«Тридерм»: принцип дії, застосування та протипоказання

Застосування препаратів, які не потрібно приймати всередину, можуть здатися деяким вагітним жінкам цілком безпечними. Тим не менш ряд медикаментів зовнішнього використання, що містять речовини, здатні всмоктуватися в кров через шкіру, проникати в організм. Вони можуть нашкодити малюкові.

На відміну від таких медикаментів «Тридерм» при вагітності використовувати можна, але виключно за умови призначення лікаря. Як і інші лікарські засоби, мазь може при певних умовах нашкодити плоду.

Склад і вплив

Лікування мазь чинить завдяки своєму складу.

У нього входять такі діючі речовини:

 • Бетаметазон. Ця речовина є синтетичним і являє собою глюкокордикостероид. Воно виявляє протинабрякову, антиалергічну, протизапальну дію. Крім того, воно сприяє зняттю свербіння. Дія бетаметазону швидке, а ефект від нього тривалий;
 • Гентаміцин. Дана речовина являє собою антибіотик, що входить до складу «Тридерма». Гентаміцин є антибіотиком широкого спектра дії. Інфекції, що мають бактеріальне походження, що провокують дерматологічні захворювання, вельми чутливі до цієї речовини;
 • Клотримазол. Речовина чинить протигрибкову дію. Принцип останнього полягає у перешкоджанні освіти ергостерину, який являє собою складову мембрани грибних клітин. Згубний вплив клотримазол чинить на провокаторів мікроспорії, трихофітії, епідермофітії.

До складу препарату «Тридерм» входять і допоміжні компоненти:

 • Вазелін;
 • Кислота фосфорна;
 • Парафін м’який білий;
 • Рідкий парафін;
 • Пропіленгліколь.

Показання та протипоказання до застосування

Використовується «Тридерм» в двох формах:

 • Мазь;
 • Крем.

Перший використовується при наявності дерматологічних інфекцій при відсутності мокнення. Крем надає підсушуючу дію, тому його можна використовувати, якщо рани мокрі.

Показання до застосування:

 • Дерматити (простий, атопічний, алергічний);
 • Нейродерміти (обмежений, дифузний);
 • Дерматомікоз (різнобарвний лишай, кандидоз, дерматофітія). Доцільно користуватися медикаментом при локалізації інфекцій в складках шкіри, зокрема, у паху;
 • Екзема.

Протипоказаннями до використання медикаменту є:

 • Вітряна віспа;
 • Герпес простий;
 • Шкірний туберкульоз;
 • Алергія на складові мазі;
 • Сифіліс, що проявляється на шкірі.

Врахуйте також, що наносити ліки не можна на відкриті рани. В анотації до мазі зазначено, що не використовується вона для дітей до 2-х років. Особливу акуратність слід проявляти за умови тривалого лікування медикаментом.

Що стосується застосування «Тридерма» при вагітності, строгих протипоказань до нього немає. Проте це не означає, що його можна використовувати, не порадившись з лікарем, оскільки в інструкції до застосування зазначено, що необхідно проявляти обережність, використовуючи медикамент при виношуванні малюка.

Під час годування жінкою дитини грудьми, використовувати засіб не можна. Якщо є необхідність, на час потрібно припинити годування малюка грудьми. Пов’язано це з тим, що на сьогоднішній день не вивчено вплив його компонентів на грудне молоко.

Застосування

В цілому мазь використовується два рази/день перед відходом до сну і вранці. Проходячи курс лікування, пропускати нанесення мазі в належний час не можна, щоб не звести результат боротьби із захворюванням на немає.

Наноситься засіб на уражені ділянки шкіри і дерми навколо них тонким шаром. Зазвичай тривалість лікування становить не більше місяця.

У випадках, коли лікування виявляється неефективним, застосування препарату призупиняється, проводиться додаткове обстеження з метою розробки нової тактики позбавлення від недуги.

Що стосується використання мазі при вагітності, тактику лікування визначає лікар в індивідуальному порядку. Він же визначає доцільність використання цього засобу взагалі, оскільки мазі «Тридерм» призначається при вагітності тільки в крайніх випадках.

Побічні явища

Серед компонентів кошти є кортикостероїдні гормони. За рахунок них багато в чому зумовлені побічні явища від нього. Під впливом цих гормонів може знизитися місцевий імунітет, особливо при тривалому його застосуванні.

На тлі ослаблення захисних сил організму до існуючої інфекції може приєднатися вторинна інфекція.

Її підступність полягає в тому, що вона стійка до багатьох засобів, який протигрибковий та антибактеріальний вплив.

У зв’язку з цим користуватися «Тридермом» при вагітності в особливих випадках можна, але чи варто це робити, вирішить лікар, адже імунітет майбутньої мами і без того ослаблений.

Тривале використання засобу може призвести до того, що шкіра почне тоншати. Саме із-за цього при відсутності результату протягом довгого часу рекомендується підібрати інший медикамент.

Крім того, може проявлятися свербіж, сухість, підвищений ріст волосся на тій ділянці шкіри, на який регулярно мазь наноситься.

Ставитися обережно до застосування препарату потрібно ще й тому, що від нього можуть з’являтися плями. Вони можуть бути білого кольору, якщо виявляються внаслідок атрофії, або бурі, червонуваті. Останні утворюються в зв’язку з пошкодженням волокон колагену. З-за цього можуть з’являтися і розтяжки.

Акуратно варто лікувати маззю, в тому числі, дітей. При наявності пов’язки на ураженому місці можуть постраждати наднирники, а їх функція – порушитися.

Такі компоненти, як гентаміцин і клотримазол, можуть стати провокаторами алергії. Спостерігається така реакція організму рідко, оскільки мазь містить і таку речовину, як бетаметазол, нейтралізує алергію. Негативні наслідки впливу ліки можуть проявитися і при його передозуванні. Спровокувати її може не тільки нанесення засоби більш товстим шаром, ніж це необхідно, але і обробку їм великих ділянок дерми.

У цьому випадку побічні явища стають ще більш яскраво вираженими.

Якщо своєчасно виявити їх, поміняти стратегію лікування, всі ці негативні прояви будуть нейтралізовані.

Враховуючи всі протипоказання і побічні явища, стає зрозуміло, що «Тридерм» не так безпечний при вагітності, як може здатися. У зв’язку з цим у разі його призначення, необхідно строго виконувати всі рекомендації лікаря щодо його використання.

Залишити коментар