Температура води для купання новонародженого, як визначити оптимальний показник?

З народженням дитини виникають приємні і хвилюючі клопоти. Малюк з’являється на світло абсолютно безпорадним, весь догляд за нею лягає на батьків.

Купання – важлива частина гігієнічних процедур, щоб новонароджена відчував себе комфортно, температура води у ванні повинна бути приємною для його тіла.

Основні правила купання новонародженого

Водні процедури корисні для здоров’я і самопочуття новонародженого.

Вони сприяють:

  • зняття підвищеного м’язового тонусу;
  • підтримці нормального стану шкіри;
  • зміцненню імунітету;
  • розслабленню нервової системи.

Для купання дітей зазвичай купують дитячу ванночку, але можна скористатися спільною ванною, ретельно вимиваючи її перед кожним наповненням. Обробка повинна бути з застосуванням харчової соди. У перший місяць пупкова ранка вразливою для проникнення інфекції, тому рекомендується купання в кип’яченій воді.

Відвари трав – ромашки, череди, подорожника допомагають зняти запалення, сприяють загоєнню шкіри. Альтернативою рослинам є марганцівка, її слабкий розчин відмінно знезаражує воду. Не варто зловживати добавками, вони допустимі 1 раз в тиждень. Ніжна шкіра новонародженого чутлива до будь-яких подразників, при частому використанні відварів вона стає пересушеною.

При купанні малюка необхідно дотримуватися певні правила:

  • температура повітря в кімнаті не повинна бути нижче +24?;
  • водні процедури бажано виконувати ввечері, перед сном;
  • час купання – 5-10 хвилин;
  • під час процедури повинні підтримуватися головка і плечі малюка;
  • необхідно ретельно вимити всі складочки, в яких збираються частинки бруду – під шиєю, в паху, під пахвами, між пальчиками.

Яка температура води для купання новонародженого вважається оптимальною?

Організм новонародженого знаходиться на стадії формування, він не здатний до нормальної терморегуляції. Гаряча або холодна вода обов’язково викличе дискомфорт у новонародженого. Стрес від замерзання або перегрівання негативно позначиться на ставленні малюка до купання.

Яка температура води для купання новонароджених вважається оптимальною? Перебуваючи в лоні матері, дитина звикає до температури в межах 36,6-37? C. Занурення в схожу середу буде звичним і приємним для малюка.

Чим небезпечний перегрів дитини?

За перебування в гарячій воді у дітей червоніє шкіра, може піднятися температура, дихання стає утрудненим. При появі таких ознак необхідно дістати дитину з ванної. Крім цього у розігрітій шкіри розкриваються пори, дозволяють інфекцій атакувати дитячий організм. Щоб не робити помилок, кожна мама повинна придбати термометр для води і ретельно стежити за його показаннями. Стовпчик термометра не повинен підніматися вище 37? C.

Прохолодна вода використовується батьками як спосіб загартовування дитини. Але ця процедура потребує поступового зниження градусів. Занурення в холодну ванну викличе дискомфорт, дитина буде плакати. Переохолодження загрожує незміцнілому організму застудою і проблемами з сечовидільної системою у дітей.

Перше купання – важлива подія для молодих батьків

Перше занурення малюка в ванночку стає маленьким, але незабутньою подією для молодих батьків. Щоб воно залишило тільки приємні спогади, необхідно все зробити правильно.

Педіатри не дають однозначної відповіді, коли рекомендується купати новонародженого в перший раз. Раніше лікарі радили протирати дитини вологими серветками перші два тижні, до заростання пупкової рани. Зараз рекомендується купати малюка після приїзду з пологового будинку.

Купівля окремої ванночки повинна спростити життя молодої мами. Набагато простіше мити малюка, встановивши ємність на зручну висоту. Дитина буде відчувати себе безпечніше в невеликому просторі, а матері не доведеться низько нахилятися.

При першому купанні використовують кип’ячену воду, охолоджену до температури 36,5-37?C. Якщо в неї доданий перманганат калію, то краще загорнути немовля в пелюшку. Тканина виключить контакт ніжної шкіри з їдкими не растворившимися кристалами. Окрему увагу варто приділити вибору термометра для води, адже він знадобиться для щоденного використання.

Температура води для купання новонародженого вимірюється спеціальним спиртовим термометром. На відміну від ртутного він не має небезпечних токсичних компонентів. Пристрій укладено в міцний пластиковий корпус, який не нагрівається і не б’ється. Зазвичай він виготовляється у вигляді яскравої іграшки, тривожної дитини під час купання. Щоб мами не забували, яка температура купання новонародженого, на шкалі близько 37? є спеціальна позначка.

Деякі батьки перевіряють температуру води ліктем. Незважаючи на те, що шкіра там більш ніжна, відчуття дорослої людини не об’єктивні. Щоб на 100% переконатися в безпеці дитини, краще користуватися спиртовим термометром.

При наповненні ванни спочатку наливають холодну воду, а потім розбавляють гарячою. Температура повинна вимірюватися після перемішування. Коли термометр покаже 36,6-37?, можна приносити дитини.

Перше купання повинно займати не більше 5 хвилин, з кожним днем його тривалість збільшується. До 6 місяців дитину залишають у ванній на 15 хвилин, а до року – на 40. Опускати малюка у воду потрібно обережно, заспокоюючи його ласкавими словами.

Оптимальний засіб для миття немовляти – м’яка рукавиця, її можна легко випрати. Шампунь при першому купанні не знадобиться, якщо у малюка легкий пушок, то можна мити голову дитячим милом. Рушник для дітей готується заздалегідь, його відразу загортають, але не розтирають, а легко промокають шкіру.

Батьки повинні вибирати час для купання, орієнтуючись на особливості немовляти. Якщо водна процедура діє на нього розслабляюче, то вона повинна проводитися перед нічним сном. У разі, коли купання стимулює активність, краще займатися ним у денний час.

Загартовування немовляти – коли можна починати процедури?

Загартовування корисно для дітей, ця процедура сприяє зміцненню імунітету. Дитина менше хворіє простудними захворюваннями, зміцнюється його нервова система. Міцний організм легше впорається з вірусами і бактеріями, атакуючими малюка в холодну пору року. Щоб загартовування принесло користь, а не шкоду, процедура повинна проходити поступово.

Температура для купання новонародженого повинна знижуватися на 1? за 4-5 днів. Не слід забувати, що за 15 хвилин купання, вода і так охолоне. Щадний режим загартовування не стане стресом для малюка. Він буде проявляти активність в прохолодній воді, якщо звикне до неї поступово.

Особлива обережність повинна бути при загартовуванні слабких дітей. Приступати до процедури рекомендується, коли малюк в хорошому настрої, якщо він плаче і вередує, купання в прохолодній воді краще відкласти.

Протягом перших трьох місяців температура води не повинна опускатися нижче 28?. На ефективність загартовування впливає систематичність проведення процедур.

У процесі купання головне – чуйно прислухатися до настрою та бажань свого малюка. Не можна залишати дитину у ванні одного, навіть коли він вже впевнено сидить.

Залишити коментар