Тяжкість в шлунку при вагітності

З тим, що вагітність, особливо довгоочікувана, є найважливішим і найпрекраснішим етапом у житті жінки, сперечатися складно. Але як же вона нелегко нам дається! Ось взяти хоча б проблеми з травленням. Навіть цілком здорові дами в цікавому положенні часто відчувають дискомфорт у шлунку, здуття, важкість, печію та інші проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Слід одразу зазначити той факт, що подібні симптоми не є ознаками недуги (мова не йде про жінок з хронічними захворюваннями травного ТРАКТУ). Тяжкість і інші проблеми з травленням обумовлені самою вагітністю.

Не в тонусі

Справа в тому, що з моменту зачаття в жіночому організмі різко змінюється гормональний фон, починають проявляти активність прогестерон і компанія. Вони, виконуючи свої безпосередні функції, також стосуються і органи травлення, сповільнюючи моторику й перистальтику шлунка. А разом з цим підвищується рівень іншого гормону, глікогену, сприяє зниженню тонусу шлунка. Але все це відбувається не просто так, і зовсім не з метою зашкодити жінці. Така уповільнена робота органів травлення сприяє більш ретельному розщепленню їжі, і вилучення з неї максимальної кількості корисних речовин, для мами, отже, і для малюка.

Тяжкість в шлунку може з’явитися і в другому триместрі. По мірі росту дитини в утробі, збільшується тиск матки на внутрішні органи, в тому числі і на шлунок, який практично змінює своє місце розташування. Ще однією причиною тяжкості в шлунку у вагітних навіть на ранньому терміні є зниження рівня соляної кислоти в шлунковому соку, а саме вона необхідна для нормального травлення. Сукупність усіх цих факторів і призводить до виникнення тяжкості, здуття, біль у шлунку, особливо після їжі. Часто жінки самі сприяють збільшенню свого стану, простіше кажучи, грішать обжерливістю. «А коли ще, як не зараз, порадуєш себе», — думають багато хто з нас. «Ось доїм цю сковорідку картоплі, закушу шоколадкою, запью солодкою газованою водою, а завтра стану на шлях істинний і почну правильно харчуватися!». Картина, погодьтеся, знайома, хоча страждають від дискомфорту в животі і стежать за харчуванням «малоежки».

Це тимчасово

Не існує будь-якого медикаментозного способу повністю позбавити жінок від дискомфорту у шлунку, з цілком зрозумілих причин. Прийом будь-яких лікарських препаратів в цей період небажаний. У деяких випадках, коли жінка надто сильно страждає від подібних проблем, лікарі все ж призначають препарати типу Панкреатину, Фестала, Иберогаста і інших в цілях поліпшення процесів травлення.

Допомогти собі можна спробувати самій, слідуючи деяким простим правилам. По-перше, постаратися виключити з раціону всі продукти з прислівником занадто: смажене, гостре, солоне, жирне. Їсти більше м’якою і рідкої їжі, пити багато води, і кисломолочних продуктів.

При вагітності не можна голодувати, це негативно відбивається на дитині. Їсти потрібно невеликими порціями і часто, останній прийом їжі за пару годин до сну. Краще не наїдатися і лежати на дивані, а поїсти і відправитися на прогулянку, навіть якщо це вимагає титанічних зусиль над собою.

Важкість у шлунку, а також головний біль і запаморочення при вагітності – може мати причиною фізіологічно обґрунтований процес, який перестане докучати жінці, як тільки вона народить. Тому необхідно набратися терпіння, навчитися прислухатися до свого організму, по можливості пристосуватися до ситуації, а всі прикрі моменти можна вмістити в одну філософську фразу: «Все проходить, і це пройде».

Залишити коментар