Трансгендер – жінка в чоловічому образі

Останнім часом на сторінках засобів масової інформації все частіше піднімається питання про трансгендерах.

Деякі вважають, що це те ж саме, що і транссексуал, але насправді ці два поняття трохи відрізняються один від одного.

Що значить трансгендер?

Якщо взяти дослівний переклад поняття «трансгендерів», то можна сказати, що це людина, у якого уявлення про його статевої приналежності відмінно від того, що думають про нього інші представники суспільства.

Постійно ведуться суперечки про те, чи можливо змінити гендерну приналежність, але треба зазначити, що такі незвичайні представники людського роду існували завжди.

Якщо почитати міфи і легенди, то там зустрічається безліч «підтверджень», коли жінка перетворювалася в чоловіка і навпаки.

Це було звичайне явище, хоча трохи пізніше робилося багато спроб розібратися в цьому питанні і з’ясувати, хто ж такі трансгендери.

В побутовій мові поняття «транссексуальність» і «трансгендерность» часто плутають або підміняють, але треба враховувати, що значення у них абсолютно різні. Якщо транссексуальність передбачає не тільки зміну імені в паспорті, але і хірургічне втручання, то трансгендерность – це найчастіше, лише заміна паспортного імені.

З таких відмінностей слід логічний інтерес гендерної соціології, вона вникає в усі закономірності розподілу чоловічих і жіночих ролей у соціумі. Закони суспільства практично у всі часи не дуже схвалювали поява таких «непохожих» на інших людей, тому найчастіше вони змушені ретельно приховувати свої муки і роздуми з цього приводу.

Звідки все йде?

Виникає питання, трансгендерами стають чи народжуються?

Логічна відповідь випливає з розуміння, що велика частина таких людей практично з самого раннього дитинства відчували якусь незадоволеність тим, що вони належать до тієї чи іншої статі. Наприклад, Надія Дурова, яка стала прототипом головної героїні фільму «Гусарська балада».

Якщо почитати її спогади, то в них є її невдоволення і навіть огиду, яке вона відчувала з самого дитинства до того, що народилася дівчинкою. Вона одягала чоловічу одяг і називала себе Олександром.

Трансгендерность не визначається результатами аналізу на гормони, вирішальним фактором є поведінка людини. Бувають випадки, і досить часто, коли людина не будучи трансгендерів, зовні схожий на представника протилежної статі. Досить згадати скандал з південноамериканської спортсменкою Кастер Семені, їй у свій час довелося через чоловічої зовнішності проходити тест на визначення статі.

Поведінка таких людей, швидше за все, контролюється на рівні підсвідомості. Для них переодягання і прагнення виглядати, як протилежну стать, не дурощі, а бажання, яке продиктоване їх плоттю. Не факт, що кожен трансгендер стане змінювати свій біологічний підлогу. До речі, вже помічено, що якщо до цього все-таки доходить, то найчастіше це прагнуть зробити чоловіка.

Процес корекції статі

Може, деякі вважають, що для того, щоб змінити стать досить лягти під ніж хірурга? Тоді це велика помилка.

Корекція являє собою досить тривалий процес, який включає кілька етапів:

  • Насамперед людина повинна пройти психіатричну комісію. Тут можна і потрібно приводити з собою родичів або друзів, які можуть підтвердити прагнення людини поміняти підлогу. Відмінним доказом того можуть стати дитячі фотографії.
  • Спостереження за пацієнтом в стаціонарі, психіатр повинен упевнитися, що має справу не з шизофренічним розладом. Тільки потім комісія може видати дозвіл на зміну статі в паспорті. Як не дивно, багато трансгендери на цьому і зупиняються.
  • Якщо людина вирішує піти далі, то призначається гормональна терапія. Як правило, починають її не менш ніж за півроку до операції по зміні статі. Тут є важлива відмінність між транссексуалами і трансгендерами. Перші змушені приймати гормони протягом всього життя у величезних кількостях, щоб придушити роботу своїх, а в другому випадку призначається замісна терапія, суть якої зводиться до відведення гормонів первинної біологічної статі на задній план. Саме гормони визначають тип зовнішності людини, а ніяк не оперативне втручання.
  • Хірургічна корекція статі. Вона буде проведена тільки тоді, коли пацієнт представить висновок комісії з рекомендаціями щодо проведення такої операції.

