Третя вагітність: особливості планування та перебігу

Ще не так давно сім’ї в Росії воліли мати по одному-двом малюкам. Заводити більше дітей вирішувалися не багато.

Сьогодні рівень життя значно покращився, позначається і державна підтримка багатодітних батьків, тому в сім’ях не рідкість і третя вагітність, особливості якої слід знати тим, хто планує поповнити ряди багатодітних сімей.

Третя вагітність: особливості

Жінка, у якої є дві дитини, здатна спокійніше і відповідальніше ставитися до виношування нового життя. Її не будуть мучити страхи і сумніви, викликані відсутністю досвіду. Вона зможе терпимо поставитися до чергової перебудови в організмі.

Помічено, що при цьому рідше зустрічаються токсикози і різкі перепади настрою. Крім того, точно не буде проблем з наявністю молока, так як його у матері трьох дітей має бути в надлишку.

Однак зачаття таїть в собі і певні ризики. Це пов’язано з тим, що зазвичай третього малюка жінка чекає після тридцяти років. У такому віці у людини з’являється вже чимало хронічних захворювань — недуги, пов’язані з серцево-судинною системою, шлунково-кишковим трактом, щитовидною залозою, статевою сферою.

Наявні проблеми зі здоров’ям можуть негативно позначитися на нову вагітність. Значить, ще в процесі планування зачаття варто пройти комплексне обстеження і привести у відносну норму поточний стан.

Зрілі дами повинні враховувати те, що пізня вагітність у 35 років третім малюком або ближче до сорока років, може супроводжуватися всілякими пороками розвитку. Тому не зайвим буде завчасно проконсультуватися з лікарем, що спеціалізуються на генетичних питаннях. Також не слід нехтувати скринінговими аналізами, щоб вчасно виявити можливі відхилення.

Багатьох жінок хвилює питання про те, коли під час третьої вагітності починає рости живіт. Акушерами помічено, що перші дві вагітності стають помітними для очей оточуючих тільки на шістнадцятій-вісімнадцятій тижня, іноді на двадцятій. При наступних вынашиваниях живіт характерно округлюється на тринадцятою-п’ятнадцятою тижня. Варто враховувати, що дані терміни можуть зрушуватися на два тижні в ту чи іншу сторону в залежності від багатьох факторів.

Також для майбутніх мам важливо знати, коли почнуться пологи при третьої вагітності, якщо відійшла пробка. На жаль, однозначної відповіді немає. Коли пробка відходить за один раз, то можна розраховувати на те, що пологи почнуться буквально через пару годин. Якщо ж густий секрет виділяється частинами, то жінці доведеться побачитися з дитиною протягом тижня.

Перші ворушіння плоду при третьої вагітності

Після попередніх вынашиваний малюка жінка починає відчувати ворушіння малюка трохи раніше — вже з п’ятнадцятою тижня. Звичайно, даний термін є зразковим. На точну дату будуть впливати індивідуальні особливості матері, рівень її активності і ступінь чутливості.

Взагалі, перше ворушіння плоду при третьої вагітності трапляється в сім-вісім тижнів. Але ці рухи дуже легкі і обережні, тому що розміри ембріона ще незначні. Навіть досвідчена мама не зможе розрізнити їх.

Не варто вважати, що інтенсивність ворушіння залежить від кількості народжених у жінки немовлят. В цьому питанні головну роль грає характер розвивається чоловічка і його поточне самопочуття. Якщо мати захоче відчути поштовхи плоду, то вона вже знає, яким чином можна викликати його активність. Для цього варто взяти незручне для дитини положення — лягти на бік або на спину.

Коли малюк занадто сильно штовхається, завдаючи жінці дискомфорт, вона може швидко заспокоїти його — починає читати добру казку, погладжуючи здіймається живіт, або слухає розслаблюючу, приємну музику.

Третя вагітність і пологи: підготовчі заходи

Щоб максимально убезпечити власне здоров’я, жінка повинна активно готуватися до появи третього малюка. З цією метою рекомендується:

 1. За шість місяців до передбачуваного зачаття варто почати спеціальні вправи для преса, щоб зміцнити живіт. Чим сильніше стануть м’язи, тим ефективніше вони будуть підтримувати матку, в якій розвивається плід. Також слід приділити час та іншим загальнозміцнюючу занять.
 2. Після двох успішних вагітностей важливо не допускати великого набору зайвих кілограмів. Це буде лише додатковим навантаженням на організм. В третій раз звільнятися від надлишкової маси тіла складніше.
 3. Вагітність третьою дитиною надає сильну навантаження на м’язи тазового дна. Для їх підтримки гінекологи радять скористатися вправами Кегеля. Їх варто виконувати не тільки в період виношування дитини, але і після появи малюка.
 4. З двадцятого тижня вагітності додатково необхідно застосовувати підтримуючий бандаж. Він захистить черевну стінку від перерозтягнення.
 5. Треба з особливою насторогою прислухатися до власних відчуттів, щоб вчасно помітити ознаки пологів при третьої вагітності. Шийка матки може розкритися за короткий час, тому зволікання неприпустиме.
 6. Щоб ще більш ефективно зміцнити м’язи тазового дна, потрібно регулярно використовувати контрастний душ. Це значно скоротить можливість настання передчасних пологів, забезпечивши безпеку плода.

Третя вагітність після двох кесаревих

Зазвичай після другого кесаревого розтину жінці пропонується добровільна стерилізація. Однак деякі хочуть мати велику родину, незважаючи на можливу шкоду здоров’ю.

Подібні неодноразові операції можуть призвести до численних ускладнень і ризиків:

 • підвищена загроза викидня;
 • передчасні пологи;
 • хронічна плацентарна недостатність;
 • пошкодження кишкового тракту;
 • поранення сечоводів і сечового міхура;
 • зміщення органів, розташованих в безпосередній близькості від матки, їх деформування;
 • сильна кровотеча;
 • видалення матки;
 • неприємні наслідки тривалого наркозу, гіпоксія плоду;
 • утворення спайок;
 • можливість розриву матки по лініях наявних рубців;
 • підвищення ймовірності летального результату.

Пологи після кесаревого: особливості

Третя вагітність повинна відбутися через певний проміжок часу, протягом якого жіночий організм зможе відновитися. Лікарі рекомендують, щоб перерва становив не менше двох-чотирьох років.

Щоб уникнути виникнення небажаного зачаття слід регулярно приймати контрацептиви. Заборонено в період відпочинку травмувати матку вишкрібанням, примусовим розродження і абортивними операціями.

Якщо наступила вагітність у 37 років, третя дитина, швидше за все, не народиться природним шляхом. Під час виношування плоду фахівці ретельно обстежують жінку, проведуть професійну оцінку ситуації і виберуть кращий варіант пологів. Якщо буде проведено кесарів розтин, лікарі не просто порадять, а настійно порекомендують стерилізацію, щоб врятувати життя матері.

Таким чином, третій дитина стане справжнім щастям для сім’ї, здоровим і повноцінним, якщо мама врахує всі особливості свого становища, грамотно спланує зачаття, буде дотримуватися рекомендацій лікарів, правильно підготуватися до майбутніх пологів.

Залишити коментар