Тіньолюбні кімнатні рослини: назви та фото

Для кімнатних рослин найважливішим і життєвим фактором є світло, тому що, завдяки йому вони розвиваються. До того ж він підтримує процес фотосинтезу, який дуже важливий для росту кущів. Всі кімнатні квіти поділяються на кілька категорій, серед яких світлолюбні, тіньолюбні і тіньовитривалі.

Тіньолюбні кімнатні рослини

Для того, щоб озеленити кімнату, куди потрапляє мало світла або взагалі його там не буває, слід підбирати спеціальні квіти, ретельно підходити до вибору. Кімнатні представники флори не всі можуть перенести відсутність світла, що призведе, в кінцевому підсумку до втрати зовнішнього вигляду. Симптоми, які вказують на брак світла:

  • Слабкий ріст пагонів.
  • Витягнуті пагони.
  • Поява дрібних і блідих листочків.
  • Пожовтіння і опадання нижніх листків.

Тіньолюбні квіти володіють відмінною характеристикою, яка зрозуміла з назви, рослини вільно можуть перебувати в півтіні, світлі місця вони занадто добре виносять. Для них неприємно навіть невелика кількість світла, в результаті чого їх листя світлішають і блякнуть. Крім цього, вдень квіти в’януть і на поверхні листя швидко з’являються плями, що свідчать про опіках.

У природних умовах такі рослини ростуть у лісах, де багато тіні, під кронами високих дерев, тому їм більше підходить слабке освітлення. В домашніх умовах, щоб тіньолюбні квіти розвивалися і росли правильно, вдень в кімнаті повинно бути природне освітлення, наприклад, таке, при якому людина читає або пише. Що стосується розміщення, то розташовувати такі квіти слід збоку від вікна або біля нього. Серед тіньолюбних рослин можна відзначити аспидистру, непестролистный сциндапсус, аспленіум і сансевьеру.

Тіньолюбні представники флори стануть прикрасою кімнати, тому що їх можна ставити в будь-якому місці кімнати, подалі від вікна, наприклад, на книжкових полицях або спеціальних постачання, а великі квіти, можна поставити, навіть на підлогу. Прикрасити приміщення можна зеленої композицією, поєднавши тіньолюбні і тіньовитривалі квіти.

Відмітна особливість тіньолюбних кімнатних рослин

Головна особливість, яка відрізняє тіньолюбні від тіньовитривалих, це повна непереносимість сонячного світла, тому що в першу чергу страждає листя. Тому в природі вони зустрічаються тільки там, де повна тінь, вони прикриті не тільки деревами, але і кронами, скелями.

Важливо! На відміну від тіньовитривалих квітів, представники, які люблять тінь, примхливі в плані догляду, вони вимагають родючу і корисну грунт, насичену поживними речовинами.

Крім цього, їх слід постійно підживлювати, щоб заповнити недолік сонячного світла, тіньолюбні кімнатні рослини дуже красиво цвітуть, вони мають пишні і витончені крони. Найпростіше, звичайно вирощувати ті рослини, які не цвітуть, тому що вони не такі вимогливі до догляду, їм достатньо і того світу, що вони отримують за весь день.

Невибагливі кімнатні квіти та пору року

Кожна пора року несе в собі зміни, які впливають не лише на людину, але і на рослини. Наприклад, взимку, сонячне світло не такий яскравий, а день короткий, тому навіть тіньолюбні рослини рекомендується ставити ближче до вікна.

В період весни сонячне світло дуже небезпечний для таких кольорів, бо вони тільки починають звикати до таким яскравим умов. Якщо на вулиці ще лежить сніг, за рахунок його інтенсивність світла збільшується, тому опік можуть отримати і світлолюбні рослини. Тому кімнатні квіти весною краще всього ставити подалі від вікна або в самий яскравий період дня створювати більше тіні для них.

Влітку на підвіконні дуже жарко, сонячні промені нагрівають повітря і сушать його, така ситуація призводить до ослаблення навіть найстійкіше рослина светолюбивой категорії, тому кімнатні квіти в спеку треба ставити в тінь або створювати для них відповідні умови.

Осінь, в цей час сонячні промені не такі сильні, тому рослини можна переставляти ближче до вікна. Всі квіти, які живуть у тіні або півтіні можна відразу ставити на світле місце, тому що листя, не звиклі до такої яскравої обстановці можуть відразу покритися плямами. Для того, щоб привчити їх до світла, ємності слід переставляти поступово, спочатку в місця, де світло м’яко розсіяний, потім, туди, де світло яскраве, але сонячних променів мало.