Багато хто вважає, що після хірургічної зміни статі все закінчилося, але це далеко не так.

Життя після зміни статі

Зовсім неправильно вважати, що після всіх минулих етапів у людини починається зовсім інше життя. Для трансгендера це не так. Якщо він до всіх цих маніпуляцій носив одяг, зачіски, позиціонував себе як представника протилежної статі, то він так і буде себе вести. Йому не доведеться докорінно змінювати свої уподобання і звички.

Наприклад, якщо трансгендер – це спортсмен, то він може брати участь навіть в олімпіаді. І зовсім не важливо, як він себе називає або як одягається, головне, генотип людини, який визначається у всіх спортсменів.

Є навіть принцип олімпійської хартії, який дає однакову можливість брати участь в Олімпійських іграх трансгендерам і транссексуалів. У Міжнародному олімпійському комітеті прийняли важливе рішення: спортсмени-трансгендери на олімпіаді в Ріо змогли взяти участь в іграх і без зміни статі. Необхідно було здати аналіз на вміст тестостерону, а інші статеві ознаки зовсім не враховувалися.

Відомі трансгендери

Щоб всі розповіді про трансгендерство не були голослівними, давайте пройдемося по біографії найвідоміших трансгендерів в світі.

  1. Лаверна Кокс – це актриса з Америки, якій випало народитися хлопчиком, але про зміну своєї статі вона замислювалася вже з 11 років. Причиною стали не тільки насмішки однокласників, але власне незадоволення чоловічим тілом. Зараз Лаверна є відомим продюсером і адвокатом.
  2. Лана Вачовскі з дитинства носила ім’я Ларрі, навіть зняла з рідним братом гучний фільм «Матриця». Зараз – це відомий режисер.
  3. Кармен Каррера – модель, яка народилася в чоловічому образі, але завжди була цим незадоволена. Зйомки реаліті-шоу стали поштовхом до прийняття кардинального рішення по зміні статі. Зараз вона знімається для модних журналів і модельних агентств.
  4. Модель трансгендер Андреа Пежич також колись була хлопцем і тривалий час працювала універсальною моделлю, тобто, демонструвала жіночий і чоловічий одяг. Але в 2014 році хлопець перетворився на дівчину.
  5. Трансгендер Ірина Шумилова уклала шлюб з дівчиною, чим викликала серйозний дисонанс у суспільстві. На той момент юридично вона вже була чоловіком чоловік, але мала жіноче обличчя, хоча коригування біологічної статі вже велася.

Список відомих трансгендерів можна продовжувати ще довго, але треба відзначити, що бажана трансформація з одного тіла в інше – це дуже тривалий і зовсім нелегкий процес. Необхідно пройти через багато болю і страждань, треба зауважити, що не все, що зважилися на корекцію статі, доводять розпочате до логічного завершення.

Недостатньо стати володарем нового тіла і соціального статусу, важче навчитися жити з усім цим. А в нашому суспільстві ще й привчити оточуючих ставитися до трансгендерам, як до звичайних людей, а вони теж бувають абсолютно різними.

До речі, трансгендери – це не тільки багаті і знамениті, але і звичайні люди, які живуть серед нас, просто найчастіше намагаються не афішувати свої проблеми з-за боязні бути висміяними і відкинутими.

Трансгендерность – це не сам факт прийняття себе в новому тілі, а складний шлях, який деколи займає навіть не кілька років, а ціле життя.

Залишити коментар