Тампони з димексидом в гінекології

Димексид – протизапальний засіб, протимікробної, анальгізуючої, місцевоанестезуючого дії. Тампони з димексидом широко застосовуються в гінекології. Препарат являє собою білу прозору ні чим не пахне рідина 99% концентрації. Перед тим, як застосувати тампон, димексид рекомендується розводити водою, новокаїном, лідазу.

Методика лікування проходить в комплексі основної терапії. Завдяки особливим якостям препарату, вплив інших лікарських засобів відбувається набагато швидше і ефективніше. Як робити тампони з димексидом, і чому цей спосіб поширений в гінекології?

В яких випадках призначають гінекологічну тампонаду?

Димексид з тампоном у гінекології використовується як ефективний протизапальний засіб, отримавши масу позитивних відгуків, як від лікарів, так і пацієнтів. В деяких випадках замість тампонади рекомендується використовувати компреси, просочені ліками. Що і як робити – вирішувати лікареві. Зважаючи характеру впливу, засіб призначається для боротьби з гінекологічними розладами вірусної, бактеріальної, грибкової природи. Також препарат можливий до застосування в лікувально-профілактичних заходах, спрямованих на блокаду злоякісних новоутворень, і в період відновлення здоров’я після променевої терапії.

Гінекологічна тампонада з димексидом проводиться при таких недугах:

 • ерозія шийки матки;
 • молочниця;
 • цервіцит;
 • запальні процеси зовнішніх статевих органів;
 • вульвовагініт;
 • ускладнення постнатального періоду;
 • андексит;
 • сальпигит та інші.

Самостійне призначення ліків не допускається. Недотримання правил використання, неправильне розведення, передозування чреваті появою ряду негативних наслідків: алергічної реакції, дерматологічних уражень, бронхоспазмов.

Препарат також має ряд протипоказань:

 • гестаційний і лактаційний періоди;
 • гіперчутливість;
 • печінкова недостатність;
 • атеросклероз;
 • стенокардія;
 • інфаркт міокарда;
 • хвороби очей;
 • вік до 15 років і після 60 років.

Як розводити димексид для застосування тампонів в гінекології?

Отже, якщо Вам призначена тампонада з димексидом, то лікар обов’язково проінструктує, як слід проводити процедуру. Фармацевтична продукція має високу концентрацію речовин, тому рідина обов’язково розводять. Незалежно від того, що вибране для приготування розчину, пропорції становлять 1:4 або 1:5. Але може бути і менша концентрація: до 10-30% змісту димексиду. Розчин набуває слабкий часниковий запах. Далі слід використовувати стерильну вату, для зручності обмотану в стерильний бинт або гігієнічний тампон.

Тампонаду може супроводжувати лікування з маззю Вишневського. Тоді краще всього для розчину димексиду використовувати новокаїн, а мазь нанести на поверхню тампона вже перед введенням.

Змочений в лікарському розчині тампон вводиться в піхву. Тривалість одного сеансу тампонади – 6-8 ч. Кількість процедур визначає гінеколог, зазвичай їх 7-10.

Димексид тампони в гінекології: відгуки

Токарська олена, 27 років: «Призначили тампони з димексидом і маззю Вишневського після пологів для запобігання ерозії матки. Десятиденний курс пройшов нормально. Засіб прямо творить чудеса!»

Людмила Іванова, 39 років: «Головна перевага лікування з димексидом – дешевизна препарату. А щоб уникнути побічних проявів, варто точно дотримуватися рецептури приготування розчину. Я робила слабо концентрований (1:9). Не знаю, як іншим, а мені реально допомогло».

Катерина Єрмолаєва, 44 роки: «Перше знайомство з цим засобом (було це 15 років тому після перших пологів) пройшло не дуже. На другий день від мене виходив неприємний запах жахливий. Але лікування пройшло успішно. Слава Богу, чоловік перетерпів, увійшов у положення. Зараз знову призначили в курсі лікуванні молочниці, мене бентежить, що запах знову з’явиться».

Скільки людей, стільки й думок. Одні припиняють проводити процедури з-за появи запаху, від того лікування затягується. Інші стійко витримують весь курс і залишаються задоволені. Кому-то препарат не підійшов, так як викликав відчуття печіння, іншим же – все дарма – лікування швидке і ефективне. Пам’ятайте, самолікування у випадку з застосуванням тампонади з димексидом не допустимо!

Залишити коментар