Кімнатні тіньолюбні квіти, різновид

У кожному будинку є кут, який хочеться прикрасити зеленими рослинами, але проблема в тому, що такі місця зовсім закриті від сонячних променів, там не вистачає світла. Звичайно, без такого фактора не живе жодна рослина, але деяким кольорам досить слабкого освітлення.

Тіньолюбні представники флори розрізняються по численним категоріям, серед яких, наприклад, квіти, витримують сильне затемнення, які не потребують додаткового освітлення. Є й такі, які люблять тінь, але для їх життя і розвитку потрібна додаткова підсвічування, наприклад, алоказія, антуріум, бегонія листяна, драцена і плющ, а також інші види. Такі квіти, найчастіше, вимагають додаткового освітлення саме в зимовий період часу. Якщо взяти бегонію, то вона категорично не любить, коли на неї потрапляють прямі промені сонця, але, стоячи на підвіконні, їй досить того світу для розвитку, що вона отримує, її слід притіняти від прямого попадання сонця.

А ось драцену для інтенсивного росту потрібно більше світла, влітку вона отримує його достатньо, а ось взимку, квітка необхідно рухати ближче до вікна, рослина добре розвивається під штучним освітленням. Деякі кімнатні квіти ростуть у досить темних місцях, але при цьому, вони зовні виглядають некрасивими і слабкими.

Такий представник флори, як плющ здатний витримати прямий вплив сонячних променів, це тіньовитривала рослина, але бажано ставити його саме на світле місце. А ось таку квітку, як фікус можна поставити не тільки вдома, але і в офісі, в зимовому саду, дуже красиво виглядає в інтер’єрі, особливо ефективний вид набуває, якщо посаджений у підвісний горщик або в керамічній вазі. Такий кімнатний квітка швидко і стрімко зростає, при цьому не вимагає сильного освітлення.

Як правило, представники тенелюбивой категорії мають розкішним листям і непоказними квітками, і серед усіх представників найяскравішим є папороть. Така рослина зустрічається в різній місцевості, наприклад, в тропіках або північних лісах, причому, що росте квітка в тіні дерева. В домашніх умовах вирощують нефролепіс або птеріс критський, на північній стороні будинку, вони прикрашають і світлі кімнати, якщо їх не ставити під сонячні промені, досить розмістити їх в глибині на підставці або на невисокому столику.

Одним з представників тіньолюбних рослин є така квітка, як маранта, його відмітна особливість – це декоративні різьблені листя, на поверхні яких є дуже красивий малюнок. Він не боїться великого і темного приміщення, його можна навіть поставити в кутку, де він буде рости дуже швидко. На стіну можна натягнути шнури, за яким гілки квітки будуть підніматися, головне не забувати добре поливати його, тому що він любить родючу і жирну грунт.

Древообразное рослина, що росте в тіні

Раніше вже згадувалося, що фікус відноситься до тіньолюбних представникам флори, це популярне і багатьма улюблене деревце, яке чудово почувається в тіні. Його можна ставити в будь-якому приміщенні, навіть в дитячій кімнаті, тому що квітка не викликає алергії і не отруйний.

З його допомогою можна навчити малюка доглядати за рослинами, листя у фікуса великі, тому дитина може кожен день з цікавістю протирати їх вологою губкою. Для оформлення дерева можна підготувати підставку, столик невеликий або простий горщик, який можна поставити на підлогу.

Крім фікуса, в квіткових магазинах часто зустрічаються і інші древообразные рослини, наприклад, кордилина або аукуба, квіти, корені яких знаходяться в тропіках і субтропіках. Вони категорично не переносять сонячне світло, тому найоптимальніше місце для них в квартирі – це дальній кут.

Є ще один представник цієї категорії, який називається голівчатий тіс, це представник тенелюбивой групи для тих, хто любить, щоб деревце росло повільно і поступово заповнювала простір. Його можна поставити на полицю з книгами або на шафу, де стоять сувеніри.

Всупереч численним твердженням, навіть серед пальм є тіньолюбні рослини, наприклад, бамбукове дерево, яке ще називають хамедорея. Вона живе в горах Південної Азії, тому для неї також стане зручним місцем дальній кут, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Квітка розвивається повільно, тому через пару місяців не змусить пересаджувати або давати куди-небудь. Крім цього, слід зазначити, що бамбукова пальма цвіте дуже красиво.

 

Це малий перелік рослин, які можуть жити і розвиватися в затінених місцях, у природі таких квітів дуже багато, для них недолік світла — це звичайна справа. В домашніх умовах можна навіть вирощувати тіньолюбні рослини для саду, тепер оживити темну кімнату або прикрасити її можна за допомогою таких кімнатних квітів. Головне правильно підібрати представника флори, для якого сонце не має значення.

Додаткову інформацію про тіньолюбних і невибагливих кімнатних рослинах можна подивитися на відео

Залишити коментар