Три біоритми, які керують вами протягом дня

Біоритми притаманні всім живим істотам. Як правило, вони являють собою циклічні явища, які досягають як нижчою, так і вищої точки. Досягши критичної позначки, цикл повторюється. У біоритми людини існують незалежно від його расової належності, національних або соціальних ознак.

Починаючи з моменту народження, починають свою роботу відразу три види ритмів:

  1. Фізичний;
  2. Емоційний;
  3. Інтелектуальний.

Пропонуємо дізнатися про кожного з них детальніше.

Ритм вашого фізичного тіла

Тривалість цього циклу людини у середньому становить 23 дні. Знання про нього стане в нагоді людям, чия діяльність пов’язана з фізичною працею або спортсменам. Коли фізичний рівень досягає піку, людина відчуває приплив сил і сповнений енергії.

Спортсменам простіше досягати відмінних результатів. Будь-яка важка робота здійснюється краще і швидше. У фізичному циклі людина витривалий і продуктивний.

Але ця ситуація характерна у тих випадках, коли ці біоритми досягають найвищих значень.

При досягненні біологічних рівнів низьких значень людина відчуває втому. Відсутність енергії, слабкість і спустошеність не дозволяють йому бути продуктивним. При виконанні фізичної роботи доводиться частіше робити перерви для відпочинку. У період спаду важливо уникати надмірних навантажень. Критичні дні являють собою періоди спаду фізичного циклу, коли зі здоров’ям можуть виникнути проблеми.

Фізичний рівень часто пов’язують із здібностями функціонування організму. Фахівці рекомендують відстежувати фізичний цикл. З його діяльністю пов’язана і здатність людей бути «жайворонками». Всього існує три хронотипа: жайворонки, голуби та сови.

Жайворонок любить ранній підйом. Його найбільша продуктивність припадає саме на ранок. Він повний сил, продуктивний і рішучий. Працездатність зберігається до обіду, після чого повільно йде на спад. Жайворонки лягають приблизно в 22:00.

Голуби встають трохи пізніше жайворонків. Вони здатні бути продуктивними протягом всього дня. Спати лягають на відміну від жайворонків на кілька годин пізніше.

Сови представляють собою людей з підвищеною активністю в нічний час доби. Вранці їх не розбудити. Вдень вони досить мляві і втомлені. Але з настанням вечора вони стають дуже активними та продуктивними. Лягають сови пізно вночі або вранці. Таким чином, сова і жайворонок мають протилежні біоритми. Більшість людей уявляють собою змішаний тип. Сучасні темпи життя не дозволяють людині дотримуватися лише одного хронотипа.

Ритм емоцій

Емоційний цикл людини триває 28 днів і характеризує його періоди оптимізму і
песимізму.

Всі емоції регулюються даними біологічними ритмами. При досягненні високих значень людина в хорошому настрої.

Йому багато вдалося. Він цілеспрямований, позитивний і сильний духом. В таких моментах йому не потрібна додаткова мотивація для реалізації цілей. Багато життєві завдання вирішуються ефективніше і веселіше, завдяки високим показникам емоційного циклу.

При низькому рівні цього значення людина почуває себе погано. Не виключені періоди депресії, хвилювання, стресу. В таких моментах можуть допомогти різні методики і практики для розслаблення і медитацій. Для таких періодів також характерна відсутність мотивації і песимізм. Багато цілі і завдання даються набагато складніше. Без хорошого емоційного і фізичного відпочинку не обійтися.

Ритм інтелекту

Інтелектуальний цикл зачіпає ту область нашої діяльності, коли нам доводиться приймати рішення і виконувати іншу розумову роботу. Цей цикл відповідає за інтуїцію, здатність до навчання, розум. Його роботу особливо сильно відчувають на собі всі, чия робота пов’язана з розумовою діяльністю. Це письменники, політики, аналітики, журналісти, референти та інші. Роботу інтелектуального циклу легко зрозуміти в момент підйому.

Письменник зможе отримати натхнення і написати книгу. Відмінне засвоєння навчального матеріалу або інформації також говорить про піднесення інтелектуального біоритму. Саме в ці періоди корисно відвідувати різноманітні тренінги, семінари, де потрібна хороша концентрація уваги. Критичні дні інтелектуального циклу загальмовують людини.

Йому складніше фокусуватися і приймати важливі рішення. Він швидше втомлюється від розумової діяльності і не відчуває радості від отримання нових знань. Також слабшає швидкість реакції, що може бути не тільки шкідливим, але і небезпечним явищем для людини.

Чи можна вирахувати свої ритми?

Існують різні способи, що дозволяють провести розрахунок біоритмів людини. В інтернеті безліч сервісів, що дозволяють у режимі онлайн отримати дані про поточний показника своїх циклів.

Можна побачити біоритми будь-якої людини за датою його народження. Крім поточних показників, сервіси можуть автоматично сформувати таблицю з періодами підвищення та спаду всіх циклів на місяць вперед. Це дуже зручно.

Також можна розрахувати максимальну сумісність по всіх трьох біоритмів.

Крім інтернет-сервісів існують певні формули і обчислення. Завдяки існуванню цих циклів медичним працівникам вдається встановити найбільш підходящий час для прийому пацієнтами ліків. Вони змогли створити таблицю добової активності різних органів людини. Завдяки цьому можна більш точно розрахувати час процедур. Сервіси за розрахунком біологічних циклів доступні в будь-який час доби. При наявній таблиці можна розподіляти цілі та задачі.

Про сумісність пари з біологічним ритмам

Теорія про сумісність з біоритмами подарує шанс побудувати гармонійні стосунки.

Існують кілька видів сумісності за циклами:

  1. Фізична сумісність;
  2. Емоційна сумісність;
  3. Інтелектуальна сумісність.

Фізична схожість говорить про те, наскільки приємно людям перебувати один з одним. Якщо це
любовна пара, то тут характеризуються інтимні стосунки. Максимальне значення фізичної залежності говорить про щасливе проведення часу, чим би партнери не займалися. Середні значення біологічних циклів говорять про наявність ведучого і веденого партнера у стосунках. При низьких показниках біоритмів потрібно багато часу для розподілу завдань і функцій на основі біоритмів кожного з партнерів.

Високі показники емоційного подібності характеризують хороші ділові стосунки між людьми. В любовних відносинах високий показник говорить про напруженій атмосфері і необхідності уникати конфліктних ситуацій.

Середні значення цієї сумісності є більш благополучними, так як вони підігрівають інтерес партнерів один до одного. Низькі значення емоційної сумісності характеризують нерозуміння партнерів. Максимальні показники інтелектуального подібності – запорука успішних відносин будь-якого виду.

Правда, в любовній середовищі така сумісність може швидко набриднути. Середні значення говорять про доповнення партнерами один одного.

Низькі показники інтелектуальної сумісності говорять про досить непростих відносинах партнерів і без делікатності тут не обійтися.

Залишити коментар