Тала вода: шкода і користь, приготування

Якщо ввести в пошукову систему запит «тала вода: користь і шкода», 90% посилань приведуть вас на сайти, де розповідається лише про її переваги. Але на жаль, медичного підтвердження лікувальних властивостей талої води немає. У цій статті ви знайдете різні наукові думки і рецепти її приготування. А ось вірити їм чи ні – вирішувати тільки вам.

Основа всіх основ

Всі розмови про переваги талої води ґрунтуються на простому принципі структуризації. Для тих, кому незрозуміло, що означає цей термін, пояснюємо. В принципі, будь-яка питна вода, як і світ стоїть на трьох китах:

 • Одна з трьох частин це, власне, сама чиста вода, яка замерзає навіть при нульовій температурі.
 • Друга частина – це вода, яка містить атоми дейтерію. Повністю затвердіє така рідину при температурі 3-4 градуси вище нуля.
 • Остання складова – соляний розчин з домішками. Він перетвориться в лід при температурі -2 градуси.

Ось на цьому побудована вся дискусія про користь і шкоду структурованої води. Прихильники такого напою вважають, що при декількох заморозках воду з будь-якого джерела можна очистити від різних непотрібних хімічних речовин і таким чином отримати кришталево чисту і корисну для організму рідину.

Вдалий маркетинговий хід або реальна користь для організму?

Відгуки про користь і шкоду талої води дуже різноманітні. Одні вважають її вкрай корисною для організму. Інші ж у весь голос твердять, що це лише чергове плацебо. Кому вірити – справа суто особиста. Проте всі аргументи щодо особливої молекулярного складу структурованої води ніяк не підтверджені науково.

Більш того, дослідники все частіше сходяться на думці, що повільно заморожена рідина мало чим відрізняється від звичного для нас напою. А вся справа в тому, що при розморожуванні кристали льоду втрачають свою особливу структуру і плавно перетворюються в звичайну воду.

Люди, які люблять пити талу воду, про її користь і шкоду можуть сперечатися нескінченно. Найчастіше всі доводи ґрунтуються на таких її переваги для організму, як:

 • покращений метаболізм;
 • очищення організму від вільних радикалів, шлаків і токсинів;
 • підтримка роботи імунної системи;
 • нормалізація складу крові;
 • зниження рівня «поганого» холестерину;
 • активізація процесів травлення;
 • омолодження шкіри обличчя і краща циркуляція крові.

Варто відзначити, що всі аргументи цілком розсудливі і мають право на існування. Проте вчені та медики вважають, що подібні властивості на організм надає будь-питна вода, якщо випивати її не менше півтора літрів в день.

Що ж стосується шкідливих властивостей талої води, то тут думки обивателів і світового наукового співтовариства в цілому схожі. Рідина, отримана шляхом повільної заморозки, не може завдати шкоди організму, якщо дотримуватися розумні дози. Бажаючим ввести в свій раціон структуровану воду фахівці рекомендують починати приблизно з половини склянки в день. А ось інше необхідну кількість рідини потрібно заповнювати звичайної фільтрованою водою.

Вода «домашнього приготування»

Про користь і шкоду талої води сперечатися марно, якщо хоча б раз не спробувати освоїти її приготування в домашніх умовах і на собі випробувати всі можливі її переваги та недоліки. Суть методу полягає в тому, щоб поступово заморожувати і розморожувати воду, таким чином, отримавши кристально чистий продукт.

На першому етапі заморозки атоми водню повинні звільнитися від шкідливих атомів дейтерію. На другій стадії з води підуть шкідливі метали й домішки. І лише після третьої розморожування вийде чиста вода.

Ми розповімо, як це зробити декількома способами, а ви зможете вибрати найбільш підходящий варіант для себе.

Метод №1

Склад:

 • півторалітрова пластикова пляшка;
 • 1 л холодної води з-під крана.

Приготування:

 1. Не доходячи до верху, набираємо у пластикову пляшку холодну воду і закручуємо кришку.
 2. Протираємо пляшку кухонним рушником і прибираємо тару в морозильник на прокладку з пінопласту або картону.
 3. Через 4 години прибираємо з пляшки перший лід і знову поміщаємо її в морозильну камеру.
 4. Тепер даємо воді повністю застигнути, після чого акуратно розрізаємо пляшку і промиваємо лід під краном.
 5. В процесі миття лід спочатку буде мутнуватим, а коли температура практично зрівняється, він стане кристально чистим. У цей момент вимикаємо воду і знову кладемо шматочок льоду в морозильну камеру вже в новій тарі, наприклад, в каструлі.
 6. Через деякий час виймаємо каструлю з морозилки і зливаємо залишки незамерзлої води.
 7. Решту крижину необхідно розморозити повністю – вона і буде талою водою.

Метод №2

Склад:

 • емальована каструля;
 • банку;
 • водопровідна вода.

Приготування:

 1. Наливаємо в каструлю водопровідну воду і доводимо рідину до точки кипіння. Як тільки на поверхні води з’являться перші невеликі пухирці, конфорку вимикаємо.
 2. Швидко охолодити воду. Зробити це можна, перелив рідину в інший посуд більшого діаметру і помістивши її у ванну з холодною водою.
 3. Після цього воду поступово заморожують точно так само, як описано в попередньому методі.

На думку винахідників даного способу, така обробка більш надійна, так як рідина проходить через природний кругообіг: кипіння, заморожування та охолодження. Автори методики стверджують, що тільки так можна отримати дійсно чисту і корисну талу воду.

Підводячи підсумки, можна сказати, що всі розмови про лікувальні властивості талої води – наслідки чергової вдалої рекламної кампанії. Структурована рідина, по суті, є черговим плацебо. Але якщо саме таку воду вам хочеться пити в рекомендованих медициною дозах, то чому б і ні? Шкоди для організму такий напій не приносить, а відновлює водний баланс в повній мірі. Тому якщо тала вода допомагає вам стати краще, здоровіше і красивіше – пийте на здоров’я.

Залишити коментар