Танакан: показання до застосування

Проблеми судинно-серцевої системи сьогодні переслідують кожної другої людини, не жаліючи навіть молодь і дітей. Порушення мозкового кровообігу, що виникає внаслідок остеохондрозу шийного відділу хребта, часто діагностується в осіб, що мають сидячу роботу: офісних службовців, студентів, школярів.

Препарат Танакан відноситься до категорії ангіопротекторів рослинного походження. Кому він потрібен і чи дійсно так ефективний?

Показання до застосування препарату Танакан

Головною відмінністю даного медикаменту від інших представників категорії ангіопротекторів – тобто ліків, які нормалізують обмінні процеси в судинних стінках, тим самим відновлюючи їх проникність – є його рослинне походження. Головним активним компонентом є сухий екстракт рослини гінгко білоба. Фітопрепарат випускається у форматі таблеток та розчину. Концентрація активної речовини для останнього становить 4 г на 100 мл, а для таблеток – 40 мг на 1 шт.

 • Головна мета Танакана – нормалізувати периферичний і мозковий кровообіг, перешкоджати гіпоксії за рахунок постачання мозку киснем, а також поліпшити його працездатність завдяки транспортування глюкози.

Основними показаннями до застосування Танакана лікарі називають:

 • шийний остеохондроз, супроводжується головними болями, нудотою, частим підвищенням тиску, запамороченням;
 • перенесені травми голови і мозку відповідно;
 • погіршення пам’яті, концентрації;
 • часті нервові розлади, нестабільність психічного стану;
 • тривожні стани, панічні атаки;
 • безсоння та інші порушення сну;
 • інші форми когнітивних розладів;
 • порушення орієнтації у просторі;
 • зниження гостроти зору з-за проблем з судинами шиї;
 • порушення слуху, поява шуму у вухах;
 • артериопатия нижніх кінцівок, що супроводжується кульгавістю;

 • синдром Рейно.

Дозування препарату єдина – 1 таблетка або 1 мл розчину на прийом, повторювати процедуру потрібно до 3-х разів на добу. Вживання Танакана здійснюється під час їжі. Дозування може бути змінена згідно з вимогами лікуючого лікаря. При цьому таблетку потрібно запити великою кількістю води, а розчин розвести в 100-150 мл рідини. Курс лікування коливається від 3-х місяців до півроку.

 • Танакан заборонено вагітним жінкам і годуючим матерям. Розчин небажано приймати при загостренні гастриту, виразкової хвороби, гострих порушень кровообігу, інфаркт міокарда.

Побічні реакції з’являються рідко, але не виключені. Зокрема, вони проявляються з боку травної системи, нервової, шкірних покривів, а також можливе погіршення згортання крові.

Відгуки лікарів-неврологів про препарат Танакан

Фахівці вважають, що ці ліки є досить м’яким, у порівнянні з іншими ангиопротекторами, завдяки своєму природному походженню. Ймовірність появи побічних реакцій вкрай низька навіть у дітей, хоча індивідуальне сприйняття організму не заперечується. При тривалій терапії та дотримання всіх вказівок лікаря спостерігається значне поліпшення стану пацієнта, але в деяких випадках може вимагати попереднього прийняття інших заходів. Зокрема, при шийному остеохондрозі спочатку потрібно буде пройти курс мануальної терапії, інакше сенсу в прийомі Танакана не буде.

У силу високої вартості препарату споживачів цікавить, чи можна знайти бюджетні російські аналоги Танакана, не поступаючись йому за ефективністю. Лікарі радять звернути увагу на Гінгко Білоба, Билобил, Гинкоум, однак точну заміну Танакану бажано підбирати разом з фахівцем, який займається побудовою і коригуванням Вашого курсу лікування.

Залишити коментар