шоу, де учасники купаються у своїй славі. А соціальні мережі як ніби створені спеціально для нарцисів – вони дають безмежні можливості для піару. Багато молоді люди активно ведуть блоги і яскраво розповідають про свої досягнення.

Класифікація чоловіків-нарцисів

Нарциси підстерігають дівчат всюди: на роботі, в кафе і парках, у громадському транспорті. Звичайно, можна було б уникнути спілкування з ними, щоб вони не розбили крихке дівоче серце. Але сила їх привабливості настільки велика, що встояти від спокуси дуже важко.

Людей такого складу можна умовно поділити на види:

  • особи, які бажають блищати;
  • усунені звабники;
  • дволикі особини;
  • споживачі жіночої любові.

Особи, які бажають блищати

Загальні ознаки такі: его вимагає загального визнання, вони обожнюють блищати і жадають слави щохвилини. Їх впевненість у власній грандіозності межує з манією величі. Але при ближчому спілкуванні з таким чоловіком, як правило, виявляється, що за яскравою маскою ховається порожнеча, тривога, повна відсутність самодостатності, невпевненість у своїх силах.

Внутрішній світ такого нарциса наповнений переживаннями. Це пояснює його поведінку – захисна реакція. Він не хоче, щоб люди знали, наскільки він вразливий. Іноді він намагається обдурити не тільки оточуючих, але й самого себе, дійсно вживаючись у роль нарциса.

Їх психологія – не злитися з сірою масою, якими шляхами відрізнятися від інших. Вони підносять своє життя в ідеальному світі і ніколи не зізнаються, що у них є проблеми. Вони швидше віддадуть перевагу, щоб їх вважали божевільними, ніж невдахами.

Усунені звабники

Нарциссическое поведінка має парадоксальну особливість. Люди такого складу не цікавляться оточуючими і зневажливо до них відносяться, але при цьому не можуть обійтися без них. Аудиторія необхідна їм для того, що вона захоплювалася ними, аплодувала і поддакивала – це живить його і наповнює його енергією.

Такі чоловіки говорять компліменти, здійснюють божевільні вчинки, виявляють великодушність. Вони готові на все, щоб завоювати прихильність людей. Включаючи на повну потужність свої звабливі здібності, вони маніпулюють «бранцями», примушуючи їх робити все, що їм потрібно.

Усунені звабники бурхливо жестикулюють, різко «стрибають» з однієї теми розмови на іншу і всіляко демонструють оточуючим, що тільки їх особу варта уваги.

Дволикі особини

Чоловіки-нарциси цього типу мають свої ознаки. Вони вибирають таке оточення, яке обожнює їх і вважає винятковими. Тих, хто ставиться до них зневажливо, вони нещадно видаляють з свого поля зору. Якщо якийсь сміливець дозволяє собі хоча б найменшу критику в їх сторону, вони вмить скидає його з п’єдесталу, проявляючи відкриту агресію.

У відповідь на заперечення дволикі особи вибудовують захисну стіну. «Недоброзичливець» перестає для них існувати. Їх позиція однозначна – якщо я тобі не потрібен, значить, ти невдаха і недалека людина.

Споживачі жіночої любові

Вони помилково переконані, що не потребують жінок, але при цьому «в’януть» без їх любові. Їм життєво необхідно жіночу увагу. З його допомогою вони заповнюють внутрішню порожнечу. Споживачі не здатні любити нікого, навіть самого себе. В своїх силах вони зовсім не впевнені.

У них викликає страх будь-яка емоційна залежність, яку породжує спілкування з іншими жінками, тому вони уникають серйозних стосунків. Вони завжди контролюють свої почуття і тримають дистанцію. Як не дивно, саме це і приваблює до них жінок. Вони постійно то віддаляють, то наближають їх, граючи в «кішки-мишки». А щоб переконатися в своїй владі, без пояснень рвуть відносини, змушуючи дівчат гадати, чим вони завинили.

Техніка безпеки

Якщо ви дуже хочете продовжити спілкування з таким типом чоловіків, вам доведеться подбати про власну безпеку. Але важливо віддавати собі звіт в тому, наскільки велика небезпека підкорятися його владі, забути про свої інтереси і бажання.

Такий тип чоловіків вибирає «жертву» з вираженим почуттям провини, тому що їй легше маніпулювати. Він підживлюється її невпевненістю і переживаннями, підвищуючи свою самооцінку за чужий рахунок.

Спілкуючись з нарцисом, встановіть для себе певні межі. Зрозумійте, що не можна терпіти все. Якщо чоловік ламає вас, то варто йти від нього. Нарцисам подобається їхній спосіб життя, і змінити їх навряд чи вийде. Тому отримуйте задоволення від яскравих моментів, не плануючи створити з ними сім’ю. Не дозволяйте руйнувати себе, адже ви гідні щирої любові.

40-річний нарцис – це діагноз?

Психологи впевнені, що нарцисизм – це захисна маска, за допомогою якої чоловіки ховають свою неспроможність, невпевненість і нікчемність. Як правило, це проблема родом з дитинства. Їм дуже хочеться заглушити ці почуття, тому вони готові на будь-які крайності.

Практика показує, що до 35-40 років чоловіки не визнають свою проблему. Але до 40 років вони розуміють, що їхнє життя складається зовсім не так, як би їм хотілося. Конфлікти на роботі, невміння вибудовувати міжособистісні стосунки, сімейні негаразди – все це настільки вимотали їх, що вони готові переглянути свої принципи і стиль життя.

Вивчаючи психологію чоловіка-нарциса в 40 років, фахівці прийшли до думки, що це найкращий вік, коли можна впливати на нього. Якщо раніше за всіх критиків він відразу ж заносив у свій «чорний список», то зараз вже прийшов до розуміння, що причиною своїх негараздів є він сам. Тому більш прихильно сприймає чужу думку, особливо, якщо його висловлюють люди, які йому не байдужі.

Важливо пам’ятати про те, що в кожному з нас живе нарцис. Але ось ступінь його вираженості різна. Якщо втратити контроль над своєю поведінкою, то наслідки можуть бути дуже руйнівними.

Залишити коментар