Температура 37 при вагітності на ранніх термінах

Під час вагітності відбувається ряд змін в організмі, починаючи з перших тижнів. Вважається нормальним, коли серед інших ознак жінка спостерігає і підвищення температури тіла. Про що говорить температура 37 ° прибеременностинараннихсроках?

Підвищення температури — симптом вагітності?

Може температура тіла 37° бути ознакою вагітності? Звичайно, може, оскільки невелике зростання температури — це один із симптомів, що супроводжують припинення менструації. Якщо в кінці менструального циклу ви помітите, що ваші місячні не приходять і температура вище 37°, це може говорити про вагітність. У такому разі підвищення температури пов’язано з гормоном прогестероном.

Для того щоб з’ясувати, ви зачали дитину чи ні, необхідно вимірювати температуру протягом короткого періоду — від 2 до 5 днів після овуляції. У разі вагітності вона через 5 днів не буде знижуватися. Така температура називається базальної і повинна бути виміряна вранці натщесерце.

Постарайтеся не рухатися після сну, перш ніж проводити вимірювання, тому що надмірна активність може трохи підвищити температуру. Виконуйте процедуру щодня приблизно в один і той же час після сну. Ви можете виміряти температуру в роті, піхву або пряму кишку. При цьому спосіб вимірювання повинен бути однаковим кожен день.

Цей метод перевірки температури тіла також добре використовується для визначення овуляцій. Такий аналіз температурних показників повинен бути проведений в кінці менструації. Це потрібно для того, щоб побачити зміни у вашій температурі протягом періоду, що передує наступної менструації. До мінусів визначення вагітності шляхом оцінки температури тіла відноситься необхідність її вимірювання відразу після овуляції.

Всякий раз, коли ви вимірюєте температуру, записуйте покази. Найкраще відзначати результати на графіку з зазначенням дня та відповідної йому температури для того, щоб мати уявлення про зміни. Варто також звернути увагу на день, наступний за тим, коли ви відчуваєте себе не дуже добре, якщо у вас є такі симптоми, як лихоманка, стрес, роздратування.

Необхідно розуміти, що будь-яка температура більше або рівна 38° під час вагітності повинна розглядатися як жар і стати переконливим приводом для звернення за консультацією до лікаря. При вагітності важливо розрізняти підвищення температури і жар.

Температура 37-38° у другому триместрі, як і протягом всієї вагітності, вважається фізіологічним явищем, що виникає в результаті накопичення організмом жінки тепла або можливої невеликий втрати рідини. Вона в більшості випадків не несе шкоди матері і дитині. А ось температура вище 38,3° може бути ознакою захворювання.

Можливі захворювання

У більшості випадків лихоманка або жар переноситься вагітними без наслідків, і ризик розвитку сепсису і зневоднення досить низький. Однак необхідно розрізняти ризик захворювань, пов’язаних з причиною лихоманки у вагітної, та їх наслідки.

Перинатальні інфекції викликають ризик смертності новонароджених із сепсисом і підвищеної недоношеністю. Лихоманка в такому випадку — фактор ризику смерті в утробі матері. На ранніх термінах вагітності існує також ризик мимовільного викидня. Материнські інфекції викликають підвищену скоротливу активність матки і передчасні пологи.

Розглянемо патології у вагітних, які супроводжуються підвищенням температури і мають ризик для матері і плоду:

  • Хориоамнионит. Це інфекція амніотичної рідини, яка характеризується температурою на ранніх термінах вагітності 37-38°. Така патологія виникає, коли спостерігається передчасний розрив мембран. Таким чином, мікроби легко потрапляють через піхву і забруднюють внутрішню частину матки. Ця інфекція може призвести у другому триместрі до викидня, а в третьому — до передчасних пологів.
  • Гострий пієлонефрит є найбільш частою причиною лихоманки під час вагітності. Інфекція сечових шляхів може розвинутися через стиснення сечоводу збільшеною маткою. Пієлонефрит поєднує в собі жорстоку гарячку з ознобом, біль у попереку і сечові розлади.
  • Лістеріоз — це інфекція, яка переноситься листериями, бактеріями, що містяться в навколишньому середовищі: ґрунті, воді, рослинах. Захворювання вимагає екстреної терапевтичної допомоги під час вагітності.
  • Апендицит може нести серйозну загрозу для матері і плода можливим розвитком абсцесу або перитоніту з ризиком інфікування, недоношеності і загибелі плоду.
  • Гострий холецистит може розвинутися під час вагітності, тим більше що збільшена матка стискає жовчні протоки і міхур.
  • Вірусні захворювання — ангіна, грип, інфекції вуха, бронхіт, краснуха, цитомегаловірус, гепатит і герпес, вітряна віспа і свинка.

Рекомендації лікарів

Деякі ліки, навіть якщо вони здаються нешкідливими, наприклад, «Аспірин» або протизапальні препарати, можуть вплинути на розвиток плода, сприяти передчасних пологів. Перш ніж приймати той чи інший препарат, навіть якщо він продається без рецепта, порадьтеся з лікарем.

Допускається помірне споживання «Парацетамолу». Що стосується відповідної дози, звертайтесь за порадою до професіонала. В якості альтернативи традиційним ліків можуть бути використані гомеопатичні засоби. У будь-якому випадку головна рекомендація лікарів — уникати самолікування під час вагітності!

Як ви вже могли переконатися, температура 37° на ранніх термінах вагітності — явище цілком нормальне, яке вважається передвісником майбутнього материнства. Однак якщо є побоювання щодо стану здоров’я жінки, потрібно без роздумів звертатися до лікаря.

Залишити коментар