Телевізор на стіні: стильно, зручно, красиво

Купуючи телевізійну панель з рідкокристалічним екраном, не всі замислюються про можливість заощадити простір, і тільки потім розуміють – для установки такого телевізора виділяти кут під тумбу не потрібно. Його можна повісити в будь-якій кімнаті на стіну під будь-яким кутом. Більш того, при переході по приміщенню екран можна буде повертати так, щоб було зручно дивитися з будь-якої точки.

Правильно повісити плазмовий телевізор на стіну можна самостійно, не запрошуючи майстра.

Основні правила монтажу

У тому випадку, коли плазмова панель важить більше 25 кг, поодинці до монтажу краще не приступати. Це зовсім не тому, що виробники телевізорів сумніваються в умінні споживача справлятися з найпростішими інструментами.

Навіть дуже сильна людина не зможе підхопити конструкцію такої ваги, якщо при остаточному встановленні кріплення перекоситься:

 • Перед монтажем конструкції необхідно зіставити її вага і надійність стіни;
 • Потрібно обов’язково ознайомитися зі схемою вже прокладеної електропроводки;
 • Потрібно подбати про вентиляцію плазмової панелі – через вентиляційні отвори повітря повинен проходити вільно;
 • Кабель підключають після того, як впоралися із завданням: повісити рк плазмовий телевізор на стіну. Натягатися провід не повинен, інакше може відбутися його обрив і навіть загоряння.

Яким чином мають телевізор на стіні

Можна розглянути декілька варіантів, як повісити телевізор на стіну.

Варіанти кріплення телевізора:

 • Конструкцію з невеликим екраном можна замаскувати під картину, прикріпивши його стаціонарно. У цьому разі необхідно найбільш точно визначити, на якій висоті екран буде закріплений. В подальшому змінити кут повороту не вийде. Іноді плоску панель оформляють рамою – так телевізор більше нагадує витвір мистецтва;
 • Для невеликих телевізорів з діагоналлю екрану до 26 дюймів, підходять похилі кронштейни. Таке кріплення дозволяє змінювати кут повороту і прибирати – при необхідності – відблиски від світла;
 • Невеликі панелі – від 13 до 26 дюймів – можуть кріпитися на рухливий тримач. Такий вид кріплення має деяку перевагу – у нього вбудований поворотний важіль, що дозволяє варіювати не тільки кут повороту, але і висоту;
 • Для конструкції з діагоналлю до 40 дюймів можна застосувати низькопрофільний кріплення. Він дозволяє зрушувати панель в бік, нехай і ненабагато;
 • Шарнірна конструкція дає можливість регулювати положення телевізора, забезпечує постійну вентиляцію. У жаркий час року панель від стіни можна відсунути;
 • Телевізори з екранами до 65 дюймів доцільно встановлювати з монтажем адаптера;
 • У деяких випадках панель закріплюють спочатку на профіль, а потім вже монтують;
 • Для широкоекранних конструкцій, вага яких доходить до 80 кг, краще всього придбати низькопрофільне настінне кріплення.

Бажано купувати кріплення одночасно з купівлею плазми, перевіривши, чи відповідають кріпильні отвори стандарту VESA. Але якщо отвори нестандартні, то в асортименті неважко знайти універсальний тримач.

Підбір кріпильних елементів залежить і від того, з якого матеріалу виготовлена стіна.

Алгоритм роботи з монтажу телевізійної панелі

Щоб правильно та надійно закріпити конструкцію, необхідно підібрати відповідні матеріалу стіни кріпильні елементи:

 • бетон – дюбель;
 • цегла – дюбель;
 • дерево – дюбель, довжина якого не менше 30 мм;
 • гіпсокартон – саморізи, метелик або равлик.

Список інструментів для роботи як правило стандартний, але деякі елементи необхідного обладнання будуть змінюватись в залежності від матеріалу стіни, з якого виготовлена основна конструкція.

Основні інструменти:

 • Монтажний рівень;
 • Шуруповерт;
 • Кронштейн;
 • Олівець для розмітки;
 • Кріплення;
 • Перфоратор або дриль;
 • Болти.

Після визначення місця, де буде знаходитися телевізійна панель, відзначають олівцем місця монтажу кріплень, і починають кріпити болтами напрямні. Надалі вони будуть з’єднані з кріпильними елементами.

Отвори в цегляних або бетонних стінах видовбуються перфоратором. При роботі з гіпсокартоном можна обмежитися дрилем. Після установки і вирівнювання настінного кріплення за рівнем до нього закріплюють кронштейн. Далі слід найбільш відповідальний етап – установка телевізора.

На цьому етапі слід враховувати деякі нюанси. В інструкції зазвичай потрібно починати монтаж з держателя, і надалі з’єднати його з панеллю. Але на практиці часто виявляється, що кронштейн доводиться прикріплювати до телевізора, а вже потім поєднувати його з кріпленням, встановленим на стіні.

Для з’єднання з кронштейном, телевізор потрібно покласти монітором вниз. Щоб не пошкодити екран, краще підстелити м’яку тканину.

Який телевізор не намагалися повісити на стіну, робити це потрібно не поспішаючи. З рук закріплену панель відразу не відпускають – спочатку необхідно переконатися, що конструкція досить надійна. Для цього її потрібно навіть трохи посувати з боку в бік.

Не піддається – телевізор можна відпускати і приступати до приєднання кабелів.

Особливості кріплення РК панелі на гіпсокартонної стіні

Для того щоб повісити плазмовий телевізор на стіну з гіпсокартону, необхідно придбати, як вже говорилося, металевий дюбель «метелик».

У чому його особливість? Після закінчення монтажу саморіз цієї конструкції розсовує пробку дюбеля, що забезпечує надійне закріплення, яке в подальшому створює додатковий упор і фіксує конструкцію. Хрестоподібну викрутку слід придбати заздалегідь.

Розмір висвердлюваного отвору діаметром дюбеля повинен збігатися, інакше він туди провалиться. Самі отвори повинні проходити через монтажний профіль гіпсокартону. Тільки так можливо надійно закріпити телевізор.

Молоток в процесі роботи не використовується – гіпсокартонну стіну легко розколоти необережним рухом. Після установки саморіза потрібно переконатися, що він разжался. Для цього досить його поворухнути.

Інші етапи монтажу: встановлення кронштейна та інше, виконуються точно так само, як і у випадках стін, виготовлених з більш звичного матеріалу.

Що робити, якщо перепланування або ремонт зроблені, а плазмовий телевізор придбаний згодом? Як його повісити на гіпсокартонну перегородку? Невже доведеться розбирати стіну?

Досить встановити додатково зовнішні несучі стійки з металопрокату:

 • швелера;
 • труби;
 • двутаври та інше.

Вони жорстко монтуються в підлогу і стелю кімнати. Завдяки подібним доповненням гіпсокартонна перегородка буде здатна витримати необхідну навантаження.

Щоб несучі елементи не створювали дисгармонію з дизайном приміщення, їх доведеться декорувати. Контрастні елементи інтер’єру внесуть в обстановку цікавий елемент. Якщо є хоча б найменші сумніви у власних силах, краще запросити майстра. Установка телевізора коштує набагато дешевше, ніж покупка нової плазмової панелі.

Залишити коментар